1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

CryEngine 3 działa mniej więcej tak samo na PS3 i 360

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez TymonPRO, Maj 18, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Pamiętacie demo techniczne CryEngine 3 z GDC przedstawiające silnik w wydaniu na konsole? Zrobiło ono spore wrażenie chyba na wszystkich, można wręcz powiedzieć, że Crytek dokonał niemożliwego. Podczas targów pojawił się nawet filmik, który ukazywał silnik w wersji na PS3 oraz 360. Moje sokole oko stwierdziło, że różnic między platformami nie ma, ale tak naprawdę to twórcy są najlepszą wyrocznią w tej sprawie. I tak oto głos zabrał Mark Atkinson z Cryteku, który stwierdził, iż:
    [...] Silniki są porównywalne na obu platformach: oba działają z tą samą prędkością. Jeżeli gra bardziej stawia na shadery, to będzie działać nieco szybciej na 360. Jeśli natomiast jest dużo obliczeń związanych z fizyką czy cząsteczkami, wtedy SPU biorą górę i całość działa trochę szybciej na PS3.

Co prawda nie wierzę, aby nie było wojen fanbojów, kiedy już jakaś gra bazująca na silniku CryEnigne 3 ujrzy światło, ale cała reszta może spać spokojnie. Na obu platformach dostaniemy to samo (przynajmniej od strony graficznej).

[via Destructoid]

Polygamia.pl - Dziennik Gracza

2. Lotnik421 Xbox One

3. kuba426

kuba426 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ale przeciez i tak Ps3 jeszce nie pokazalo swojej calej mocy, poczekajmy z 10 lat i wtedy to dopiero bedzie sie dzialo.:DD
    Smiech na sali.

4. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    jakie 10 lat - jak koniec świata już w 2012 - chyba Kutaragi nie uwzględnił tego przy ps3 :)

5. bomax2

bomax2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    nie pokazalo calej swej mocy czyżby fanboy a za 10 lat to bedzie ps4 albo i 5

6. flo

flo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    się biorą dzieci?
    o ile dobrze pamietam sony mowilo ze zywotnosc ps3 ma wynosic cos ok 10 lat:) czy 8...w kazdym razie blisko 10

7. Flaszka

Flaszka Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ludzie robicie sobie z mózgu wodę, to jest tak durne że aż śmieszne koniec roku 2012r ( śmiech na sali ) a co do tematu to ps3 moim zdaniem już nic nie pokarze, mam osobiście ps3 i też twierdziłem ma moc z kosmosu ale jak przez 2 lata nic nie pokazał jak go zachwalali to nagle developerzy dostaną olśnienia ? a co do xboxa 360 to wspaniała konsolka z bebechami peceta i to ona moim zdaniem najlepiej wyświetli na naszych Lcd'ekach silnik CE3.

8. kuba426

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie, nie jestem fanboyem ps3, Zakochalem sie w klocku, po prostu nabijam sie z takich wlasnie fanboyow.:D

9. borciuh

borciuh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Pabianice
    PS3 juz nie ujrzy sporo lepszych gier dla siebie... bo komu sie bedzie chciało to dla niej robić? GT5 to juz max bo więcej sie nieche a możliwości wiele ....

10. czachadymi89

czachadymi89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zabkowice Sl
    No nie gadaj ze więcej nie ujrzy ja myślałem ze na ps2 już nic nie wyjdzie i wychodzą jeszcze nowe gry tak samo może być z ps3.

11. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Jasne ale i tak technologia idzie do przodu... Widział ktoś UNRECOVERA na ps2?? Haha i niech mi ktoś powie że Undrecover ma grafike jak Most Wanted...
    Moim skromnym zdaniem obie konsole są dobre, jedna radzi sobie w tej grze lepiej inna w drugiej. Np. Fallout 3 ładniej wyglądał na X360 za to GTA IV na ps3.

Jednak nie ma co do tego wątpliwości że PS3 osiąga swój limit a zanim go osiągnie wyjdzie kolejna generacja konsol.

12. Flaszka

Flaszka Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    seba1415
    Cytat: "Np. Fallout 3 ładniej wyglądał na X360 za to GTA IV na ps3."
    GTA4 lepiej wygląda na x360, po pierwsze gta 4 na ps3 działa w niższej rozdzielczość 576p ( ale jest skalowane do wyższej ) a xbox w 1080p. Po drugie w ps3 takie rozmazane wszystko i mdłe a w x'o ostre i wyraziste, wiem bo mam oby dwie konsole i mam porównanie na żywo.

13. arkadiusz_89

arkadiusz_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    GTA 4 PS3 - 640P
    GTA 4 X360 - 720P

Z tym 1080p na X360 to cię trochę poniosło, gra jest co najwyżej skalowana, rozdziałki natywne - patrz wyżej.

Ja się nie dziwie że tak dużo ludzi łyknęło ten marketingowy bełkot sony. W końcu w tamtej generacji zarządzili i to ostro.

