1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Crytek pragnie zablokowania używanych gier

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Rafau666, Kwiecień 26, 2012.

1. Rafau666

Rafau666 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    465
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Stary Sacz
    Piractwo ma się bardzo dobrze, a najwięksi światowi producenci zapowiadają wzmożoną walkę z używanymi grami. Bo jak ktoś kupił oryginał, to musi mieć gorzej.

Jednym z argumentów za kupowaniem oryginalnych gier zawsze był fakt, że po przejściu gry można było ją sprzedać, albo wymienić się ze znajomym. Producenci Crysisa 2, według niektórych źródeł najczęściej piraconej gry roku 2011, mają dość handlu używanymi grami. Wszystko po to, by sprzedaż gier na PC wzrosła.

Rasmus Hojengaard, dyrektor kreatywny w Crytek w jednej z niedawnych rozmów odniósł się między innymi do plotek mówiących o blokowaniu używek na nowej generacji konsol.

Nie ma się co dziwić - według szacunków tylko na PC grę ściągnęło z internetu nawet 4 miliony osób. To więcej, niż łączna sprzedaż gry na wszystkich trzech platformach.

Jaki to ma związek z używkami? Nie wiem. Śmiem raczej stwierdzać, że przy braku możliwości grania w używki, procent osób, które zrezygnują z płacenia za grę wzrośnie. Jakie jest wasze zdanie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. scorpion22

scorpion22 Banned

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    crytek kocham was ! Tak jasne,kupie od was gry za każdą cenę ! Jasne zablokujcie możliwość odpalenia gier używanych na konsolach ! Gry na konsole będą od dziś droższe 10 razy od wersji pc ? To nic i tak kupię nówkę ! Osoby które kupią używaną powinny iść do więzienia na równi z piratami ! Tak w ogóle to czemu na nowych konsolach miałoby nie być kontroli gier,czasu gry i sposobu grania sterowanych centralnie z siedziby microhardu ?

2 użytkowników lubi ten post.
  4. swiniolak

swiniolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Oni chyba nigdy nie zrozumieja tego ze, na piratach nie traca, tylko nie zarabiaja, a jest to spora roznica, bo to ze ktos pobral gre z internetu wcale nie swiadczy o tym, ze gdyby nie mial takiej mozliwosci to kupilby oryginal. Pomysl z blokowaniem na konsolach obslugi uzywanych gier bedzie strzalem juz nie tyle w stope co miedzy oczy, zarowno dla tworcow gier, jak i dla producentow konsol, ktore taka blokade zastosuja. Nie tylko nie zwieksza w ten sposob sprzedazy, ale wrecz ja zmniejsza, a wzrosnie ilosc przerabianych konsol, no chyba, ze znacznie zmiejsza ceny gier bo obecne ceny konsolowych tytulow nie sa adekwatne do tego co oferuja i mnostwo osob ma oryginal tylko dlatego, ze udalo mu sie od kogos odkupic uzywany egzemplarz.

5. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Niby dlaczego zmniejszą ?? Zwiększą właśnie bo każdy kto nie chce pirata a kupuje używkę to dozbiera i kupi nówkę, a ci co kupują nówki to i tak będą je kupować, jeśli idzie o kasę to właśnie jest to jeden z lepszych ich ruchów.

1 osoba to lubi.
  6. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    scorpion22 coś się chłopcze zaparowałeś, żyłka Ci wystaje. Wyjdź na świeże powietrze i pobiegają trochę. Chamstwo i buractwo się z Ciebie wylewa.

BTW rynek wtórny, kupno gry używanej jest jednoznaczne z jej ściągnięciem. Nie ma więc co się dziwić, że każdy producent z tym walczy. Nawet jeśli w przyszłej generacji całkowicie zablokują gry używane lub też mocno ograniczą piractwo to i tak na tym nie stracą. Ktoś kto kupuje gry używane nie sięga po nowe w pudełku. Ktoś kto ściąga piraty, nie kupuje oryginałów. To są dwie, stracone grupy dla producenta, na których nie zarabia nic. Myk jest jednak taki, że jak się piratowi mocno ograniczy granie to od czasu do czasu kupi oryginał. Jak się ograniczy rynek wtórny to ludzie częściej sięgnął po oryginał. Tu jest kasa, może nie jest duża, ale jest.

7. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    To nie kupuj gier od studia CryTek lub od wydawcy EA, proste. Ich produkt, ich zasady.

