1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Coś z napędem..?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez solden, Luty 10, 2011.

1. solden

solden Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, ​

to mój pierwszy temat założony na tej stronie, mam nadzieje że ktoś pomoże mi przy moim problemie z x'em a mianowicie:

Zrobiłem interes życia, kupiłem xboxa nie znając się na tym. to było w Anglii [na carboocie], od pewnego młodego człowieczka (zapewniał, że wszystko działa)[jakbym znowu go spotkał.... ^ ^] okazało się że po podłączeniu nie wczytuje płytki.. dopiero jak przyjechałem do Polski sprawdziłem go dokładnie, na początku po włożeniu płytki do napędu szybko się kręcił ale po 3 sekundach zatrzymywał się jakby w ogóle nie chciał pracować, postanowiłem na allegro dokupić laser, po wymianie lasera[oczywiście zdjąłem lutownicą zworkę] kręci się ciągle [to już plus ;) ] jednak po pewnym czasie wczytywania nie wczytuje się płytka tak jakby nie mogła jej odczytać "otwórz napęd" [na filmiku można zobaczyć te zjawisko :) ]
    testowałem na płytce od xboxa live mini zestaw gierek :) .. jak i filmy przeróżne dvd i nic nie chce wczytać.
    po poszukiwaniu na przeróżnych stronach znalazłem że trzeba laser skalibrować, więc zastosowałem się do informacji na pewnej stronie zrobiłem tak jak pisało.. czyli z 6,39 OHM który zaobserwowałem na mierniku, zszedłem na wartość około 3.6 podobno na tej wartości lepiej wczytuje płytki, jednak dalej tak samo działa.. może poradzicie mi w czym tkwi problem z moim napędem?

zamieszczam również filmik który ułatwi wam stwierdzenie co dolega mojej konsoli :) pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    trzeba włożyć drugi napęd z kluczem z tego rozwalonego i zobaczyc....bo może ten napęd umarl.....

4. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    jaki to jest model napędu ?
    płyta oryginał czy kopia ?
    konsola przerobiona ?
    jak tak to co jest wgrane ?
    wgrywałeś/kasowałeś flash w napędzie ?

5. solden

solden Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    jaki to jest model napędu ?
    - Benq model VAD6038

płyta oryginał czy kopia ?
    - Oryginalna

konsola przerobiona ?
    wydaje mi się że nie została przerobiona, na Xbox live spokojnie wchodzę żeby pobrać demka i nie otrzymałem żadnego bana

jak tak to co jest wgrane ?

wgrywałeś/kasowałeś flash w napędzie ?
    nic nie grzebałem ani nie flashowałem napędu

6. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    ej no cos jednak grzebałes skoro laser wymieniłes i regulowałeś go :p
    ale czy dobrze i czy własciwy laser kupiłeś ?
    ja bym spowrotem stary zamontował i sprawdził jak sie zachowuje ?
    laser powinien zrobić bzzz...bzzz. wyjechać i wrócic na sankach
    sprawdx tasiemkę czy właściwie założona i dociśnięta i czy nie jest uszkodzona ?
    wszystko wskazuje na uszkodzenie elektroniki ,ale czy lasera czy sterowania tego nie wiadomo
    może tylko źle poskładany ,lepiej odczytaj klucz zanim zaczniesz dalej grzebać w nim
    uzyj dosflasha1.8 pod DOS-em

7. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    właśnie....najpierw klucz......zeby ci ta tanio kupiona konsola bokiem nie wyszla hehe

8. adam372

adam372 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    polska - lubelskie
    To wygląda na martwy napęd. Wyciągaj klucz z niego i montuj drugi benq - tylko najpierw wgraj klucz z tego starego :)

9. solden

solden Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dziękuje wszystkim za wypowiedź w moim temacie, zauważyłem, że jeden kabelek odleciał od płyty głównej napędu, mam nadzieje, że to przez to usterka się pojawiła, jak tylko znajdę lutownice w mieszkaniu.. [troooochę to potrwa... ] i przylutuje... to poinformuje was czy konsola działa :) [i oczywiście nacisnę przycisk "dziękuje"] :]

EDIT:
    właśnie przylutowałem kabelek od napędu, teraz przynajmniej szybko mówi, że nie chce wczytać płytki ;>

"To wygląda na martwy napęd. Wyciągaj klucz z niego i montuj drugi benq - tylko najpierw wgraj klucz z tego starego "

-dobrze, tylko co mi zagwarantuje jak kupie nowy napęd, a tu się okaże, że klucz jest zły, możliwe, że ten chłopak mógł zmienić napęd i nie zgrać klucza do nowego, [jest takie prawdopodobieństwo znając moje szczęście] czy w napędzie w który nie jest skopiowany klucz możliwością jest sprawdzenie tego w jakiś sposób? :)

EDIT:
    już chyba wiem co może być przyczyną, najprawdopodobniej laser nie działa, a kupiłem nowy ....
    ponieważ po wyciągnięciu płytki i po włożeniu tak samo zaczyna i tak samo kończy, czyli laser tak jakby nie widział płytki..

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  10. adam372

adam372 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    polska - lubelskie
    Albo całkiem walnięty ten napęd, albo laser. Z winy klucza odpalał by gry jako filmy DVD (białe tło z logo konsoli). Zapuść mu jakiś film albo muze (tylko zwykłe CD - takie np. z gazety) i zobacz czy odczyta (nawet bez klucza w napędzie pójdzie :))

11. opeael2

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    albo jak masz możliwośc pożyczyc od kogoś napęd na chwilke to sprobuj wgrać swój klucz

Wczytywanie...

Poleć forum