1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

czas reakcji matrycy

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez zombek, Luty 13, 2009.

1. zombek

zombek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    witam
    chciał bym kupic lcd lub plazmę do xboxa 37'' lub 42'' . oba w full hd i interesuje mnie to czy czas reakcji matrycy który wynosi 5ms będzie mi przeszkadzał w graniu czy tez będzie nie zauważalny

2. Lotnik421 Xbox One

3. radekx20

radekx20 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Powinno być w porządku.
    Mam 5ms, 17', monitor LCD w komputerze i wcale nie przeszkadza przy graniu.
    Grałem w GoWa, Quake4, Obliviona na tym monitorze - bez zarzutu.

Moim zdaniem TV powinien zachwoywać się tak samo jak monitor.

Gdyby zamiast 5ms miało być 16ms to już mógłby być problem...

4. wujek

wujek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    ostrowiec
    1. Radek, zdziwisz się, ale Twój monitor ma czas reakcji na poziomie właśnie 16 ms. :p Poczytaj sobie co to czas reakcji, a potem informację producentów monitorów w jaki sposób podają czas reakcji... podpowiem że jest to podawane jako GtG ;) resztę sam doczytaj.

2. Grałem u szwagra na ps3 na sharpie 37rd2 - 100Hz lcd z 4ms czasem reakcji... opcja jest taka że np. na fifie 09 zauważyłem 2-3 milimetrowe smugi za zawodnikami, podczas gdy na u mnie na plaźmie tego nie ma. Zaznaczam że siedzieliśmy metr od telewizora. Z ok. dwóch metrów nie powinieneś zauważyć problemu, choć nie widząc jak to na pdp wygląda, może w ogóle nie zczaisz problemu.

5. only

only Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  6. Shadow Rox

Shadow Rox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zgorzelec
  7. zombek

zombek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ale czy na tych telewizorach nie będzie tych szarych smug o których pisał Wujek?

8. Shadow Rox

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zgorzelec
    Gwarancji Ci nie dam że będa super extra, bo nie zwróciłem na to uwagi a ja mam Sonego Bravie (u mnie nie ma takowych smug) Wujek jak miał podpietego... Przez HDMI czy componentem??

9. kotiv

kotiv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja polecam Plazme !!! wystarczy 1024x768 gra się o wiele przyjemniej jak na LCD jest o wiele ładniejszy obraz !! Nie słuchajcie tych Mitów o plazmach ,dzisiejsze plazmy mają taki sam czas pracy jak LCD jedynie biorą ok 80 wat więcej prądu.Brak pikselozy w grach ,a do tego obraz TV o wiele lepszy na Analogu.

10. kaku

kaku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Co do waszych problemow siedze 2 m od TV mam Sony Bravie 8ms :p i zadnych smug nie widze :p jak usiade metr/poltora to wtedy cos tam widac ;P

11. Grinch

Grinch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nie róbcie wojny LCD vs PLazma bo to nie ma sensu. Obie technologie mają wady i zalety. Każdy kupuje pod siebie.
    Nie ma czegoś takiego, że LCD lepsze a Plazma gorsza (i na odwrót)...

12. only

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    W sklepach specjalnie nie stawia się LCD koło plazmy żeby nie można było ich porównać. Ja miałem okazje porównać je obok siebie i plazma bije LCD na głowe. Stałem koło LCD Samsung 42" (2400zł) i plazmy Panasonic 42" (2300zł). Na LCD obraz wygląda jakby był sztucznie rozjaśniony, w ciemnych scenach świeci po oczach i przy szybkich scenach obraz rozmazuje się. Producenci podają że kąt widzenia wynosi 179° w LCD, a w rzeczywistości przy 45° obraz traci kolory.

Shadow Rox, po co płacić tyle kasy na LCD jak za kilka stówek mniej masz taki sam obraz na plazmie, a nawet lepszy. I poczytaj sobie o znaczeniu partykuły "bynajmniej" bo nie ma ona sensu w twojej wypowiedzi.

