Coś o piraceniu.

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

babel77

Użytkownik
Użytkownik
Coś dla tych co winę za piractwo na świecie przypisują Polakom. A tu niespodzianka Polska na 5 miejscu dopiero ;)

Za wp.pl:

"Zrzeszenie Wydawców Oprogramowania Rozrywkowego (Entertainment Software Association) udostępniło nowy raport związany z piractwem na podsumowanie tego roku fiskalnego. Nowe dane nie różnią się za mocno od tych z ostatnich lat. Wśród krajów, które królują w nielegalnym rozprowadzaniu gier, pierwsze pięć pozycji w statystykach zajmują: Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy oraz Polska."

i jeszcze :

"Wśród najważniejszych przedsięwzięć tego roku jest pięć oddzielnych nalotów policyjnych przeciwko piratom w stanie Kalifornia, dzięki czemu przejęto kilka tysięcy nielegalnych kopii gier oraz dziesiątki zmodyfikowanych konsol, oraz aresztowano pięć osób".

Linka do wp.pl: Piractwo w Polsce wciąż silne - Imperium gier - Wirtualna Polska

I co to, że nie ma live w Polsce to wina piratów, czy e tam?

PS Wiem, że wp to trochę jak fakt czy superexpress ale coś ostatnio słabo z dyskusjami tutaj więc napisałem ten temat;)
 

rockobradford

Użytkownik
Użytkownik
Nie no przecież my polacy zawsze jestesmy najgorsi piractwo największe, pijactwo najwieksze,złodziejstwo najwieksze itp. itd. a fakty sa troszke inne
a co wogóle by to dało jakbysmy mieli live w polsce?
 

babel77

Użytkownik
Użytkownik
Byłby polski live, nie byłoby (może) pierdzielenia się z VPN ami itp, byłoby wygodniej?
 

swintuch_elegantuch

Użytkownik
Użytkownik
szkoda ze z wloszech nie jestem tak miałbym sie chociaz czyms wkoncu pochwalic hehe a tu na 5 miejscu "Kochana Polsko", moze kiedys bedzie tak ze pojde do kiosku ruchu i kupies sobie Live na 3 miechy :] lub MP hehe a live by sie przydał pewnie ze szkoda tylko ze było by trzeba nowe konto zakładac :/
 
S

sebool12

Guest
M$ gada, że u nas jest za mało sprzedanych gier i jest duże piractwo. Jak widać Niemcy, Francja mają jeszcze większy %, a i tak mają własnego L!ve ;/
 

flo

Użytkownik
Użytkownik
bo u nich (u nIEMCOW) pomimo wiekszego piractwa itak wiecej gier sie sprzedaje niz u nas, to tak jak z wypadkami na drogach, u nich jest kilka razy wiecej wypadkow, ale na 1000 wypadkow u nich ginie 2 sztuki osob a u nas 11:)
taka mala analogia
stad mala oplacalnosc Live'a u nas, z takiego zalozenia wychodzi M$
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
@UP
dokladnie to chcialem napisac :p

@TOP
Przestancie juz jeczec na brak polskiego live,wole sie pomeczyc z vpn niz miec nalot policji za to ze m$ cos u mnie wykryl-.- a bez roznicy czy grasz tu czy tam,ta sama gra
 

AnarchyMen

Użytkownik
Użytkownik
mhy brak Usa :D ja myslalem ze tam jest największy stopien piractwa :D
 

starmag

Użytkownik
Użytkownik
Czym większy kraj i więcej ludności tym więcej się znajdzie piratów. Niewidze nic dziwnego w tej statystyce.
 

korba-dawid

Użytkownik
Użytkownik
tu jest procent piractwa czyli to nie ma nic wspolnego z wielkoscia i zaludnieniem panstwa
 

RADACE84

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
po przeróbce ixa na 1.6 mozna grac online i ms sie nie dowala ?
 

wujekbill

Użytkownik
Użytkownik
Możecie powiedzieć co to te VPN. Ja normalnie się zarejestrowałam na Anglię i gram. Coś mi grozi oprócz bana? .
 

starmag

Użytkownik
Użytkownik
tu jest procent piractwa czyli to nie ma nic wspolnego z wielkoscia i zaludnieniem panstwa
Sory ale tam nie ma słowa ,że to jest procent piractwa. Jest napisane tylko ilość rozprowadzanych nielegalnych pików. Te statystyki wp może se wsadzić w du.. .
 

Raps

Użytkownik
Użytkownik
Pocieszę was- z tego wynika że Polska jest krajem wysoko rozwiniętym :D. Gonimy czołówkę, tak trzymać(nie chodzi mi tu o piractwo, kto sie uczyl geografii będzie wiedział).
 

brazil

Użytkownik
Użytkownik
To jakiś bullshit!!! Gdzie USA? Gdzie Rosja? Coś czuję, że wyniki dotyczą UE, o czym oczywiście zapomniano wspomnieć. Do tego nie napisano nic w jaki sposób badano "nielegalne rozprowadzanie gier"? Najbardziej prawdopodobne jest to, że w tych krajach jest po prostu najwięcej serwerów z plikami... A gdzie Anglia? Nie wierzą, żeby najbogatsze państwa Europy były w czołówce, a Anglii tu nie było...
 

markus23ss

Banned
Użytkownik
co Anglia tam wogóle nie przerabiaja.
 

yaqub

Banned
Użytkownik
To jakiś bullshit!!! Gdzie USA? Gdzie Rosja? Coś czuję, że wyniki dotyczą UE, o czym oczywiście zapomniano wspomnieć. Do tego nie napisano nic w jaki sposób badano "nielegalne rozprowadzanie gier"? Najbardziej prawdopodobne jest to, że w tych krajach jest po prostu najwięcej serwerów z plikami... A gdzie Anglia? Nie wierzą, żeby najbogatsze państwa Europy były w czołówce, a Anglii tu nie było...
Co z tego, że Wielkiej Brytanii nie było? Z tego co słyszałem to własnie tam wszyscy (prawie) na orginałach. Luxemburgu też nie było, a to bogatszy kraj (PKB i PKP :D) niż Anglia. Co do czego kolego? Statystykom WP też nie można do końca wierzyć.
 

brazil

Użytkownik
Użytkownik
Co z tego, że Wielkiej Brytanii nie było? Z tego co słyszałem to własnie tam wszyscy (prawie) na orginałach. Luxemburgu też nie było, a to bogatszy kraj (PKB i PKP :D) niż Anglia. Co do czego kolego? Statystykom WP też nie można do końca wierzyć.
Ano to, że w tym zestawieniu nie pasuje Polska... Pozostałe kraje to pierwsza liga (wśród bogatych krajów). Dlatego bardziej spodziewałbym się tu Anglii niż Polski (takie pytanie z IQTestów - wskaż nie pasujący element :D ). Z Luksemburgiem tu pojechałeś - liczba mieszkańców :D (dlatego też PKB wysokie). No ale mniejsza z Anglią - gdzie USA? Rosja? To nie staty WP tylko ESA (co prawda chwile szukałem u nich na stronie i nie mogę znaleźć tego info)

Jeszcze jedno: ESA raczej nie miała statystyk pobierających z danego kraju, ale udostępniających czyli serwerów plików i tu zależność jest już łatwa - im bogatszy (i większy) kraj tym infastruktura informatyczna (serwery) lepsza (większa)
 

flo

Użytkownik
Użytkownik
ja to sie zastanawiam ile jeszcze bedzie takich smieciowych watkow...piractwo bylo jest i bedzie, niestety, czy sie nam to podoba czy nie...
takie zycie:D
 

markus23ss

Banned
Użytkownik
chodziło o to że oni raczej nie, a ruscy i inni gdzie biedą az piszczy.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom