1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czemu nie odniósł sukcesu ?

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Frank, Wrzesień 14, 2009.

1. Frank

Frank Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Xbox to dla mnie super konsolka , ale czemu ilośc sprzedanych jednostek PS2 jest aż tak duża w porównaniu do Xa 1. generacji?Wystawiajcie tu swoje opinie nt. tego dlaczego X jest tak mało popularny.

2. Lotnik421 Xbox One

3. MixMachine

MixMachine Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    KnO
    gry. ps2 miało znacznie więcej popularnych tytułów typu mgs czy ff. do tego było dłużej na rynku ;)

4. Dawidek

Dawidek Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Ciechanów
    Ta ps jako konsola jest bardziej znana niz Xbox i ma bardziej znane tytuly ;) [Tez popieram ze iks jest fajniejszy od ps :D)

5. mistrzoo191

mistrzoo191 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    K-ce
    był nawet w którymś z ostatnich PSX Extrime i z tego co wynioskowałem to że xbox tylko w europie był tak 'mało popularny' . No ale xbox360 rozwiał wszystkie wątpliwości i teraz jest chyba najlepszą konsolą :p

6. Timo

Timo Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Ja mam kolegę który kupił ps2 ze względu na gry i to że nie wiedział o xboxie 1 bo sony zrobił psowi dobrą reklamę :D ale już się nawrócił i ma x'ba .

7. Klera

Klera Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Piła
    Własnie!
    Reklama duzo pomogła sony! No oczywiscie ja miałem tak samo. Kupiłem ps2 nie wiedząc o istnieniu xboxa ; d

8. x-press

x-press Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Heh proste, przeciez przed Xbox'em nie bylo innej konsoli MS ;), a przed PS2 byl PSX ktory zdobyl wielka popularnosc ;).

9. Demol

Demol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dokladnie dzieki PSX Playstation mialo juz wyrobiona marke + dobra reklama + wypuszczenie jej przed Xboxem = sukces rynkowy :D

10. Kaliberek

Kaliberek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
    Moim zdaniem wtedy ps2 górował nad x'em ponieważ PS2 miał lepsze exclusivy, był bardziej popularny, wychodziło więcej gier.

11. aerO^

aerO^ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    A ja jednak najbardziej myślę z niewiedzy , a po z tym marka PLAYSTATION jest znana każdemu nawet moja babcia mówi , "Co tam sobie kupiłeś nowe playstation" ^^ , bo jej kojarzy się playstation = konsola , moja matka podobnie jak myśli konsola mówi playstation , jakoś ta marka jest popularniejsza od XBOX , choć nie powiem teraz X dużo lepiej sprzedaje się od PS3 , tzn nie teraz , bo wiadomo PS3 dostało piękną nową budę i wygląda 'ekskluzywnie' i podskoczyła sprzedaż , ale jednak jeszcze bardzo dużym plusem dla SONY , że konsola wyszła wcześniej spójrzcie na wyniki PS3 vs XBOX360 jednak 360 jest dużo więcej , ale to pewnie jeszcze ta przeróbka wchodzi w grę , wtedy nie wchodziła...

12. Frank

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dokładnie , nawet na Pegazusa , Sege i inne konsole kiedyś mówiłem playstation . Teraz też jak jakiś młodszy kumpel do mnie przyjdzie to słysze "Marcin, ale super te twoje Playstation" i musze tłumaczyc , że to Xbox 360 :D

13. monias

monias Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dla God of War 2 było warto mieć PS2 :) Na Xa nie było tyle gier...

Technicznie był znacznie lepszy...ale kto to wiedział :) Ale od PS2 lepszy był też gamecube YouTube - Resident Evil 4 Gamecube PS2 Comparison
    Lepsza grafika na GC zdecydowanie.. ale brak możliwości przerobienia nie spodobał się potencjalnym nabywcom.
    Patrząc na to co w środku konsoli i to co prezentujena ekranie to 1.Xbox 2.GC 3. PS2.. w sprzedaży całkiem inna kolejność. Gdybym miał dziś wybierać PS2 czy Xbox, biore PS2 :p

14. tomx

tomx Guest

Playstation 2 pojechało na sławie PSX. Kolejna kwestia jest taka, że ze względu na bebechy pierwszy X był porównywany do PC. Sony nie miało bezpośredniego odniesienia do konfiguracji komputerów biurkowych i stanowiło zagadkę. Ludzie myśleli, że to nie wiadomo co. Po trzecie, producenci gier na fali sukcesu pierwszej konsoli od Sony, zasypali graczy mnóstwem tytułów. X microsoftu był tym, czym jeszcze 2-3 lata temu BlueRay i HD DVD. Nikt nie wiedział co wypali. Zawsze bezpieczniej obstawiać wygrywające konie.
    EDIT:
    Ja sobie ciągle zadaję pytanie:
    Czemu PSP nie odniosło sukcesu ? W czasach swojej premiery było to naprawdę dobry sprzęt ale jak do tej pory powstało tylko kilka fajnych gier. Standard UMD umarł (uważam, że błędem było zastosowanie go tylko w konsoli PSP. Powinien być w Netbookach, Car Audio/Video, nagrywarki PC). Znowu mam tą konsolkę i naprawdę trudno wybrać coś wartego zakupu.

15. Ilus09

Ilus09 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Xbox a PS2
    X przegrywał poczynając od popularności, poprzez wygląd (wyglądało jak jakiś pegasus) do samych gier, a raczej ich braku
    Nawet teraz x360 nie miałby szans z PS3 gdyby nie to ze:
    Wyszedł pierwszy, praktycznie od razu można go było przerobić, i cena samej konsoli i gier,
    X360 jest tani ( 800 zl jasper z x1.6 ) gry są tanie i własnie ta przeróbka była największym przełomem, większość ludzi których znam ma x tylko dlatego ze można ja przerobić (w tym ja). Osobiście wolałbym kupić PS3 ale co zrobić, nie stać mnie na gry :)
    Ale zaofftopowalem ;p

16. Frank

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A ja tak nie myśle , według mnie X360 jedzie PS3 . Ale wrócmy do tematu , wygląd Xa przeraża :D Ale przecież nie kupujesz konsolki do ozdoby . A czy X 1.generacji weszedł na PL rynek . Czy wyszła na niego chociaż jedna gra po Polsku?
    Pozdro.

17. doniak94

doniak94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kwestia gier jakie wychodziły na ps2. Były bardziej znane.

18. Frank

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    To już powiedzieliśmy . A czy ktoś wie coś o cenach Xa w latach 2002-2005 ?!

19. AMDTM

AMDTM Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    LEszno
    Ja wiem o cenie z czerwca 2002. W Holandii koszt Xbox to 299 euro. Euro wtedy stało coś ponad 5 zł

20. szymek56

szymek56 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZG
    hmmm ja miałem ps1...a potem ps2...i sie tak na serio wkurzylem,bo nic w ps2 sie nie zmienilo oprócz grafy...wiec sprzedalem ps2,bo xbox miał więcej możliwosci i dysk twardy...i xbox został wyprodukowany troszke pozniej niż ps2 wiec moze troche na tym stracili,ale Xbox 360 teraz rzadzi i fajnych gierek nie brakuje...wszystkie tytuly z ps przechodza juz na 360 ^^

21. Insane

Insane Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Radom
    Gry, cena na tamte czasy X1 oraz tradycja sonowska ;d

Wczytywanie...

Poleć forum