1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

CPU KEY (brak po odpaleniu konsoli eject-em)

Temat na forum 'Oprogramowanie' rozpoczęty przez Dafne, Kwiecień 25, 2011.

1. Dafne

Dafne Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jaki może być powód braku CPU KEY?

Ewentualnie jak mam go odczytac? Ewentualnie posiadam plik flashdmp.bin jakby co.

=================================================================

Edit: Po kilku godzinach spedzonych w necie udało mi się wykonac poprawnie 12611 w JTAG. Teraz gierki znow smigajac pieknie bez potrzeby modyfikowania xex-ow itp.

2. Lotnik421 Xbox One

3. t3rror

t3rror Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Wcześniej XeLL powinien wypisać 12 linijek wyglądająchych:
    Kod:
    fuseset 00:C0FFFFFFFFFFFFFF
    fuseset 01:0F0F0F0F0F0F0FF0
    fuseset 02:0F00000000000000
    fuseset 03:XXXXXXXXXXXXXXXX
    fuseset 04:XXXXXXXXXXXXXXXX
    fuseset 05:YYYYYYYYYYYYYYYY
    fuseset 06:YYYYYYYYYYYYYYYY
    fuseset 07:0000000000000000
    fuseset 08:0000000000000000
    fuseset 09:0000000000000000
    fuseset 10:0000000000000000
    fuseset 11:0000000000000000
    Jak połączysz fuseset 03 z 05 to otrzymasz swój CPU Key.
    Jednak, że można się pomylić przy przepisywaniu. Lepiej będzie jak podłączysz konsole do routera (ewentualnie PC) i ściągniesz plik FUSE prze HTTP.

4. Dafne

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tak właśnie zrobiłem jak napisałeś z tym CPU KEY. Widzę, że często ktoś jak sobie coś zrobi to ma na innych wy*** i tylko daje info (juz sobie porawdzilem) - pozwole wiec sobie odstapic od tej reguly i podzielic sie jak ja zrobilem to u siebie w skrocie:

1. USB z programem z paluszka flash360 do konsoli i backup pliku flashdmp.bin
    2. Odczyt z eject cpukey . Jak nie ma podanego to dodac z 3 i 5 linii i to tworzy klucz
    3. freeBOOT_ToolBox_Maker27a wpisac cpukey, i podac sciezke do flashdmp.bin i wygenerowac plik.
    4. Zmienic jego nazwe na updflash.bin i na paluszka w to samo miejsce gdzie flash360.xex i odpalic flash360.xex
    5. Dac write updflash.bin to nand (potwierdzic oczywiscie pozniej)
    6. Następnie Raw flash WITHOUT keeping...
    7. Pozniej restarcik konsoli jak wsio poszlo ok i gotowe bedzie to jest juz nowy dash.

Oczywiscie to robilem dla JTAG i wsio mam ok. Nie wiem tylko czy Kinnect bedzie dzialal bo podobno woła ponownie o aktualizacjie (nie sprawdzilem tego wiec nie potwierdzam).

5. mataman

mataman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    oczywiście że kinect będzie piszczał o update.

6. Dafne

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    A oczywiście dzisiaj z pomocą JTAG TOOL przelazłem na 12625. Nadal będzie piszczał? :)

7. t3rror

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    @Dafne:
    Tak... i będzie piszczał tak długo aż go nie zaktualizujesz przez USB. Na 2.0.12611.0 też by działało...

8. Dafne

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    To teraz lekko "ogłupłem". D:2.0.1265.0 - K:2.0.12625.0 (BK:2.0.1888.0) na JTAG a Operation FlashPoint RedRiver oraz Virtua Tennis 4 nie odpalają się. Co zrobiłem źle lub czego jeszcze nie wykonałem dodatkowo (nie do końca w terminologii się jeszcze orientuje)? Pozostałe latają bez problemu.

==================
    Edit:
    Rano na czysty umysł usunąłem z katalogów gier pliki $sysupdate i poszło wsio od ręki.

Tak BTW nadal tylko nie wiem co z Kinnectem. Co mam "dograć" by po załatwieniu go działał poprawnie?

9. t3rror

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    1. Ściągasz aktualizacje do 2.0.12625.0 z strony MS. (LINK)
    2. Kopiujesz aktualizacje na jakiś dysk USB (pendrive itp.)
    3. Aktualizujesz, doda to obsługę Awatarów i obsługę Kinecta.

Dodatkowo jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zainstaluj najnowszego Dash Launcha. Rozwiązuje on wiele problemów, jak ten twój z grami.

10. Dafne

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    W żaden sposób nie "ubije" JTAG-a tą aktualizacją z linku rozumiem? :) Pytam dla pewności bo może przeoczono, że mam JTAG.
    Co do DL to spróbuję to wykonać w ciągu najbliższych kilku h jak tylko doczytam co to dokładnie jest i jak się to robi.
    ----------
    Edit: Odpuszczę sobie jednak tego DL 2.21. Nigdy tego nie robilem a wydaje się nazbyt trudne. Gdyby to była gotowa paczka z metodą wrzuc - zainstaluj to owszem ale w tym przypadku wysiadam a na chłopski rozum tego nie kumam. Jezeli mam wywalac z gier systemupdate i to ma byc jedyny problem to dla mnie nie jest to problem i pomecze sie w takim razie bez tego DL 2.21 ;)

Mógłbym sprobowac sie za to zabrac ale tylko pod nadzorem

11. mataman

mataman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Kopiujesz na pena to co jest w folderze installer czy jakoś tak. Odpalasz i naciskasz A do samego końca, ot cała filozofia.

12. Dafne

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Mataman mam katalog dash_launch_v2.21 w nim dwa katalogi:
    1. Installer a w nim default.xex
    2. XellLaunch a w nim takze default

poza tym w glownym katalogu dash_launch_v2.21 luzno leza pliki:

info_launch.ini
    launch_sysdll_exports_examples.c
    sample_launch.ini

Mam po prostu odpalić z pena plik default.xex z katalogu Installer? I to cała filozofia będzie? Sam jeden goły plik default.xex? Bo zapoznałem się z readme ale tak nie do konca go zakminiłem jak tam o educjach zaczeli sie rozpisywac launch.ini itp.

Jakby co nie mam dysku konsolowego tylko USB

-===================
    Edit: No i oks zrobiłem jak napisałeś i co się zmienilo? Ja nie widzę zadnych zmian w konsoli (powinienem?) Wyskoczyło okno czarne i zapytalo czy zrobic update pod kernel bodaj 12625 - dałem tak - poszlo - restart i co to mi dalo w sumie? Pytam bo NAPRAWDE nie mam pojecia.

13. ZZ123

ZZ123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bora Bora
    Masz zainstalowanego Dash Launcha 2.21. Teraz powinny chodzić wszystkie gry bez pytania o aktualizację.

14. Dafne

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    O tak. Teraz nawet Portal 2 poszedł. Dziekuje.

A odnosnie tak szybko kinnecta bo o tym bylo wspomniane wyzej przez jednego z kolegow. Ze strony MS jak pobiore aktualizacje pod kinnect to nic sie nie popelni z JTAg-iem?

Wczytywanie...

Poleć forum