1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Poradnik Crossflash iHAS122-XX B do iHAS 524B

Temat na forum 'iHAS' rozpoczęty przez Gratak, Kwiecień 23, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Gratak

Gratak Banned

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam wszystkich, jako iż sam miałem taki problem przedstawiam tutorial mojego autorstwa dzięki któremu bezproblemowo zrobicie Crossflash napędu iHAS 122 -xx B do do softu, na którym można zrobić flash iXtreme Burner Max.

UWAGA!!! Ten tutek pozwala przerobić JEDYNIE napędy z serii iHAS122 B!! Nie działa na innych wersjach, KONIECZNIE musi to być wersja B (inne literki odpadają - są oparte na innym układzie!) Nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku iHAS222, 322 itd, ale prawdopodobnie też się uda - JA NIE PROBOWAŁEM!!

NIE ODPOWIADAM ZA USZKODZENIE NAPĘDU!! ROBICIE TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

Co będzie nam potrzebne:

1. Flash Utility
    2. EEprom Utility
    3. AL0L.bin
    4. ATAPI.iHAS524_B.AL27.stock.rar
    5. iXtreme Burner Max

Gdy mamy już wszystkie pliki zaczynamy od BACKUPU starego softu i Epromu, robimy to tak:

1. Odpalamy Flash Utility i klikamy Read Flash - plik zapisujemy w miejscu, w którym go NIE zgubimy, upewniamy się, że mamy wybrany WŁAŚCIWY napęd (niebieskie kółko - UWAGA u mnie jest napisane D:ATAPI iHAS524 B AL2A - u was literka napędu może być inna i MUSI BYĆ NAPISANE iHAS122 B ZL0x gdzie x to C lub F (choć mogą to być też inne litery - bez znaczenia). U mnie wpis jest inny ponieważ tutek robię po tym jak już przerobiłem mój napęd. Przeczytajcie to jeszcze raz, jak nie rozumiecie piszcie na PW lub tutaj, bo to bardzo ważne.

Wybieramy miejsce zapisu i klikamy zapisz,

Czekamy aż proces się zakończy.

2. Odpalamy EEprom Utility i zapisujemy nasz oryginalny Eprom:

Czekamy, aż proces się zakończy.

3. Ponownie odpalamy Flash Utility, upewniamy się, że mamy wybrany WŁAŚCIWY napęd (niebieskie kółko - UWAGA u mnie jest napisane D:ATAPI iHAS524 B AL2A - u was literka napędu może być inna i MUSI BYĆ NAPISANE iHAS122 B ZL0x gdzie x to C lub F (choć mogą to być też inne litery - bez znaczenia). U mnie wpis jest inny ponieważ tutek robię po tym jak już przerobiłem mój napęd. Przeczytajcie to jeszcze raz, jak nie rozumiecie piszcie na PW lub tutaj, bo to bardzo ważne. Następnie klikamy Write Flash, klikamy TAK w ostrzeżeniu które się pokazało. Wskazujemy plik AL0L.bin który pobraliśmy wcześniej i znów klikamy TAK w kolejnym ostrzeżeniu. Czekamy na zakończenie procesu i restartujemy komputer!

4. Po restarcie dioda nagrywarki będzie miarowo migać, nie przejmujcie się tym, pora na przystosowanie Epromu, odpalamy EEprom Utility i przechodzimy do zakładki CrossFlash, gdzie po upewnieniu się, że mamy wybrany WŁAŚCIWY napęd (niebieskie kółko - UWAGA u mnie jest napisane D:ATAPI iHAS524 B AL2A - u was literka napędu może być inna i MUSI BYĆ NAPISANE iHAS124 B AL0L!! Klikamy Convert Drive, potwierdzamy TAK na ostrzeżeniach które się pokażą i czekamy na zakończenie procesu po czym restartujemy komputer.

5. Po restarcie odpalamy ATAPI.iHAS524_B.AL27.stock.exe, ponownie upewniamy się, że mamy wybrany właściwy napęd powinno być napisane iHAS124 B AL0L a na dole: Change from AL0L to AL27 i klikamy Write Flash, na ostrzeżeniach, które się pojawią klikamy TAK. Gdy proces się zakończy restartujemy komputer.

6. Ten krok ponoć nie jest konieczny, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże. Odpalamy EEprom Utility, standardowo UPEWNIAMY się, że mamy wybrany właściwy napęd, u was będzie to iHAS524 B AL27 i w zakładce CrossFlash klikamy Convert Drive, potwierdzamy TAK na ostrzeżeniach które się pokażą i czekamy na zakończenie procesu po czym restartujemy komputer.

7. Pora na iXtreme, po rozpakowaniu pliku rar znajdziemy tam kilka katalogów i parę execów (między innymi EEprom i Flash Utility - ja podałem linki do najnowszych, ale jeśli ktoś chce może użyć tych, które są w paczce). Wchodzimy do katalogu iHAS524B-AL2A i odpalamy plik AL2A.exe, klikamy TAK na ostrzeżeniu które się pokaże. Upewniamy się po raz kolejny czy mamy wybrany właściwy napęd, powinno byc napisane iHAS524 B AL27 a na dole: It will be Updated from AL27 to AL2A, a następnie klikamy Update. Czekamy aż proces się zakończy i restartujemy komputer.

8. Flas***emy iXtreme, w tym celu odpalamy Flash Utility, upewniamy się, że mamy wybrany właściwy napęd (będzie dokładnie jak na screenie z tym, że literka napędu może być inna) klikamy Write Flash, klikamy TAK na ostrzeżeniu, które się pojawiło:

Wybieramy z katalogu: iHAS524B-AL2A plik: iHAS-524B-AL2A-MKM001MKM003-final.bin, klikamy TAK na kolejnym ostrzeżeniu i czekamy na zakończenie procesu.

Gratuluję, właśnie macie napęd gotowy by wypalać nim gry z zabezpieczeniem XDG3.

Poradnik jak wypalać znajdziecie Tutaj

Wszelkie sugestie mile widziane.

Jeśli zepsujecie napęd, a macie te dwa pliki backupu które wam kazałem zapisać, można spokojnie wrócić do oryginalnego softu. Jeśli napęd będzie widoczny pod Windowsem samym Write Flash wybierając stary plik w Flash Utility i Restore Eprom w EEprom Utility. Jeśli napędu nie widać po Win, można to zrobić w DOS-ie ale to już trochę bardzi

11 użytkowników lubi ten post.
Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum