1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Crytek: „Pecety lepsze, ale hamowane przez konsole”

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez szelka_512, Listopad 25, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. szelka_512

szelka_512 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Szef Cryteka nie owija w bawełnę. Pecety już dawno wyprzedziły konsole obecnej generacji. Jednak maszyny Sony i Microsoftu skupiają tyle uwagi deweloperów, że ci nie pozwalają rozwinąć skrzydeł grom na PC.

Taką tezę CEO Cryteka Cevat Yerli sformułował w wywiadzie dla magazynu Edge.

"Tak długo jak panują konsolę obecnej generacji, i tak długo jak jak możliwości pecetów wciąż będą rosły, coraz trudniej będzie wycisnąć maksimum korzyści z obu typów platform. (...) PC wyprzedza konsole przynajmniej o generację. Jeśli zaś idzie o X360 i PS3, to uważamy, że o jakość gier po Crysis 2 i innych tytułach na CryEngine będzie decydowała zawartość, użyte środki wyrazu [a nie jakość grafiki - przy. Maciek]. Nie da się wycisnąć więcej soku z tych skał [konsol obecnej generacji - Maciek]"

O to moje info z Gamezilla.pl

I swoim zdaniem , jestt mi trochę przykro , że PC , wyścigneły X360 i PS3 .;].No ale cóż , może firma Crytek nie potrafią odpowiednio zoptymalizować gierek-na to przykład , dało , gdy zrobili Crysis ,który miał ogromne wymagania.;]

Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. MateuszW

MateuszW Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    O tym że pc'ty wyprzedziły konsole wiadomo już od dawna.Takie przykłądy jak Risen ,Arcania,GTA itd. są na to najlepszym dowodem...

4. szymek56

szymek56 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZG
    no to nie dziwne że pecety wyprzedziły konsole,bo przecież na kompy są co raz to nowe karty,procki itp.
    I tak się dziwie że przez te pięc lat Xbox i Ps trzymały sie dość dobrze goniąc za kompami :)

5. TeX

TeX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    najlepsze jest to że pociągniemy jeszcze na naszych xboxach jakieś z 2 latka :D bo kto by robił nową konsolę "Slim" i nie dawał jej szans na zaistnienie przez parę lat

6. sheriffxPL

sheriffxPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    no i co z tego jak na PC nie potrafię grać? Nie ma ani klimatu, otoczki, myszka i klawiatura są niewygodne (wole pada nawet do FPSów), co raz trzeba zmieniać podzespoły ;]
    Konsole do grania, Laptop do neta, a PC niech sobie zdychają :]

7. Dogg

Dogg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Wiecie co? A dla mnie to nie ma różnicy, czy PC'ty są lepsze od konsol, czy nie.

Właśnie i czy lepsze? Bo dla mnie to te trochę lepsze cienie, czy troszeczkę lepsze tekstury nie świadczą o wyższości Personal Computers nad konsolami. Według mnie, to tylko stękanie fanbojów, którzy szukają sztucznych pretekstów do wywyższania się nad innymi graczami. Tak jak już kiedyś powiedziałem - gra jest grą, a jak narazie nie ma dużej różnicy między PC'tami, a konsolami.

8. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    O ile wiem kolego to GTA na konsole zmiażdzyło PC'towy port ;)

9. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Zaraz zaraz. Pan z Cryteku nie wział pod uwagę pewnej rzeczy. Tej najistotniejszej, która tak bardzo napędzać będzie nadal sprzedaż konsol. Ich cena. Owszem, komputery może i prześcignęły konsole, ale powiedzcie mi, ile kasy trzeba wywalić na sprzęt, żeby sobie pograć w to, co oni właśnie tworzą. Szelka ma też rację z optymalizacją. Producentom chyba się nie chce optymalizować kodu, bo "po co ma działać lepiej na gorszym sprzęcie, jak mamy układ z ATI/Intelem/Nvidią, że od bardziej wymagających gier, dostajemy %", bo klienci muszą znowu kupować grafiki, a to szybszy/wydajniejszy procesor, to więcej pamięci. I takie błędne koło. Pakujemy w kompa grubą kasę, za pół roku, 30-50% z tego co wpakowaliśmy jest już nie do odzyskania. Po roku-dwóch, możemy dostać może z 25% z naszej inwestycji.
    A konsola? Wydasz 400-1500 zł, wedle gustu która, jakie wyposażenie, itd. I co? I nic więcej. Grasz, grasz, grasz, do bólu, aż ci nadgarstki nie spuchną lub prądu nie wyłączą, nie martwiąc się, że za słaba grafa czy inne sratatata.

Moim zdaniem producenci też płaczą, bo może im spadać sprzedaż pecetowych wersji gier, bo może w końcu ludzie się opamiętają, że konsola jest do gier, a komp do pracy biurowej, filmów, muzyki...

Ograniczenia konsol? Za przeproszeniem pieprzą głupoty. Czy to Xbox, czy to PS3 nie są wykorzystane w pełni i pewnie nie będą tak szybko, ze względu na w/w lenistwo producentów. To oni są ograniczeni, a nie konsole.

