1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Co nowego w padzie do Xboksa One?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez cptMichaaX, Czerwiec 7, 2013.

1. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    Wiecie, że obecna forma pada to efekt 200 prototypów? Że przyciski są bliżej siebie. Że dalej potrzebne są baterie paluszki? Nie? To zaraz się dowiecie.

Microsoft podzielił informacje o nowym kontrolerze na grupy. Trzymajmy się tego podziału, bo tak jest i łatwiej, i przejrzyściej. Zatem po kolei.

-Wibrujące triggery - w każdego pada wrzucono cztery odpowiedzialne za wibracje silniczki. Dwa duże w "uchwytach" gdzie trzymamy pada i dwa mniejsze za spustami. Po co? Odpowiedzmy na przykładzie Forzy Motorsport 5. Spusty po odpowiedniej stronie odezwą się na przykład gdy opona straci kontakt z podłożem czy wpadnie w poślizg. Triggery zawibrują także przy jeździe po kocich łbach i w innych wysilających układ jezdny sytuacjach.

-Wyższej jakości dźwięk w headsecie - rozumie się samo przez się. Microsoft obiecuje wyższą jakość pogaduszek w trakcie gry niż przy rozmowie przez telefon.
    -Przemodelowane gałki - analogi są mniejsze, wyrzeźbione, pokryte antypoślizgową gumą i do ruszania nimi potrzeba 25% mniej siły niż w padzie od 360.

-Zupełnie nowy krzyżak - gorszy niż w pierwszych padach do Xboksa 360 być nie może. Projektanci inspirowali się d-padami sprzed lat i obiecują, że nowy design sprawdzi się w każdym scenariuszu.

-Guziki - przyciski A, B, X i Y są bliżej siebie i nie wystają tak mocno z bryły kontrolera. Dzięki temu łatwiej przesuwać po nich palcami. Guziki są ponadto ładniejsze dzięki skomplikowanym metodom produkcji. Nowy rozmiar i położenie przycisku Xbox ułatwia dostęp do pstryczków start i select.

- Pady łączą się z konsolą i Kinectem przy pomocy niewidzialnej dla ludzkiego oka techniki odbijania promieni oraz diod LED. Usprawnia to parowanie sprzętu z kontrolerem oraz pozwala zmienić układ obrazu w split-screenie, gdy jeden z graczy przesunie się na kanapie.

-Tryb uśpienia - gdy oglądamy telewizję lub odkładamy pada w innym celu, przechodzi on w tryb oszczędzania energii. Na pełne obroty wraca, gdy złapiemy go w ręce.

Wygoda - obszerne testy na dużej grupie i przywiązanie do szczegółów czynią go szalenie wygodnym. Pomacamy, ocenimy.
    Wyprofilowane bumpery i triggery - jak wyżej.
    Wbudowany przedział na baterię - pada znowu zasilają dwa paluszki, ale tym razem ich miejsce jest w bryle pada. Nie jak w przypadku 360 w utrudniającej trzymanie, łatwo psującej się szufladce. Pad jest jednocześnie przewodowy i bezprzewodowy. Po podłączeniu go do Xboksa One kablem micro USB przechodzi w tryb oszczędzania energii.

Tak to wygląda na papie.. tfu, na ekranie. Na razie musi wystarczyć. Ocenimy, gdy wreszcie położymy na nowym padzie ręce.

Źródło:
    Co nowego w padzie do Xboksa One? - gram.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    ehhh czyli sprzet z 360 typu kierownice, mikrofony nie bedzie dzialac z ONE bo w 360 chyba sie laczy przez wifi no nie?

4. Mohaa90

Mohaa90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Szczecin
    Brak wstecznej kompatybilności w grach i akcesoriach.

5. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Ten padl mogl byc mniejszy troche podobny do tego z psx. Z ta czuloscia galek krzyzaka to mit konkurencja ma lepszy pad.

6. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Kocham takie recenzje sprzętów na pół roku przed premierą.

5 użytkowników lubi ten post.
  7. ooxBARTUSxoo

ooxBARTUSxoo XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gniezno
    Dla mnie ten pad to jesten z większych + Xbox One :) No i na kabelku USB więc perfekcja, po podłączeniu do OTG i na smartphonie się pogra haha :D

8. jarek9292

jarek9292 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Może i dobry będzie ten pilot do dekodera he

1 osoba to lubi.
  9. slimak_110

slimak_110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowe Miasteczko
    dla mnie pad w xboxie 360 jest najlepszym padem ever. nie licząc krzyżaka, chociaż i tak w późniejszych wersjach został On poprawiony. I jestem dosyć szczęśliwy, że nowy pad nie dużo się różni od tego z 360

10. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Przydatny bajer "pozwala zmienić układ obrazu w split-screenie, gdy jeden z graczy przesunie się na kanapie", ale że m$ nadal nie dał akumulatorka do pada to chociaż mogłyby się one ładować pod kablem.

11. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    kolejny pseudo-spec który nie ma zielonego pojęcia o sprzęcie o którym się wypowiada.
    Trzymałeś go w ręku ? Widziałeś na żywo ?
    KORZYSTAŁEŚ Z TAKIEGO PADA ?

Hahahahahaha.
    Nie śmieszne.
    Jeśli chcesz być dowcipny to musisz się trochę bardziej wysilić bo jak na razie to jesteś tylko śmieszny.

Dokładnie, zmienili tylko to co było najgorsze (krzyżak !) i jak dla mnie pady od xboxa są najwygodniejszymi padami jakie trzymałem w dłoniach, ręce się nie męczą nawet przy dłuższych sesjach w przeciwieństwie do padów od Ps3 - moje łapska są niedostosowane do tych analogów i po stosunkowo krótkim czasie grania (2-3 godziny) musiałem zrobić przerwę bo kciuki nie wytrzymywały.

Najbardziej jednak zastanawia mnie ten punkt:

Nie sądziłem że Kinect w jakikolwiek sposób będzie wymagał używania Pada - czy coś przeoczyłem... ?

2 użytkowników lubi ten post.
  12. sunrise103

sunrise103 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dzierżoniów
    Gdyby się różnił na pewno Microsoft nie sprzedałby tylu konsol. Każdy posiadacz Xboxa i niektórzy co mają PS, mówią, że pad jest idealnie dopasowany. Takie smaczki jak poprawili tylko wpłynie na jeszcze większą wygodę. :)

13. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1118
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Moim zdaniem to raczej kwestia przyzwyczajenia się do pada, tzn. jeśli ktoś gra o kilku lat na padzie od konsolki SONY to wiadomo,że nie będzie mówił ,że najlepszy jest pad od XBOX'a.
    Ja sam dużo czasu spędziłem na PSX oraz PS2 i nie powiem, grało mi się ok, ale jednak za najbardziej udany ,uważam pad od 360'ki, i mam nadzieję, że pad od XBOX ONE nie będzie gorszy.

14. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Poprawili krzyżak i to się najbardziej liczy, bo to była największa wada pada od x360, reszta udoskonaleń to tylko gratisy, oby tylko nie przegięli, bo jak się coś ciągle udoskonala to w końcu się popsuje.

MrDraiger spokojnie, wyjdzie nowa konsola to pomacamy pada.

15. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Kurde, te spusty z wibracjami bym sprawdził, haha :D

16. na mchu jadali

na mchu jadali Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Moim zdaniem pad będzie posiadał diodę LED IR (podczerwień) i dzięki temu kinect bedzie widział gdzie znajduje się pad. Cos podobnego do MOVE. Pod koniec tego filmu to widac Kinect for Xbox One in action - YouTube

17. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    tak mam dwie konsole:). Nie bądz taki porywczy.

18. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    masz xboxa One już ? :D
    no to chyba jako pierwszy człowiek na świecie, gratuluję

1 osoba to lubi.
  19. martin66

martin66 Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Pad od 360 to jak dla mnie majstersztyk. Mam nadzieję, że i tak będzie w przypadku nowego pada. Ciekawi mnie jeszcze ta technologia. Ale więcej dowiemy się zapewne z czasem :)

20. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    360
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    będzie dobry padzior :)
    mam tylko nadzieję że będzie można podłączyć do ps4 ;]

21. TrueUser

TrueUser Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów Wlkp.
    Żal z tym brakiem kompatybilności wstecznej akcesoriów. Może na E3 pokażą nową kierę do Forzy, bo to mnie dosyć interesuje.

Wczytywanie...

Poleć forum