1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Component Vs. HDMI

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Robciq, Październik 24, 2008.

1. Robciq

Robciq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Far Far Away
    Witam. Czy różnica w obrazie między HDMI i Componentem jest duża? Czy lepiej pomyśleć coś, żeby podłączyć konsole hdmi czy mogę zostać z componentem?? Proszę o wypowiedzi :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Odp: Component Vs. HDMI

Jak masz TV z HDMI i konsole z tym portem to możesz kupić kabel HDMI i cieszyć się trochę lepszym obrazem. Jeśli nie to nie warto kombinować.

4. Robciq

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Far Far Away

:mad: Właśnie nie mam wbudowanego wejścia, ale mam zamiar kupić adapter hdmi i to działa :) Aha i dlaczego uważasz, że nie warto kombinować? Bo tak właściwe to nie wiem czym ten obraz będzie się różnić ;p Cienie, ostrość, kolory? Jak to z tym jest?

5. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38

Miałem kiedyś konsole podłączoną przez component do TV i po zmianie na HDMI widać tylko poprawę w ostrości obrazu, reszta ta sama. Nie opłaca się kombinować z adapterami.

6. Robciq

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Far Far Away

Niby czemu nie warto motać z adapterami? Zawsze ta ostrość się przyda :p Ale czy ta różnica miedzy ostrością hdmi i componentem jest taka, że ogólny odbiór graficzny jest gorszy czy nie? Bo teraz jest dużo fajnych gier z przepiękną grafiką i chciałbym się nimi w pełni cieszyć, a nie martwić się tym, że nie mam hdmi a, tak to by była lepsza grafika itp. ;p

7. monias

monias Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

To dla twojej satysfakcji kup sobie ten adapter:) Może faktycznie będzie lepiej. Gorzej chyba nie będzie

8. Robciq

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Far Far Away

;D Tylko, że tak łatwo kupić tego adaptera nie jest. I słyszałem wiele opinii na temat kabla hdmi. Czy rzeczywiście im kabel droższy tym obraz jest lepszy? Czy kabel za 30zł i za 100zł i obraz będzie taki sam?

9. adams99

adams99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecin

W instrukcji mojego TV napisali że po component to max 1080i natomiast po HDMI 1080p. Tutaj pierwsza różnica.
    Druga jest taka że za pomocą HDMI nie mogę podpiąć dźwięku do amplitunera ( chyba że nasz TV ma wyjście optyczne/coaxial) i dać sygnał 5.1, natomiast po componencie mogę to zrobić. Takie są dla mnie różnice.

Co do ceny kabla HDMI - nie ma co przesadzać - zwróć tylko uwagę żeby miał dobre ekranowanie - myślę że w okolicach 60zł spokojnie kupisz dobry kabel.

10. skinny500

skinny500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    TG

Jak kupi za 20 zł to wyjdzie na to samo. HDMI nto nie przesył analogowy, kupuj jak najtańszy

11. adams99

adams99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecin

Jeśli uda Mu się kupić za 20zł dobrze ekranowany kabel to owszem wyjdzie to samo. Ja znalazłem zadowalający za 49zł.

12. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Wszystkie przewody HDMI są takie same.
    Jedyna rzecz która może zakłucić działanie przewodu to interferencje innych urządzeń, ale to może się objawić na bardzo długich przewodach.
    Przesył cyfrowy to taki że albo obraz jest albo go nie ma.

Nie ma czegoś takiego jak śnieżenie czy zakłucenia.

Wczytywanie...

Poleć forum