1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Co sie stalo z hardcorowymi grami?!

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez misiek8, Czerwiec 16, 2008.

1. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Zaczalem ten watek,zeby poznac wasze opinie na ten temat.

Wydaje mi sie,ze ostatnimi czasy gry sa maksymalnie uproszczane jesli chodzi o poziom trudności.Nie spotkałem sie od ładnych paru miesięcy z gra w której nie można by ustawić poziomu trudności nawet dla totalnych leszczy.

Forza 2 i Grid maja poziomy rudnosci dla totalnych amatorow.
    CoD4 ma autocelowanie, R6 Vegas2 pozio trudnosci casual.
    Nawet legendarny(jesli chodzi o poziom trudnosci) Ninja Gaiden 2 na easy jest gra to przełknięcia(a nie jestem zbyt dobry w takie gry)
    Nie spotkałem sie z FPS/TPS na x360 ktory na srednim poziomie trudnosci moglby spawic komukolwiek trudnosc.

Gry zaczynają być robione na zasadzie "skoro ktos wydal te 60$ to niech sie ucieszy i skończy SE gierkę".

Pamietacie ludzie gry z przed pary lat na PC?!Ghost Recon 1,stare Rainbow Six,FarCry,Stalker(to nowsza gra akurat),N4S Porsche,Operation Flashpoint,cz nawet Max Payne 1,Deus Ex...gry wymagaly zaangazowania i dawaly satysfakcje po przejsciu...Teraz biorac gre jestesmy pewni,ze ja ukonczymy(o ile sie wczesniej nie znudzimy/zatniemy w grze )

P.S.Byl u mnie kuzyn ostatnio,7lat i zero obycia z padem od konsoli...Zeby zajac mlodego wlaczylem GTA4(tak,wiem ze to deprawacja mlodego umyslu).I ku mojemu zdziwienu bachor przeszedl misje bez problemow(ochraniamy konwoj wiozacy jakiegos goscia na konferencje,chlopaki z RPG nas zatrzymuja,duzo strzelania itp.)

2. Lotnik421 Xbox One

3. shenmue23

shenmue23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Odp: Co sie stalo z hardcorowymi grami?!

Popieram popieram!
    Gry są teraz banalne, za banalne! Teraz poziom easy jest naprawde łatwy, a very hard jest taki jak kiedys "midium". Właśnie przechodze Ninja Gaiden Sigma na PS3 i tam poziom trudności jest wrecz masakryczny.. Ale ukończenie każdego poziomu jest mega satysfakcjonujące! Dla porównania włączyłem Ninja Gaiden II i co? Ani jednego zgonu przez długi czas!
    Moje zdanie jest takie. Niech gry będąłatwe, aby trafiały do wszystkich graczy. Ale na litość Boską niech Easy będzie Easy a Hard, Hard! Wtedy będzie git i wszyscy będą zadowoleni!

4. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk

Pamiętam jak jeszcze miałem ps2 i włączenie poziomu "Medium" było równoznaczne z dużymi problemami w niektórych momentach.

Teraz cod4 na veteranie dopiero dało mi radość z gry, a crysisa skończyłem na poziomie delta (najwyższy) i zginąłem dokładnie 3 razy (z tego 2 razy spadłem ze skały...). Teraz coraz częściej grę kończę w połowie bo jest po prostu nuda...

Turok jako tak ostatnio przypadł mi do gustu, lecz po tym jak wyciąłem 10 dino i z 5żołnierzy samym nożem odpuściłem sobie...

DBZ Burst limit... To już przekracza wszelkie granice... Pierwsze 3 walki sprawiły mi trudność bo musiałem opanować sterowanie ale po którejś już walce z rankingiem S - Z zauważyłem że nie mogę przestawić poziomu trudności na większy niż medium to skończyłem grę...

Jedyna gra jaka sprawiła mi trudność tak że miałem ochotę rozwalić xbox'a to guitar hero 3... :D

Oczywiście nie mówię że wszystkie współczesne gry są takie łatwe bo to nie prawda ale zdecydowanie jest ich za mało!!

5. filipinaikos

filipinaikos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

jak przejdziesz dbz burst limit to odblokowujesz reszte poziomow i tam juz sa schody... A na medium zaczynaja sie schody jak dochodzisz do Broly'iego :)

6. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk

No właśnie... Mam nudzić się przez całą grę by wreszcie odblokować poziom, na którym mogę pograć? jakoś mnie do tego nie ciągnie...

7. vagner

vagner Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz

Jak dla mnie gry, nie powinny być trudne, mają sprawiać przyjemność, bawić, i relaksować, a nie trudności sprawiać, by co 20 meczyć się z jednym, momentem misji/rozdziału.

8. przeo_91

przeo_91 Guest

Dobrze jest jak jest, denerwują mnie gry który mają poziom z kosmosu, że trzeba być magikiem żeby je przejść, lubię jak nie powtarzam poziomu po 10 razy tylko brnę dalej w fabule.

9. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop

Wymien mi kilka takich pozycjia na x360 z ostatniego polrocza/roku w ktorych standardowy(medium)poziom trudnosci mogl sprawic komukolwiek problem?

