1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Co polscy gracze wiedzą o producentach gier?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez JaZz, Listopad 6, 2012.

1. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Firma Monday PR oraz agencja SW Research opublikowały raport „Polska branża gier komputerowych”. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że Polacy uwielbiają gry wideo, ale niewiele wiedzą o ich producentach. Problemy z rozpoznawalnością dotyczą zwłaszcza rodzimych twórców.

Polacy uwielbiają grać, ale rozpoznawalność producentów gier jest u nas niewielka.

W ostatnich miesiącach namnożyło się badań poświęconych branży gier wideo w Polsce. Wiemy już jak wygląda statystyczny gracz znad Wisły i ile czasu poświęca na swoje hobby. Znamy nawet zarobki rodzimych twórców. Firma Monday PR we współpracy z SW Research postanowiła sprawdzić, jak wygląda rozpoznawalność producentów gier w naszym kraju. Wnioski nie są optymistyczne...

„Polacy generalnie nie znają marek producentów gier, a w przypadku firm z Polski ta nieznajomość jest wręcz zaskakująca. Spontaniczna znajomość marek producentów gier komputerowych wśród ankietowanych stoi na niskim poziomie” - mówi Piotr Zimolzak, Wiceprezes i główny analityk agencji badawczej SW Research.

Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym wizerunkiem wśród graczy nad Wisłą cieszy się koncern Electronic Arts (31,3 proc.). Dla porównania, potentata krajowego rynku – firmę CD Projekt kojarzy zaledwie 12,3 proc. ankietowanych, Cenegę Poland – 5,9 proc., a Techland 3,9 proc. Wyniki te są zaskakująco niskie zważywszy na fakt, że o polskiej branży gier od pewnego czasu mówi się dużo i dobrze, co zostało potwierdzone analizami ponad 6 tys. materiałów prasowych.

„Polska branża gamingowa i firmy, które ją tworzą, są na początku drogi do zbudowania pożądanego wizerunku w oczach Polaków. Pierwszy krok postawiono – eksperci i dziennikarze znają wartość polskich produkcji. Teraz czas dotrzeć do szerszych grup docelowych. Dobrze zaplanowana komunikacja da producentom gier przewagę nad konkurencją, zwłaszcza teraz – w momencie wprowadzenia dystrybucji cyfrowej, gdy kupno gry jest łatwiejsze niż kiedykolwiek” – uważa Grzegorz Miller, dyrektor zarządzający Monday PR.

Co polscy gracze wiedzą o producentach gier? | GRY-Online.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. Cisek007

Cisek007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Radom
    Niech mnie ktoś olśni i powie jaką grę wyprodukowała Cenega??

4. DarkDevil03

DarkDevil03 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Przecież Cenega to nie producent, tylko wydawca... Czyż nie?

5. Cisek007

Cisek007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    21
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Radom
    Według tego newsa to jednak producent

Więc widać jaka jest wiarygodność tych danych

6. newuser1

newuser1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    94
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A tak na marginesie. Kogo to w ogóle obchodzi, a tym bardziej banda ankietowanych buraków z nad wisły.

7. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    ...w sumie fakt, można wyrzucić :p

8. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Dla mnie ta ankieta ssie, bo nie wziąłem w niej udziału. Serio, co to za ankieta branżowa, o której nawet branża nie wie? Dlaczego żaden serwis growy nie reklamował tej ankiety ?

9. lewy725

lewy725 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Błonie
    Bo w tej ankiecie brały udział te same osoby co w Familiadzie. Każdy o nich słyszał ale nikt nie widział :)

1 osoba to lubi.
  10. LucyFair

LucyFair V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Gdyby robili lepsze gry, zapewne ktoś by o nich usłyszał.. Ile mamy dobrych tytułów? ja znam 2..może przy większym zastanowieniu byłoby ich więcej.

11. Golonek18

Golonek18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Haczów
    ważne aby gra była fajna a producent mnie nie obchodzi...

12. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    ale co mnie obchodzi kto robi gre? jezeli gra jest dobra i grywalna to moze ja zrobic nawet pan Zdzisiu z kolegami na wsi (taki zart) i przy odpowiedniej reklamie ja sprzeda, przykład patrz Wiedźmin II

13. LucyFair

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    a muzyki słuchasz? oczywiście, że ważne jest kto zrobił gre..tak samo jak to kto napisał tekst bądź skomponowął muzykę danego kawałka..ale tutaj mowa o polskich producentach którzy gówno a nie gry robią a potem zdziwieni ze nikt ich nie zna..

14. szymek56

szymek56 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZG
    No ssie,że aż głupio...
    Oni chyba rozmawiali z jakimiś debilami :|

15. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa

spoko jak dla ciebie jest wazne to pozdro... co z tego ze nowego NFS zrobil Criterion co slynie ze swietnego Burnouta jak ta gra jest mega crapem? a co do muzyki, to ze jakis album wyda np Metallica nie znaczy ze to zaraz ma byc super dzielo bo wczesniej wydali 2 dobre albumy, a mozesz trafic na jakis zespol no-name ktory akurat napisal duzo swietnych utworow, i tak jest ze wszystkim, to ze cos ma znaczek lepszego producenta (co robi wieksza reklame i jest bardziej slawny) nie znaczy ze odrazu musi byc lepsze, tak samo jest z grami i nie wmowisz mi niczego innego bo te studia co maja wyrobiona marke wydaja tylko gry co roku aby odcinac kupony nie zmieniajac praktycznie nic, patrz FIFA czy CoD itp. a ci co sa mniej znani i chca zaistniec w tym swiatku przykladaja sie bardziej i czesto im to wychodzi lepiej, takze pozdro dla ciebie ze najwazniejsze jest opakowanie

16. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Ja kojarzę producentów, np mówią że wychodzi coś od R* to już wiem że to dobra gra i warto czekać :D

17. LucyFair

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    po 1 nigdzie nie napisałem, że dla mnie najważniejsza jest marka, wręcz przeciwnie.
    po 2 zgadzam się z Twoją wypowiedzią jeśli chodzi o np. Criterion..ale co nam daje wiadomość, że Criterion zrobił NFSa nowego? a no swiadomośc, że potrafią zrobić gówno i warto to na przyszłośc o nich wiedzieć..

Ci co są mniej znani bardziej sie przykładaja wg. Twojej opinii, więc jeśli grasz w nową gre o której nigdy nie słyszałeś a bardzo Ci się podoba to warto spojrzeć kto ja zrobił..nie?

pozdro :)

Wczytywanie...

Poleć forum