Obrót używkami i tak jest już zmniejszony, praktycznie jak chcemy kupować używaną grę, to tracimy dostęp do multi (jeżeli takowy gra posiada), trzeba zawsze dokupić online passa. Trochę inaczej sprawa wygląda na PC, gdzie platformy pokroju Steam, Origin bardzo mocno ograniczają zawartościowo egzemplarz gry, po jego zarejestrowaniu, trzeba odsprzedawać całe konta, żeby gra zachowała swoją funkcjonalność, czy to źle? Niby tak, ale patrząc na allegro, zdecydowanie klucze do gier z cyfrowej dystrybucji górują i to bardzo nad pudełkowymi edycjami, a co jest tego powodem? Myślę, że to co dla Kowalskiego najważniejsze - cena. Dystrybucja cyfrowa jest z reguły tańsza (no tak, na Origin czy Steam warto kupić grę tylko na promocji, bo na allegro klucze są dużo tańsze, lecz są wątpliwości co do ich legalnego pochodzenia). Sam od kilku tygodni poluję na tanią pudełkową edycję Kingdoms of Amalur: Reckoning i co ? za 90zł jest najtaniej, a za 60zł mam klucza do gry. Jeszcze co do walki z używanymi grami. Wy chcecie zaoszczędzić, twórcy chcą jeszcze więcej zarobić, ale nikt Was nie zmusza do kupowania gry w dniu premiery, mówię to, bo zazwyczaj waszym argumentem jest fakt, że gry kosztują 200zł, że to dla mnie za drogo, że wolę wyjść z kumplami bla bla bla. A jakby ktoś chciał dzisiaj kupić nówkę Crysisa 2 poprzez allegro to cena zarówno edycji PC jak i X360 waha się w granicach 30zł! To relatywnie niska cena jak za dobrą grę AAA, która przez rok w ogóle się nie zestarzała.

@Down Kiedy zrozumiesz, że nikt Ci nie każe kupować słabych gier? Damn, ja nawet słabych gier nie piracę! Bo szkoda mojego czasu.

1 osoba to lubi.
  8. scorpion22

scorpion22 Banned

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Aha,chamstwo i buractwo tak ? Dobrze nie zamierzam się kłócić przez internet...Proszę bardzo jak chcecie kupować kiepiskie gry za duże pieniądze i jeszcze z pocałowaniem ręki to droga wolna...ja nowej konsoli nie kupię na pewno jeśli granie na używkach będzie zablokowane.

9. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    I powiedz komu zrobisz krzywdę? Sobie czy producentowi? Nie kupisz konsoli, polityka wydawnicza na PC wcale lepsza nie jest. W końcu załamany będziesz musiał znaleźć substytut swojego hobby.

Jak miałbym już do wyboru ściągać gry lub kupować używane z allegro to wybrałbym ściąganie (zresztą dawno temu wybrałem) Psychicznie i mentalnie masz świadomość pudełka i okładki, ale efekt końcowy jest taki sam - oszukujesz wydawców, producentów itp. Z tą różnicą, że wywalasz kasę w błoto, a ja mam ją w portfelu. Kupowanie używek jest lekko ujmując dla ludzi myślących inaczej. I tak piracisz, co dobitnie powie Ci każda firma produkująca gry. Na dodatek tracisz pieniądze, wmawiając sobie, że to jest legalne :D muhaha

10. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Te nabuzowany. Kto Ci kazał kupować w dzień premiery? Crysis 2 PL (Xbox 360) - sklep ultima.pl

11. scorpion22

scorpion22 Banned

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Proszę bardzo,moja wypowiedź zmieniona. Nie zamierzam się już wypowiadać w aktualnościach bo grozi to linczem...

12. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Ale kto tu jest winny? Przykro mi, ale tylko i wyłącznie Ty i Twój tok myślenia.

13. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Crysis 2 PL (X360) .::. Sklep internetowy 3Kropki.pl 94.99 zł cena kup :)

Twórców rozumiem, wyprodukowanie takiej gry, wypromowanie jej, dystrybucja pochłania gruuube miliony, a 'Kowalski' pojedzie na bazarek i kupi używaną grę za 40 zł, nie płacąc producentowi i wydawcy ani grosza. Czy na miejscu Cryteku, EA nie postępowalibyście to samo? Zasada 'mam dużo i chcę jeszcze więcej' leży w ludzkiej naturze... Czy nam się to podoba czy nie (a nam się to z pewnością nie podoba), producenci będą szukać kolejnych rozwiązań, żeby wyeliminować używki, i zarobić na swoim produkcie jak najwięcej. Jakkolwiek by na to patrząc, te pieniądze im się należą...

1 osoba to lubi.
  14. malyksg86

malyksg86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze
    lepiej niech biorą przykład z cdprojekt, niech robią dobre gry, cena niska, bez zdzierstwa za dlc to ludzie będą kupować ale jak robią gówno, które w dniu premiery kosztuje 200zł i od razu trzeba kupić dlc żeby się cieszyć pełną grą to potem jest jak jest

1 osoba to lubi.
  15. szymek56

szymek56 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZG
    A niech kucyki .
    Jakoś przeżyje bez tego Crysisa.
    I bądź tu człowieku uczciwy...
    Oni to już zaczynają kombinować jak w naszym rządzie.
    Świnie którym ciągle mało...