Ile to ja już czytałem, że wyciągnęli wszystko z PS3, 100% mocy bla bla, ta gra może powstać tlyko na PS3 bo X360 ma za małą moc. A później się okazuje, że gra wychodzi na X360 i o zgrozo działa i wygląda nieco lepiej.
    (Ostatnio twórcy FFXIII wypowiadali się, że gra wyciągnie wszystko z PS3... ta tylko że gra wychodzi też na X360).

Fanboje w płacz bo jak to możliwe, przecież X360 się już dawno wykończył.
    Wystarczyło śledzić fora i media od premiery PS3. Jak to zapowiadali, że X360 już ledwo dycha, ledwo działa i 2008 to koniec xboxa. Śmiech na sali, nie dajmy się panowie ponieść tym frajerom co robią wodę z mózgu. Chyba że jest się fanbojem i łyka wszystko co popadnie.
    OBIE konsole mają zbliżoną moc, ale i tak najważniejsze są gry.

PEACE.

14. Damian s

Damian s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gryfino
    X360 faktycznie czasami nie wyrabia.Jak gram w Call Of duty 5 TO CZASAMI GRA POTRAFI MI SIĘ CIĄĆ.

15. kuba426

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    U mnie jakos cod sie nie tnie, wszystko idzie elegancko.:)
    Ale uwazajcie panowie, bo jak Ps3 pokaze pazur......... to my juz na xbox'ie 720 bedziemy grac.

16. ogrodnik

ogrodnik Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie dziwię się, że cryengine 3 wygląda prawie tak samo na obydwu konsolach. Przecież to jest to samo tylko w innych obudowach. Taka sama moc wyliczeniowa cpu, jedynie ps3 ma lepsze rozmazanie, dlatego jest ciut lepsze do jaśniejszych gier (ma to związek z napędem bd). Nie wiem o czym myślą niektórzy mówiąc "ps3 nie pokazało jeszcze wszystkiego" - POKAZAŁO I WIĘCEJ NIC NIE POKAŻE!
    Poza tym nie wszystko zależy tylko od konsoli. Ważny jest też telewizor, kabel.

17. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    Tak?!To proszę się przyjrzeć temu gameplay'owi z PS3 IGN Video: Uncharted 2: Among Thieves PlayStation 3 Gameplay - Warzone Footage, z nadchodzącego Uncharted 2:Among Thieves.X360 nie ma nawet jednej gry ktora ocieralaby graficznie o to co tutaj jest pokazane.

A co do CryENGINE3 to sam twórca silnika wypowiada się,ze CE3 na PS3 chodzi troche lepiej,ale w ostatecznej wersji nie powinno byc roznic.
    So the PS3 will run slightly better here, it'll look and feel probably the same, but the engine is diverting computation needs to power subsystems available to the PS3, and the 360 differently, and PC differently."
    Link do wywiadu-http://xbox360.ign.com/articles/966/966431p2.html

Zeby nie bylo,nie jestem jakimś fanboyem PS3-po prostu zauwazam fakt,ze na dzis dzien ta platforma posiada lepsze enginy graficzne w swoich eksclusivach(Killzone,Uncharted,MGS4)-a X360 dalej tylko i wylacznie UE3.

18. mmmm111

mmmm111 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Przejmujecie sie ze za5 czy 10 lat Xbox nie bedzie dorownywal plejakowi. Wazne co jest teraz i z tego newsa wynika ze na razie nie oplaca sie kupowac PS 3. I nie jestem fanboy'em X'a. Mam na skladzie rowniez PS 2. Po peostu racjonalnie mysle.
    Pozdrawiam

19. Grzesi00

Grzesi00 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Olsztyn

Ooo taak zgadzam się w 100%. Mam już dość tego sinika, wszędzie tylko UE. Co z tego, że wygląda dobrze, ale ile można wałkować to samo. Wszystkie gry na UE wyglądają podobnie (no może Bioshock jest wyjątkiem). Wydaję mi się, że na wydajność CryEngine ma też fakt, że jest to silnik pisany pod PC, a teraz jet tylko "przerabiany" żeby chodził na konsolach. A jak wszyscy wiemy jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ;)

20. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Weług testów konsol ,w Xboxie mamy ciut lepszą grafike a w ps3 lepszy procesor,xbox ma przewage w pamięci którą sama dobiera konsola

21. Damian s

Damian s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gryfino
    Tylko że,to jest nie możliwe żeby mi gra spowalniała a Tobie nie.U mnie gra spowalnia w pierwszej mapce,tam gdzie jest dużo ognia(patrz tę palącą się chatkę),i chyba jeszcze w 3 albo w 4 mapce tam,gdzie jest dużo wybuchów.Ale ogólnie gra chodzi płynnie.Po prostu x360 nie radzi sobie dobrze z renderingiem ognia.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum