Co polscy gracze wiedzą o producentach gier?

JaZz

PlayStation 4
Ryżownik
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Firma Monday PR oraz agencja SW Research opublikowały raport „Polska branża gier komputerowych”. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że Polacy uwielbiają gry wideo, ale niewiele wiedzą o ich producentach. Problemy z rozpoznawalnością dotyczą zwłaszcza rodzimych twórców.



Polacy uwielbiają grać, ale rozpoznawalność producentów gier jest u nas niewielka.

W ostatnich miesiącach namnożyło się badań poświęconych branży gier wideo w Polsce. Wiemy już jak wygląda statystyczny gracz znad Wisły i ile czasu poświęca na swoje hobby. Znamy nawet zarobki rodzimych twórców. Firma Monday PR we współpracy z SW Research postanowiła sprawdzić, jak wygląda rozpoznawalność producentów gier w naszym kraju. Wnioski nie są optymistyczne...

„Polacy generalnie nie znają marek producentów gier, a w przypadku firm z Polski ta nieznajomość jest wręcz zaskakująca. Spontaniczna znajomość marek producentów gier komputerowych wśród ankietowanych stoi na niskim poziomie” - mówi Piotr Zimolzak, Wiceprezes i główny analityk agencji badawczej SW Research.

Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym wizerunkiem wśród graczy nad Wisłą cieszy się koncern Electronic Arts (31,3 proc.). Dla porównania, potentata krajowego rynku – firmę CD Projekt kojarzy zaledwie 12,3 proc. ankietowanych, Cenegę Poland – 5,9 proc., a Techland 3,9 proc. Wyniki te są zaskakująco niskie zważywszy na fakt, że o polskiej branży gier od pewnego czasu mówi się dużo i dobrze, co zostało potwierdzone analizami ponad 6 tys. materiałów prasowych.

„Polska branża gamingowa i firmy, które ją tworzą, są na początku drogi do zbudowania pożądanego wizerunku w oczach Polaków. Pierwszy krok postawiono – eksperci i dziennikarze znają wartość polskich produkcji. Teraz czas dotrzeć do szerszych grup docelowych. Dobrze zaplanowana komunikacja da producentom gier przewagę nad konkurencją, zwłaszcza teraz – w momencie wprowadzenia dystrybucji cyfrowej, gdy kupno gry jest łatwiejsze niż kiedykolwiek” – uważa Grzegorz Miller, dyrektor zarządzający Monday PR.

Co polscy gracze wiedzą o producentach gier? | GRY-Online.pl
 

Cisek007

Użytkownik
Użytkownik
Niech mnie ktoś olśni i powie jaką grę wyprodukowała Cenega??
 

DarkDevil03

Użytkownik
Użytkownik
Niech mnie ktoś olśni i powie jaką grę wyprodukowała Cenega??
Przecież Cenega to nie producent, tylko wydawca... Czyż nie?
 

Cisek007

Użytkownik
Użytkownik
Przecież Cenega to nie producent, tylko wydawca... Czyż nie?
Według tego newsa to jednak producent

Firma Monday PR oraz agencja SW Research opublikowały raport „Polska branża gier komputerowych”. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że Polacy uwielbiają gry wideo, ale niewiele wiedzą o ich producentach. Problemy z rozpoznawalnością dotyczą zwłaszcza rodzimych twórców.
Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym wizerunkiem wśród graczy nad Wisłą cieszy się koncern Electronic Arts (31,3 proc.). Dla porównania, potentata krajowego rynku – firmę CD Projekt kojarzy zaledwie 12,3 proc. ankietowanych, Cenegę Poland – 5,9 proc., a Techland 3,9 proc.
Więc widać jaka jest wiarygodność tych danych
 

newuser1

Użytkownik
Użytkownik
A tak na marginesie. Kogo to w ogóle obchodzi, a tym bardziej banda ankietowanych buraków z nad wisły.
 

JaZz

PlayStation 4
Ryżownik
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
...w sumie fakt, można wyrzucić :p
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dla mnie ta ankieta ssie, bo nie wziąłem w niej udziału. Serio, co to za ankieta branżowa, o której nawet branża nie wie? Dlaczego żaden serwis growy nie reklamował tej ankiety ?
 

lewy725

Użytkownik
Użytkownik
Bo w tej ankiecie brały udział te same osoby co w Familiadzie. Każdy o nich słyszał ale nikt nie widział :)
 

LucyFair

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Gdyby robili lepsze gry, zapewne ktoś by o nich usłyszał.. Ile mamy dobrych tytułów? ja znam 2..może przy większym zastanowieniu byłoby ich więcej.
 

Golonek18

Użytkownik
Użytkownik
ważne aby gra była fajna a producent mnie nie obchodzi...
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ale co mnie obchodzi kto robi gre? jezeli gra jest dobra i grywalna to moze ja zrobic nawet pan Zdzisiu z kolegami na wsi (taki zart) i przy odpowiedniej reklamie ja sprzeda, przykład patrz Wiedźmin II
 

LucyFair

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
ale co mnie obchodzi kto robi gre? jezeli gra jest dobra i grywalna to moze ja zrobic nawet pan Zdzisiu z kolegami na wsi (taki zart) i przy odpowiedniej reklamie ja sprzeda, przykład patrz Wiedźmin II
a muzyki słuchasz? oczywiście, że ważne jest kto zrobił gre..tak samo jak to kto napisał tekst bądź skomponowął muzykę danego kawałka..ale tutaj mowa o polskich producentach którzy gówno a nie gry robią a potem zdziwieni ze nikt ich nie zna..
 

szymek56

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dla mnie ta ankieta ssie, bo nie wziąłem w niej udziału. Serio, co to za ankieta branżowa, o której nawet branża nie wie? Dlaczego żaden serwis growy nie reklamował tej ankiety ?
No ssie,że aż głupio...
Oni chyba rozmawiali z jakimiś debilami :|
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
a muzyki słuchasz? oczywiście, że ważne jest kto zrobił gre..tak samo jak to kto napisał tekst bądź skomponowął muzykę danego kawałka..ale tutaj mowa o polskich producentach którzy gówno a nie gry robią a potem zdziwieni ze nikt ich nie zna..

spoko jak dla ciebie jest wazne to pozdro... co z tego ze nowego NFS zrobil Criterion co slynie ze swietnego Burnouta jak ta gra jest mega crapem? a co do muzyki, to ze jakis album wyda np Metallica nie znaczy ze to zaraz ma byc super dzielo bo wczesniej wydali 2 dobre albumy, a mozesz trafic na jakis zespol no-name ktory akurat napisal duzo swietnych utworow, i tak jest ze wszystkim, to ze cos ma znaczek lepszego producenta (co robi wieksza reklame i jest bardziej slawny) nie znaczy ze odrazu musi byc lepsze, tak samo jest z grami i nie wmowisz mi niczego innego bo te studia co maja wyrobiona marke wydaja tylko gry co roku aby odcinac kupony nie zmieniajac praktycznie nic, patrz FIFA czy CoD itp. a ci co sa mniej znani i chca zaistniec w tym swiatku przykladaja sie bardziej i czesto im to wychodzi lepiej, takze pozdro dla ciebie ze najwazniejsze jest opakowanie
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja kojarzę producentów, np mówią że wychodzi coś od R* to już wiem że to dobra gra i warto czekać :D
 

LucyFair

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
spoko jak dla ciebie jest wazne to pozdro... co z tego ze nowego NFS zrobil Criterion co slynie ze swietnego Burnouta jak ta gra jest mega crapem? a co do muzyki, to ze jakis album wyda np Metallica nie znaczy ze to zaraz ma byc super dzielo bo wczesniej wydali 2 dobre albumy, a mozesz trafic na jakis zespol no-name ktory akurat napisal duzo swietnych utworow, i tak jest ze wszystkim, to ze cos ma znaczek lepszego producenta (co robi wieksza reklame i jest bardziej slawny) nie znaczy ze odrazu musi byc lepsze, tak samo jest z grami i nie wmowisz mi niczego innego bo te studia co maja wyrobiona marke wydaja tylko gry co roku aby odcinac kupony nie zmieniajac praktycznie nic, patrz FIFA czy CoD itp. a ci co sa mniej znani i chca zaistniec w tym swiatku przykladaja sie bardziej i czesto im to wychodzi lepiej, takze pozdro dla ciebie ze najwazniejsze jest opakowanie
po 1 nigdzie nie napisałem, że dla mnie najważniejsza jest marka, wręcz przeciwnie.
po 2 zgadzam się z Twoją wypowiedzią jeśli chodzi o np. Criterion..ale co nam daje wiadomość, że Criterion zrobił NFSa nowego? a no swiadomośc, że potrafią zrobić gówno i warto to na przyszłośc o nich wiedzieć..

Ci co są mniej znani bardziej sie przykładaja wg. Twojej opinii, więc jeśli grasz w nową gre o której nigdy nie słyszałeś a bardzo Ci się podoba to warto spojrzeć kto ja zrobił..nie?

pozdro :)
 

Do góry Bottom