10. przeo_91

przeo_91 Guest

Lost Planet na Hard był przepieprzony :p

11. Furson

Furson Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6

ale musicie przyznac racje ze nie robienie checkpointa przed bossem w grach takich jak devil czy ninja gaiden bylo ********** .. bo niby czemu tego checkpointa nie dac ? zeby gracz raz dwa pierdolnal padem w kąt pokoju ? rozumiem ze gra moze byc baardzo trudna ale checkpoint chociaz przed bossem musi byc.(mowie o ninja gaiden 1 i o devil may cry 3 zeby nie bylo)

12. Laska

Laska Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18

Hej no ja właśnie szukam gry przy której pobawię się na najwyższym poziomie. Powiedzcie mi która najlepsza. Kyne & Lynch Dead man, HALO 3 , Devil My Cry 4 ? Lub proszę o polecenie czegoś innego.

13. przeo_91

przeo_91 Guest

Przenoszę temat do działu gry, bo to się trochę robi, "Najtrudniejsze gry w jakie grałem". A jeżeli chodzi o coś trudnego na X'a to NFS Most Wanted, czasami się trzeba było naprodukować żeby przejść coś :]

14. Laska

Laska Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18

W to akurat gram, raz już przeszedłem. Najgorsze jest BOUNTY :D

15. Vegan

Vegan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Bo w dzisiejszych czasach prawie każda gra to casual (nawet takie GTA, naprawde trzeba być osłem żeby tego nie przejść .). Taki GoW ukończyłem na Incest i większych problemów nie było (jedynie ostatni boss, fakt z nim był hardcore :D). R6V2 również ukończony na średnim i też za cięzko nie było. Ogólnie teraz gry robią dla leszczy, można save'a robić w każdej chwili (to akurat mi sie podoba), często nie ma pasków życia (pamiętam jak kiedyś latało się za apteczkami na 1 kresce, bo każdy strzał oznaczał dead .), autocelowania itp. Pamiętam jeszcze czasy PSX'a tam były gry wymagające opanowania (Biohazard bez możliwości zapisu, ech nigdy nie umiałem tego ukończyć .). Jeszcze gry na pegaza, ukonczył ktoś choc 10% gier ? :p sam chyba przeszedłem tylko Contry .

16. Piri

Piri V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włoszczowa :)

GOD of WAR czy Gears of WAR ?

Pamietam jedna lekko hardcorowa gierka - Planescape Torment . W wieku 10lat przeszedlem BG i BG2 (byly proste ) a ten Planescape robi naprawde problemy .

Dawno juz nie gralem w zadna gra o dosyc wysokim poziomie trudnosci . W ogole takie jeszcze sa robione?

17. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź

Nie mam pojęcia ile każdy z Was ma lat ale mi sie wydaje że my jesteśmy coraz bardziej doświadczonymi graczami większymi starszymi jak kto woli. Pamiętam jak kiedyś katowałem PS w Crash Bandicoot czy Dino Crysis a teraz heh 2 dni i koniec, po grze.Ale rzeczywiście mogli by zrobić w grach taki super EXTRA MEGA poziom trudności zeby w pierwszych 5 minutach gry można było to odczuć. Z dzisiejszych gier najtrudniejsza okazała sie dla mnie S.T.A.L.K.E.R. i gry sieciowe ale to inna bajka

18. Majcher997

Majcher997 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Na x0 nie spotkałem jeszcze gry, która byłaby wyzwaniem jak np. STALKER, ale fakt faktem, żeby GOWa (Gears of War, ten co wyszedł) na insane przejść trzeba się troche napocić.

19. Curry_

Curry_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Olsztyn

a mi tak z brzegu najwięcej nerwów (i padów) zżarł... Crash Bandicoot :D 3 część. jak się chciało na maxa przejść to trzeba byłe triale czasow klepać i pamiętam że niektóre były na prawde przegięte. albo na przykłąd taki resident evil 1 albo 2. na Hard była rzeźnia jak się miało 5 nabojów i 10 zombiaków w korytarzu! nei to co jakiś RE4 (który moim zdaniem razem z najnowszą częścią nie powinien nosić tytułu Resident Evil! stare residenty to było coś! no ale nie ten temat).

ogólnie fakt jest taki że gry są za łatwe dzisiaj.
    a zauważyłem jeszcze zależność że im bardziej popularna gierca (komercyjnie popularna. nie w kręgach zatwardziałych graczy) tym jest łątwiejsza. peirwsze z brzegu GTA 4! no panowie! co wy?!

20. shenmue23

shenmue23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Ja też nie miałem problemów z przejściem Gearsów na najwyższym poziomie trudności. Nawet ostatniego Bossa pokonałem za chyba szóstym podejściem.. A tąpokrake pająka w podziemiach to za pierwszym razem! Po prostu szok. I to ma byćnajtrudniejszy poziom?
    Najlepszą i najtrudniejszągrą jest Ninja Gaiden! Nie ma bardziej hadrcorowej gry. Niestety druga część znowu jest troszke łatwiejsza :(
    Takie czasy panowie. Pamiętam jak kiedyś trzeba było się namęczyć żeby przejść Superfroga, albo Overdrive na Amidze. To dopiero były hardcorowe gry. Mało kto je kończył dlatego bardziej popularne niżdziś były kody i tricki do gier :p

21. vagner

vagner Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz

Niooo..a teraz to kody przeszły do lamusa

Wczytywanie...

Poleć forum