13. mlody_1991

mlody_1991 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    moj telewizor PHILIPS 42" FULL HD ma czas reakcji 3ms i gra sie bajecznie :D:D:)

14. kotiv

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    LCD to gnioty ,a szczególnie te sprzedawane u nas w kraju .Każda Plasma nie musi być full HD 1024x768 bije LCD w jakości obrazu z Xboxa360 i innych urządzeń, Panowie od LCD wymyślili sobie mity o żywotności panela i poboru mocy !! Nowe Plasmy mają taką samą żywotność jak dobre LCD biorą jedynie ok60 wat więcej z racji większych matryc.

ELITE XBOX360 bez przeróbek ,PLASMA PIONEER PDP-LX5090 KURO FULL HD

15. pryiwumek

pryiwumek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tą żywotnością to sie nie zgodze. Po 5 latach plazma będzie miała około 50-60% swojej jasności. I wtedy docenia się LCD. Ale co do jakości to wiadomo :)

16. only

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    pryiwumek, powiedz mi skąd to wiesz? jeśli stwierdzono że po 5 latach jasność zanika, to zauważono to na tych starych plazmach. myślisz że takie błędy nie zostały usunięte?

17. Shadow Rox

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zgorzelec
    Plazma zawsze się wypalała i wypalac będzie... Żywotność plazmy jest ograniczona, to fakt i tego sie nie zmieni... Nowe plazmy mają wiekszą żywotność. Co do LCD to może nas ew. spotkać bed/dead pixel... Moim zdaniem lepsze wyaplanie niż dead pixel :/ Ale i tak jestem za LCD.

18. kotiv

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Śmiać mi się chce czytając tutaj te posty :):)
    Jak domnie na chate przychodzą kolesie to dopiero mam ubaw :):) pytają się ile dałem za tego LCD !! bo tak zajebistego obrazu i skrzynki jeszcze nie widzieli .Ale każdy ma wybór ,jestem pewny że moja Plasma przeżyję wasze Bravie i inne cudaki :):) z MediaMarkt

19. Shinnoq

Shinnoq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rybnik
    Wracając do tematu dodam tylko, że posiadam TV LCD Samsung starszej generacji z czasem reakcji 12ms (tak pisze producent). Porównywałem obraz z moim monitorem LCD GATEWAY 24" FullHD z czasem reakcji 6ms (rowniez dane producenta). Pomijając kwestie kontrastu i rozdzielczości w obu przypadkach o żadnym smurzeniu nie było mowy. Sprawdzałem różne gry (m.in. Fifa, Burnout Paradise, COD) i specjalnie przyglądałem się starając wyłapać jakiegolwiek smugi za postaciami i innymi obiektami przy szybkich ruchach kamery (głownie grajać na Samsungu) i nic nie zauważyłem. Dla mnie 12ms do grania w zupełności wystarcza i nie widzę absolutnie żadnej różnicy pomiędzy 12ms a 6ms.

20. r4cz3k

r4cz3k Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    kotiv dobrze mówisz ;) Posiadałem rózne modele lcd, w tym najnowsze bravie i żadna nie dorównuje plasmie Panasonic th-42py80p. Osoby które są zacofane w technologii gadają na prawo i lewo że plasmy są złe bo się wypalają. Niech ktos sobie porówna kolory na lcd i plasmie, plasma ma naturalne kolory, a lcd sztuczne. Np. lcd nie ma czerni, obraz jest szary, a w plasmie czerń jest czarna, a kolory odzwierciedlają realny obraz.

21. Shadow Rox

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zgorzelec
    Coś mi się wydaje, że z tematu "czas reakcji matrycy" zrobił się "kto ma lepszy TV do xboxa" hehehe proponuje zamknąć temat bo aktualne wypowiedzi zdają sie nie mieć sensu ...

Wczytywanie...

Poleć forum