Tyle ode mnie. Aż mi się nie chce czytać takich głupot, jak niektórzy ludzie wymyślają (oczywiście mówię tu o gościu z Cry, a nie o szelka, bez urazy).

10. rudy2007

rudy2007 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Kasy? Zapomniałeś wziąć pod uwagę że gry na konsole są dwa razy droższe ...

11. motek

motek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nowy Targ
    Konsola to PC zamknięty w mniejszej obudowie, bez możliwości wymiany poszczególnych komponentów oraz wielu innych możliwości. Konsola jest do grania, PC do wszystkiego innego.

12. Dogg

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    A kto mówi, że należy kupować gry w dniu premiery? Wystarczy przeczekać 3-4 miesiące i gra tanieje do normalnej ceny. Poza tym, dwa razy droższe? Gra na PC w dniu premiery to około 129zł, a na konsole 179zł...

13. szelka_512

szelka_512 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tak.Ale jak cię nie stać na kupowanie gierek na x'a czy na PS3 , to nie kupuj konsol i ból kasę , na podzespoły d komputera(karta graficzna , procesor , Ram itd) , lub sobie przerób konsolkę , jeżeli taką posiadasz.

Podziękował by ktoś , za ten temat na www.xboxforum.pl.

Pozdrawiam.;)

14. magiczny

magiczny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Autor artykułu nie odkrył Ameryki.
    Wiadome jest, że na kompuereze PC osiągniemy lepszą grafikę niż na konsoli, ale żeby tak było, musimy wydać więcej pieniędzy.
    Myślę, że krokiem do przodu byłoby tworzenie gier na PC od podstaw a nie robienie portów z konsol.

15. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Niestety ale to prawda. Wystarczy zobaczyć że gry domyślnie pisane na konsole wyglądają na nich ładnie ale na pc dużo lepiej (choć nie tak ładnie jak by mogły wyglądać) a w odwrotnej sytuacji (Risen, Arcania) konsole dostają kiepski port.
    Do lepszej wydajności/grafiki od x360/ps3 wystarczy pc za 1k, więc to nie jest też duża inwestycja.
    Zupełnie inne sprawa to miodność z grania, której pomimo dużo lepszej oprawy graficznej na pc nie znajduję, bo konsola to jest to :)

@up
    Właśnie porty to jest największy problem gier.
    Szczerze wolałbym aby na każdą platformę była inna data premiery, ale za to gra dopracowana :)

16. Dogg

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Nie chcę tu jakoś hejtować PC'ty (poniekąd dlatego, że po części sam nim jestem : D), ale za 1.000zł komputer do grania? Gdzie? Te 2000-2500zł to według mnie minimum nawet jak dla "składaka", bo jeszcze dochodzi do tego jakiś monitor, myszka, klawiatura, bo komputer to nie tylko bebechy, plus jeszcze te 500-1000zł co rok-pół, na wymianę sprzętu.
    Poza tym, dla mnie ta grafika nie jest na tyle lepsza od konsol, żebym miał kupować PC'ta do gier i na nim grać. Jest ciut lepsza grafika, ale też nie we wszystkich grach (vide GTA IV).

17. SirArczi

SirArczi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Eeee WTF ?!

Za 1k zl to Ty mozesz co najwyzej kupic procek z plyta glowna + HDD ... a gdzie grafa? ramy? obudowa? system operacyjny* ;)

Chlopie na jakim swiecie Ty zyjesz ... aby pograc komfortowo na low/medium detalach to minimum 2,5k na same pudlo.

Cale zycie gralem na PC ... rok temu gdy przyszla wymiana na lepszego kompa .. powiedzialem basta i kupilem X'a > nie zaluje do dzis :)

Moi znajomi ... zagozali PCtowcy ... ida w moje slady i dziekuja mi ze przekonalem ich swoimi argumentami.

Pozdro

18. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Konsola ma detale jak na pc low/mid a do tego styka pc za 1k. Ja za amd 5600+ 2x2,9ghz + 3gb ram + 9600gt z resztą zapłaciłem 1300zl w maju zeszłego roku.
    I ten pc zjada Xa/ps3 na śniadanie. I nie liczcie monitora itp do zestawu bo w takim wypadku do konsoli trzeba doliczyć tv za co najmniej 2k.

PC max

x360

Na x360 mamy rozdziałkę 1024x600 i AAx2, co w przypadku pc nie ciężko uzyskać.
    Odpowiada ci grafa z x360 to lepszą na pc za 1k uzyskasz.

19. deploytbb

deploytbb Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To nie tak PC jest również do grania zawsze był ale zjadło go piractwo.

20. KULA

KULA V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Jechu co?? taki komp zjada na śniadanie x360 i ps3 heh ale się uśmiałem . lata temu miałem lepszego kompa od ciebie a przesiadłem się na konsole bo już mnie to męczyło ze co chwile trzeba było zmienić jakieś podzespoły napisz jakie gry ci chodzą na medium w rozdzielczości 1920x1080 i chodzi mi o nowe gry

21. elosiema

elosiema Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    mówisz że kupiłeś rok temu?to ja powiem że za 2 lata już na tym nie pograsz a na konsoli na pewno tak.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum