Cofnięta przeróbka? Problem.

bedoa

Świeżak
Świeżak
Witam. Problem wygląda tak: niedawno kupiłem xboxa 360 elite 120 gb jasper lt3.0 wraz z kolekcją nagranych gier. Wszystko było okej pierwszego dnia. Grałem sobie w różne gierki jakąś godzinkę, później chciałem odpalić Battlefielda 3 i po raz pierwszy ujrzałem komunikat,"że płyta nie jest obsługiwana". Wrzuciłem wtedy cd 2 więc pomyślałem, że to pewnie dlatego i się tym nie zraziłem. Po tym odpaliłem MW3 i grałem jakieś 1,5h. Wszystko elegancko. W tamten dzień grałem na złączu euro bo nie miałem wtedy dostępu do tv z hdmi.

Płyta z MW3 przez całą noc była w napędzie, a ja gdzieś tak o 16 dnia następnego chciałem sobie znów pograć w MW3 no i tutaj problem, płyta nie odpala, wyskakują komunikaty naprzemiennie, że "płyta nie obsługiwana" albo "wyczyść ściereczką lub uruchom ponownie". Czyściłem tą płytę, myślałem nawet, że się jakoś porysowała bo została na noc w konsoli. Próbowałem też odpalać przez hdmi i to samo. Zmieniłem zdanie kiedy zauważyłem, że nagle też MW2 nie chce odpalić, oraz większość nowych gier (NBA, NHL tak od 2011). Wyjątkiem od tego były 2 pozycje R* czyli RDR z 2010 roku i LA Noire z 2011, które śmigały elegancko.

Nie mam pojęcia co się stało. Konsola w tamtym czasie nie była podłączana do internetu (po tym tylko raz podłączyłem bo tak mi poprzedni właściciel zalecił), poprzedni właściciel grał bez problemu w te nowe tytuły i mówi, że przeróbka się cofnąć nie może. Z góry dzięki za pomoc, pozdro.

A i uprzedzam, że jestem zielony w tym temacie.
 

orso

Super Moderator
Członek Załogi
Super Moderator
Pomocnik
PSforum.pl
Konsola w tamtym czasie nie była podłączana do internetu (po tym tylko raz podłączyłem bo tak mi poprzedni właściciel zalecił)
Cicha aktualizacja. zobacz obraz gry np mw3 zgraj na kompa, lub przepuść w ABGX czy jest " zielono".
 

bedoa

Świeżak
Świeżak
Czyli gra mi sama zaktualizowała konsole czy jak? Bo jeśli z neta to jak już napisałem kiedy podłączałem do neta to już te wszystkie gry nie śmigały. Co po tym teście płyty mam zrobić z konsolą, żeby czytała te gry?
 

pocinas

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam pytanie na jakiej firmy płytach są nagrane gry. Ja osobiście obstawiam brudny laser lub do wymiany, skoro raz daną grę czyta, a potem już nie.
 

Do góry Bottom