1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Co warto nagrać, jak czytać oznaczenia gier?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez echo, Listopad 12, 2012.

1. echo

echo Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć wszystkim.

Jestem świeżakiem, a na mojego klocka – też świeżo, zawitała przeróbka LT 3.0.
    Przewartowałem kilkanaście różnych tematów i we większości z nich widać doświadczonych użytkowników albo mniej doświadczonych, ale używających technicznego języka.
    Niestety, jestem zupełnym zwieżakiem i z lektury tej niewiele (jeszcze) mogę sobie przyswoić praktycznie.

Proszę o radę odnośnie tego jakie gry palić, a dokładniej jak powinny być oznaczone obrazy tych gier by działały na moim sprzęcie.
    Mam nagrywarkę liteona ihas ze zmienionym biosem i LT 3.0 (chyba ;)) w klocku. Zamierzam grać w sieci na starych multiplajerowych tytułach(oryginałach), oraz nowych, głównie tych wypalanych na nagrywarce.

Więc może na początek - jak odróżnić od siebie obrazy które mogę pobrać i nagrać na moja przeróbkę
    oraz
    które tytuły są bezpieczne do gry w sieci – oczywiście na tą chwilę, nie oczekuję wróżenia z fusów.

Po prostu które z nowszych gier pozwalają dzisiaj na zabawę w live? Tak by wkładając płytę na ''dzień dobry'' nie pobrał jakiejś niespodzianki przy upgrade gry. Możecie polecić kilka tytułów, które sami sprawdziliście w sieci? Gatunek gry nieważny, gram po trochu we wszystko a chciałbym na początek nagrać kilka płyt będąc pewnym, że są przeznaczone na moją przeróbkę. Macie jakieś ulubione miejsca gdzie można filtrować gry wg. takich preferencji, lub gdzie jest ich dużo dobrze oznaczonych?

Np. co oznaczają te dopiski przy nazwie gry i jakich powinienem szukać dla siebie?
    Midway Arcade Origins [ENG] [RF] [XGD2]
    Medal of Honor: Warfighter [PL] [PAL] [LT 2.0]
    Battlefield 3 [PL] [PAL] [NTSC-U] [LT+3.0]

Dzięki z góry za rady i podpowiedzi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Plaster

Plaster Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ściągasz plik iso, tworzysz plik DVD i nagrywasz wszystko tak jak jest w poradniku, tam wszystko jest łopatologicznie napisane, bo ja (kompletny technofob) się połapałem. Ni ma raczej gier w których możesz być bardziej lub mniej bezpieczny od bana, w uchronieniu od niego może lekko pomóc Ci nagrywanie gier specjalną nagrywarką ihas. Przy ściąganiu gier musisz zwrócić uwagę na region gry PAL (Europa) NTSC-U (USA) oraz NTSC- J (Japonia) np gra z oznaczeniem pal pójdzie tylko na konsolkach PAL. Jeżeli gra ma oznaczenie RF ( Region free) to odpalisz na każdej konsolce bez względu na region. Oznaczenia XGD3 i XGD2 oznaczają zabezpieczenia gier. XGD2 nagrasz zwykłą nagrywarką i zainstalujesz na konsoli ale już XGD3 niektóre nagrasz zwykłą nagrywarką, ale wtedy nie zainstalujesz na konsolce, a niektóre (te nowsze gierki XGD3) nagrasz tylko IHASem.

2 użytkowników lubi ten post.
  4. rosster

rosster Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  5. rosster

rosster Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jakie to nagrywarki "IHASem" ?

6. ferfi

ferfi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Chodzież
  7. Dudki

Dudki Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Odp: Co warto nagrać, jak czytać oznaczenia gier?

iHas - nagrywarki LiteOn.
    Zobacz na allegro.
    Plastek, wszystko wyzej opisal

8. rosster

rosster Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  9. DeVil666

DeVil666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  10. rosster

rosster Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dzięki koledzy możecie mi jeszcze powiedzieć jak mam sprawdzić jaka mam przeróbkę zeby wiedziec jak nagrywac gry ?

11. Plaster

Plaster Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Nagraj grę pod LT 2.0 i pod LT 3.0 i zobacz która pójdzie.

12. echo

echo Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za szybkie podjęcie tematu.
    Poradnik z forum czytałem, inne też przeglądałem ale co poradnik to jakieś różnice i niuanse, których bez praktyki się nie wychwyci.
    (np. OPC w IB ma być włączone zawsze, niezależnie od szybkości wypalania?)
    A chodzi m.in. o to, by właśnie nie pobierać wielkich obrazów i nie robić zbyt wielu (nieudanych) prób, ale by szukając różnych informacji z kolegów doświadczenia też skorzystać ;)
    Wiec np. to
    Jak dokładnie rozumieć w kontekście mojego pytania, czy obraz gry MUSI mieć TL 3.0 w nazwie, czy ten przeznaczony dla TL 2.0 tez można ''przerobić'' i nagrać, czy gra nie będzie działać na nowszej wersji LT w ogóle?

Jeśli nie będzie działać to chciałbym się upewnić - jak rozróżnić czy obraz jest przygotowany dla TL 2.0 czy 3.0 - tylko z kodowych oznaczeń w nazwie pliku (np. torrenta?)

Wczytywanie...

Poleć forum