1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Co kupić?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Zbyszkoo2, Grudzień 14, 2008.

1. Zbyszkoo2

Zbyszkoo2 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam
    Jestem nowy na forum ale już trochę je czytam.
    Jednak już teraz nie wiem co mam zrobić bo chcę nabyć swojego pierwszego xbox'a i mam problem co wybrać? To moje wytyczne i byłbym wdzięczny gdyby ktoś zorientowany to przeczytał i pomógł wybrać:

1) grał będę na LCD 32" FullHD więc chciałbym mieć HDMI ale aktualnie chyba we wszystkich wersjach to można znaleźć.

2) chciałbym móc używać kopii gier.

3) nie interesuje mnie gra przez internet.

4) kopie równa się przeróbka co powoduje utratę gwarancji więc chciałbym mieć konsole jak najmniej podatna na uszkodzenia

4a) z tego co czytałem to najlepsza jest pod tym względem wersja JASPER ale na allegro są tylko 2 aukcje gdzie napisane jest, że to wersja GPU - JASPER. nie jest to jednak napisane jednoznacznie więc nie jestem pewien czy sprzedawca nie skopiował tego opisu ze strony producenta itp. chodzi o te 2 aukcje:
    http://allegro.pl/item496226069_xbox_360_elite_120gb_hdmi_65nm_ixtreme_warszawa.html
    http://allegro.pl/item496228090_xbox_360_premium_60gb_65nm_hdmi_ixtreme_warszawa.html

4b) czy może jednak kupić wersje falcon 175W, których na allegro nie brakuje

5) a może w ogóle nie kupować konsoli od razu przerobionej tylko kupić nówkę w sklepie i przerobić we własnym zakresie

5a) w takiej opcji jeśli chcę JASPER'a to dostanę go tylko (jeśli w ogóle go dostane?) z Liteon'em, który z tego co piszecie jest już złamany ale...? no właśnie jakie tu są ale. czy opłaca się w to pchać bo właściwie nie wiem czy będzie go można zmodyfikować samemu razem z ixtreme 1.5 programowo czy trzeba coś dokupywać/lutować - i czy już teraz wszystko jest na tacy czy temat jest świeży i czy trzeba czekać na jego rozwiazanie.

6) jaką wersję wybrać? chodzi mi o pojemność dysku twardego - co się najbardziej opłaca: arcade i dokupić dysk jeśli okaże się potrzebny, 60gb czy 120gb ale czy ten ostatni ma jakieś uzasadnienie czy może jest niepotrzebnie taki duży?

6b) czy dysk w praktyce używa się do czegoś innego oprócz instalowania na nim gier (jak to działa w praktyce)?

Ogólnie z tego co piszecie Jasper jest najmniej awaryjny więc dobrze by było go kupić ale jest nowością i raczej trudno go dostać właśnie teraz i nie wiem czy na chama próbować kupić Jaspera czy kupić przerobionego na allegro Falcona 60gb iXtreme 1.41 i cieszyć sie dobrym wyborem. Konsolę chciałbym kupić 17 grudnia. Moje środki to max 1300zł z tym, że nie chcę niepotrzebnie przepłacić. z góry dzięki za każdą odpowiedz

2. Lotnik421 Xbox One

3. plutap

plutap Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    radziłbym Ci, żebyś się wstrzymał kilka dni, po świętach konsole będą tańsza, będzie można flashować Lite-ony więc cena spadnie, poleciłbym Ci wersję premium z dyskiem 60gb

4. Zbyszkoo2

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    może już teraz kupić w sklepie i po świętach przerobić samemu? czy już wiadomo jak będzie wyglądało przerabianie Liteona?

ktoś się orientuje czy znajdę np. w Media Markt 60gb Jaspera i ile kosztuje tam ta wersja?

tu jest dobra cena i gra gratis:
    http://www.ultima.pl/Xbox_360_Premium_HDMI_60GB_i_Gears_of_War_2/i6725/
    ale jak sam nie widzisz pudełka to niewiadomo jaką wersje konsoli dostaniesz...

5. obcy33

obcy33 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Grudziądz/Świecie
    ogólnie poznać będzie można wersję po dacie produkcji (najbardziej prawdopodobne), ale nie wszsytkie sklepy się w tym orientują i nie zawsze mogą udzielić Tobie pełnej odpowiedzi. ja kupiłem nie przerobioną i przerabiałem osobno.

6. Zbyszkoo2

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wysłałem zapytanie do Ultimy ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że dostanę konkretną odpowiedz. Podoba mi się ta opcja X0 60gb z GOW2 za 850zł ale teraz gdy wchodzi wersja z 65nm GPU i możliwość przerobienia Liteon'a staje się realna to warto poczekać ten miesiąc tylko, że to kolejny miesiąc czekania a pieniądze już są... :/

7. obcy33

obcy33 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Grudziądz/Świecie
    jak ja kupowałem to dzwoniłem i pisałem do różnych sklepów z zapytaniem o datę produkcji gdyż nie chciałem trafić na Litka. na 4 sklepy typu ultima tylko jeden mi powiedział że są na Litku reszta brak odpowiedzi. Na allegro było inaczej

8. werd

werd Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jesli masz gdzies w poblizu Media Markt to polecam zajrzeć. Wczoraj zakupiłem Xboxa 360 Premium + 3 gry (PGR2, Lego Batman + Kungfu Panda) + oryginalny pad bezprzewodowy (oczywiście drugi normalnie z konsola) z 940 zl. POLECAM

9. barandek

barandek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wczoraj na stronce ; podbij.pl <--- nie mialem zamiaru reklamowac strony, ale jest warta uwagi. Wiec, wczoraj na stronie podbij.pl zostala wystawiona na aukcji konsola xbox 360 premium 60gb+gry, ktora po 10godzinach czy cos kolo tego, sprzedala sie za okragla sumke ; 5zl <-- to nie zart. Pozdrawiam

10. Zbyszkoo2

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    teraz sprzedawca powie, że jechał na rowerze z konsolą na bagażniku, wpadł w poślizg i konsola wypadła i się zniszczyła więc nie może jej już sprzedać i kupujący za 5zł nic nie dostanie... Nikt za 5zł nie odda czegoś wartego przynajmniej 100x więcej. I nikt z kupujących raczej nie będzie o to walczył w sądzie.

11. Magiel

Magiel Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    W serwisie podbij pl kazde podbicie kosztuje wiec te 5zł to podpucha tak naprawde kilkaset zł. duzo ludzi placi a ktos kupuje tanio.

Wczytywanie...

Poleć forum