1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Co wybrać ps4 czy xbone, jak z grami, ps+ czy gwg ?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez PPIIRR, Wrzesień 27, 2016.

1. PPIIRR

PPIIRR Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam piękne panie,

Noszę się z zamiarem zakupu konsoli, kolejny raz... :eek:

Ze dwa miesiące temu sprzedałem ps4 - kupione w dzień premiery, pograłem może z 30-40h i resztę czasu leżała.
    Aktualnie zmieniłem pracę, tryb życia itp - więc mam więcej czasu na konsolę.

I teraz mam taki dylemat, brać ponownie ps4 czy może spróbować z xbonem.
    Zatem mam parę pytań, najlepiej jak znajdą się osoby które mają lub miały obie konsole.

• Jak to jest z exami na xone ?
      (które są warte polecenia) (dla przykładu podam 3 tytuły od sony które uwielbiam Uncharted, TLoU, God of War)
    • jak wypada gwg w porównaniu do ps+ ?
    • czy faktycznie xone jest słabszą konsolą od ps4 i czy jest to zauważalne ? (spadki fps, gorsza grafa itp)
    • Jak jest ze wsteczną kompatybilnością ? (czy wszystkie gry działają, jak to wypada graficznie ?)
    • Jeżeli bym się zdecydował na xbona to co brać, dekoder czy slima ?

Z góry dziękuję :cycusie:

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1881
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1. Normalnie, takich exów jak u Sony nie uświadczysz. Co do Gowa to u nas Gears of War 4 wyjdzie w grudniu. Takiej gry jak Uncharted i Tlou nie znajdziesz na XO. Bardzo podoba jest seria Tomb Raider, ale to nie exy, bo ograsz na jednej i drugiej konsoli. Nie wiem co by Ci polecić, bo jednak XO ma inne te swoje exy :p
    2. Jak wypada to wystarczy sobie przejrzeć zakładki z GWG na naszym forum, tam masz co miesięczną ofertę, wielkiej filozofii nie trzeba by tego sie dowiedzieć. Na pewno MS serwuje mniej indyków od Sony.
    3. Jasne, że jest zauważalne, siedzę przed tv z lupą i szukam różnic między XO, a PS4 :p Różnica jest tylko w exach Sony, a tak obie konsole są bardzo podobne do siebie jeśli chodzi o gry. Powiedz mi, która konsola nie trafia na jakieś spadki? Każda. Jakoś gram na XO więcej, bo ryż u mnie kurz zbiera po ograniu exów i nie uświadczam nieprzyjemności z tej strony.
    4. Nie, nie wszystkie. MS co chwilę aktualizuje listę gier, na bank są te, ale lista jest niepełna: http://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/backward-compatibility/available-games. Na pewno brakuje tam Red Dead Redemption i Forzy Horizon.
    5. Jak nie miałeś w ogóle XO to bierz Slima od razu.

PPIIRR lubi to.
  4. PPIIRR

PPIIRR Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za odpowiedź. A co z gier na xbona polecasz ? nawet tych działających we wstecznej. Dużo słyszałem o alan wake, forza ale co dalej ?
    Generalnie lubię gry przygodowe, rpg(nie jestem jakimś ogromnym fanem - ale gram), sportowe ale tu mam faworyta.

5. gajdzik

gajdzik Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Opole
    Tu masz listę wszystkich GwG jakie wyszły od początku na X360 i XOne
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Games_with_Gold_games
    Niektóre miesiące były naprawdę niezłe
    Ja ze starych gier mogę polecić serię Fable (II i III), mi się bardzo dobrze grało w obie, chociaż wolę część 2 ;)

6. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1881
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jak nigdy nie grałeś w serię Forza Horizon to wszystkie 3 pokolei :p Ale FH to taka arcadówka, ale bardzo fajna. Jak wolisz coś pokroju DC to Forza Motorsport 6 bardziej trafi w Twoje gusta. Alana nie grałam, ale podobno bardzo fajny. Z przygodówek exów na pewno fajne jest Ori the Blind Forrest, Max curse of the brotherhood. Ogólnie z głowy ciężko mi sobie przypomnieć tytuły. Na pewno Halo 5 na XO jest fajną gierką, dużo też chwali Sunset Overdrive (nie miałam czasu ograć), Ryse Son of Rome (też nie grałam), Quantum Break (mi się nie podobało, ale ze względu na brak języka polskiego w grze). Ja ogólnie PS4 mam do exów, a resztę gier kupuję na XO, bo mi bardziej odpowiada platforma MS, więc więcej ograłam gier multiplatformowych na konsoli niż tych exów.

7. PPIIRR

PPIIRR Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Postanowione, teraz biorę xbona, ps4 kupię za miesiąc i będzie gitara.
    Btw. GWG a xbox live to dwie osobne usługi ?

8. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    789
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Xbox live to abo tak samo jak ps+ a GWG to gry w zamian za zakup abonamentu tak samo jak gry na PS+

9. Kendzi76

Kendzi76 Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    185
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Warszawa
    Będziesz zadowolony na pewno :)

10. PPIIRR

PPIIRR Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Już jestem :D właśnie sprawdziłem po ile mam gry z x360 które będę chciał ograć. Przykładowo Alan Wake 2funty :hajs:

11. Kendzi76

Kendzi76 Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    185
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Warszawa
    Alan dobra gierka warto ograć ma klimacik :) jeszcze tania

12. Kak0l

Kak0l Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Może ja się wypowiem. Na tą chwilę mam dwie konsole PS4 (wystawiona na sprzedaż) i Xboxa One S. Wcześniej zawsze kupowałem Xboxa ale PS poleciało do przodu i chciałem sprawdzić ich konsole. Po powrocie do X-a pierwsze co to szok ile trzeba czekać na wgrywanie się gier. Później odpaliłem kilka gier i faktycznie w niektórych grach było widać że obraz zwalnia w PS4 tego nie doświadczyłem. Teraz jak już trochę pograłem to się przyzwyczaiłem do Xboxa. Kupiłem go dla obsługi 4K i kilku gier które chce ograć a nie było ich na PS4 - GoW4, Forza Horizont 3, Forza Motorsport 6, Ryse Son of Rome, Quantum Break. Xbox ma też lepsze podejście co do gier w GwG. PS+ jest mega ubogi bo sony czuje się pewnie na rynku. Wygląd tego nowego Xboxa też mi się bardziej podoba no i lepiej mi się gra panem od X-a. Jedna i druga konsola ma swoje zalety ja i tak na 100% kupię to nowe PS4 Pro i w przyszłym roku zmienię S na Scorpio. Nie ma co porównywać tych dwóch konsol bo jedna i druga zje Ci twój wolny czas w podobny sposób :)

Wczytywanie...

Poleć forum