16. Kamilos100

Kamilos100 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No fajnie że używki porównują do piratów, jak zwykle po ***** oberwą ci uczciwi. Jestem ciekaw kto wymyślił to, że na piratach tracą, przecież wiadome jest że pirat i tak nie kupi gry. Wydawcy są sami sobie winni, mało osób kupuje nówki, bo mało kto może sobie pozwolić na taką w dniu premiery gdy cena waha się przy 200zł, doskonały przykład dał Wiedźmin 2 który pokazał że idzie zarobić mimo niskiej ceny gry, nie wspomnę już o płatnych dlc i to w dniu premiery.
    Ktoś wspomniał że osoba kupująca używki nie kupi nówki, według mnie jest to nie prawdą, sam kupuję oryginały i czasami wolę dopłacić te 10 zł i mieć nówkę zamiast używaną, co do tego że gry są drogie, polecam nie kupować od razu po premierze a trochę później, po roku tanieją o dobre 100zł jak nie więcej.

17. scorpion22

scorpion22 Banned

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No prosze widzę, że na forum są nie tylko haterzy :) A co gdyby twórcy samochodów wprowadzili nagle blokady uniemożliwiające handel używanymi samochodami ( powiedzmy czytniki odcisków palców które umożliwiłyby jazdę tylko pierwszemu nabywcy) ? Okazałoby się, że mało kto miałby samochód bo mało kogo stać na kupno auta z salonu. A jednak producentom samochodów nawet się nie śni wprowadzanie takich blokad,większość osób kupuje auta używane a przemysł samochodowy żyje i ma się dobrze. Natomiast złodzieje aut są wsadzani do więzień i słusznie. Ktoś widzi podobieństwo ?

18. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    A co gdyby Hitler się nie urodził ? Gdybanie odłóżmy między bajki. Samochody to samochody, a gry niech pozostaną grami. Ten argument z samochodami już się parę razy przewinął przez forum, ale wg. mnie jest bezwartościowy. Ściągając grę, nie kradniesz jej w sposób fizyczny, kradniesz własność intelektualną twórców, kradnąc samochód kradniesz czyjąś wartość materialną, gry to medium, samochody to środek transportu, co ma bigos do rosołu.

1 osoba to lubi.
  19. scorpion22

scorpion22 Banned

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No właśnie..co ? Co to za różnica jaki rodzaj własności kradnę ? I na tym i na tym twórcy są stratni w obu przypadkach jak i również w obu przypadkach na handlu używkami po prostu nie zarabiają, a handel używanymi samochodami trwa chyba odkąd pierwsze auta wyszły spod skrzydeł Forda czyli ponad 100 lat temu...i o dziwo Ford dalej produkuje auta i ma się dobrze. Nie podoba się porównanie do aut ? No to weźmy np. handel ubraniami. Kiedy powstały takie firmy jak adidas,puma,nike(długo można by wymieniać) ludzie już dawno mieli w zwyczaju wymienianie się ubraniami. Teraz również roi się od "lumpków" w których można trafić na ubrania tychże firm. Sporo ludzi ubiera się w takich sklepach a jakoś nie widzę żeby firmy "ubraniowe" jakoś szczególnie narzekały i chyliły się ku bankructwu...

20. MrDraiger

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Przykład z odzieżą? Odzież to prawie jak bielizna, trzeba mieć swoją, najlepiej nową. Z lumpeksów korzysta nisza społeczna, z biedy, bo ich nie stać na nowe ciuchy, niekoniecznie adidasa czy pumy, tylko takie zwykłe, żeby było się w co odziać. Tu już osiągnąłeś apogeum, reklamując grę, reklamujesz dany produkt, konkretną grę, widząc reklamę jakichśtam butów nike pierwsze co myslisz "ciekawe kiedy pojawią się w lumpie!"? Nie, bo takie na pewno się tam nie pojawią, przecież każdy kupując nowy ciuch, nosi go tak długo, aż przestanie się nadawać do noszenia, czyli do spełniania swojej funkcji. Koncerny samochodowe mają inną politykę bo zajmują się samochodami, rzeczami materialnymi, a nie intelektualnymi, czymś co fizycznie znajduje się na krążku za 2zł. Ostatnio w telewizji można zobaczyć reklamę gdzie ojciec z synem tankują bodajże hondę, puenta reklamy jest taka, że auto które używa obecnie ojciec, za 20 lat może być użytkowane przez syna, jak widać koncerny same propagują obieg używanych aut. Jak widać kupienie używanego auta nie równa się z okradzeniem producenta, ale kupno używki gry już tak, bo jedno jest materialne a drugie jest wartością intelektualną. Tak świat funkcjonuje a my pisząc na forum tego nie zmienimy. Dalsza konwersacja nie ma sensu, ty zostaniesz przy swoim wymyślając to coraz banalniejsze przykłady a ja dalej nie będę przekonany do twojego toku rozumowania. Ale i tak nie narzekam, takie rozmowy są esencją forum dyskusyjnego.

21. Micki

Micki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Błonie
    Ja zgadzam się trochę z CryTekiem, jednak jak już jesteśmy przy porównaniach to ja porównam gry z płytami muzycznymi. Otóż płyty muzyczne także można kupić używane i wydawcy nie oskarżają kupujących używki o kradzież i tym podobne, choć też przecież na nich nie zarabiają.

Wczytywanie...

Poleć forum