1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Cześć wszystkim, serdecznie proszę o poradę

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez p3nny, Styczeń 30, 2010.

1. p3nny

p3nny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć wszystkim
    Zakupiłem konsolę swoją pierwszą w życiu jasper data produkcji wrzesień 09-nie wiem jaki napęd gdyż jeszcze do mnie nie dotarła, ale mam dylemat jako że jestem studenciną i mam mało kasy wypadałoby przerobić x'a ale tu sie pojawiają schody. Bo po przerobieniu pewnie zaraz dostanę Bana i nie pogram sobie w multiplayera co bardzo lubie...możliwe iż konsola mi się zepsuje a wtedy nici z gwarancji bo przecież przerobiona-mimo iż przerabiają podobno bez usuwania plomb ale przecież mój napęd będzie z września 2009 czyli będzi trzeba ingerować lutowaniem-przymajmiej tak gdzies wyczytałem. Z innej beczki-ceny gier są jednak kosmiczne no może starsze tytuły tak wysokich cen nie mają ale te na których mi zależy podchodzą pod 100zł. Zawsze mógłbym przecież kupić jakąś gierkę pograć i wymienić w sklepach z grami za dopłatą ok 20-30zł. Mój x to jasper 2009 więc czy moja obawa o popsucie rrod i te inne błędy jest uzasadniona? Jak to jest z graniem na przerobionej czy faktycznie od razu idą bany i nic na to się nie da poradzić-kolega mówił że wystarczy wystrzegać się grania przed premierą a wszystko będzie dobrze.
    Dużo pytań może odpowiedzi już padły tu i tam ale chciałem bezpośrednio do siebie odnieść tę sytuację.
    Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Dlugin2

Dlugin2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wexford ( Irlandia)
    Napęd na pewno raczej będziesz miał Liteon v3 czyli bez lutowania nici. Jak wgrasz IXtreme LT to będziesz mógł pograć on line na razie przez jakiś czas

4. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Z tego co wiem to RROD można naprawić - ba, nawet na allegro.pl są oferty o naprawie RROD i nie tylko (ok. 60zł). Nie masz się co martwić, nowe Xbox'y (tak z 2009r.) nie psują się już, Microsoft chyba zapobiegł wielu problemom. Ja mam taki sam problem - gry są dosyć drogie, ale w multiplayer'a bym sobie pograł...

5. p3nny

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Rozumiem ale czy np jeśli po przerobieniu coś by się kiedys zepuło to czy takie serwisy z allego nie naprawią tego do 100zl? Wydaje mi się iż tak...
    Bo gwarancję stracę na 10000% tak?
    Może ktoś się jeszcze wypowie-choć tu pewnie 99% ma przerobione x'y :)

6. japon25

japon25 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    z jasperami już nie ma takich problemów , jeśli już to naprawa nie jest niewiadomo jakim wydatkiem . za 3 nowe gry ( nowości ) masz konsole . przerobisz tracisz gwarancje , masz dużą szansę na bana , za to oszczędzasz na grach

7. MaciekPRO

MaciekPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włocławek
    Nie ma problemu nie zepsuje się na 100% mój dobry znajomy mam przerobionego xbox arcade tego co występuje rrod a ma przerobionego xbox w 1.5 i ci się nie dzieje. Dwa razy tylko mu się zawiesiła :) ale to drobny problem. Jak masz przerobionego xbox a nie masz podłączonego internetu to jest git tylko w niektórych gierkach można natknąć się na aktualizację ona spowoduje usunięcie całego profilu i pozostawienie twojego avatar całego czarnego i nie można go ubrać itp. Na stronie xbox.com jak się dokładnie poszuka można wgrać aktualizację na pen driva i podpiąć do xbox i będzie wszystko cacy

8. ciajus

ciajus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Jeśli mogę to również jako studenciak się wypowiem ;) Jeśli chodzi o awaryjność jasperów jest ona bardzo niska, więc RROD'em i innymi tego typu przypadkami raczej nie musisz się przejmować o ile nie będziesz jej trzymał w piekarniku ;) Co do gry online, sam mam przerobioną konsolę. Póki co mam iXtreme LT, który przez jakiś czas jeszcze zapewni "bezpieczną" rozgrywkę on-line. Wiadomo, że trzeba temat banowania śledzić i wyczuć moment kiedy to konsolkę trzeba będzie odpiąć od neta, by uniknąć oflagowania czy też bana. Jeśli nie będziesz grał przed planowaną premierą i postarasz się mieć zawsze aktualnego iXtreme to ryzyko bana jest nieco mniejsze. Za cenę 3-4 oryginalnych gier możesz wymienić płytę główną na niezbanowaną i walczyć dalej. Wszystko zależy od tego czy chcesz maniakalnie grać we wszystko co wyjdzie czy traktujesz to tylko jako rozrywkę i masz ochotę na kilka tytułów. Ja chyba zaliczam się do tej pierwszej grupy. Jeśli chcesz mieć święty spokój, chcesz dać zarobić nieuczciwemu Microsoftowi i wydawcom którzy i tak mają nas graczy w d***e i nie wspierają gier które oficjalnie w Polsce sprzedają, to nie przerabiaj konsoli i graj tylko w oryginały :) Ale to tylko moje zdanie, po prostu dopóki M$ nie zacznie nas traktować poważnie nie zamierzam ich wspierać :) Decyzja zależy tylko do Ciebie. Plusem przeróbki jest na pewno dostęp do wszystkich gier, minusem natomiast obawa przed banem. Nie przerabiając konsoli możesz grać śmiało na Live, jednak ilość tytułów na pewno będzie mniejsza.

Pozdrawiam
    ciajus

9. p3nny

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mnie generalnie zawzsze najbardziej bawiła gra przez sieć bo tam scenariusz nigdy się nie powtarza-wiadomo człowiek to nie maszyna... a na przerobionym jak załapię bana to już nici z uciechy i pozostanie mi tylko single player którego lubię ale w mniejszym stopniu.

ciajus a jaką masz konsolę tzn też tą nową jak ja model z 2009-dzis koles w sklepie zaśpiewał mi za przerobienei 120zł chyba dużo?
    i jak śledzić temat banów żeby być na bieżąco?

10. ciajus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Rozumiem Cię całkowicie co do gry online, dlatego też mówię, cena wymiany płyty głównej na nowego niezbanowanego jaspera to ok 300-400zł, więc 2 gier w dniu premiery. Konsolę mam opartą na falconie, czyli o jedną generację starszą niż twoja. Data grudzień 2008 a do tej pory nie miałem z nią żadnych problemów. Biorąc pod uwagę, że jasper jest jeszcze bardziej dopracowany, tym bardziej nie masz się czym przejmować jeśli chodzi o usterki o ile będziesz o konsolę dbał. Co do cen przeróbek to nie wiem jak to teraz wygląda, sam sobie przerabiam swoją konsolę. A co do śledzenia banów. Warto zaglądać do nas do aktualności, na tweetera TeamJungle, xbox-scene. Wszystkie ważne linki znajdziesz tu na forum. LT niedawno wyszedł, więc jakiś czas M$ będzie musiał nad nim popracować, ale pewnie pod koniec roku znowu będzie fala banów, więc trzeba mieć to na uwadze.

Pozdrawiam
    ciajus

11. p3nny

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    mhm jak pod koniec roku to chyba skłaniam się coraz badziej ku przeróbce:)

A wiecie może kto w Łodzi się tym może zająć?

12. ciajus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    W woli wyjaśnienia :) Nie gwarantuję Ci na 100% że nie dostaniesz bana wcześniej, po prostu z doświadczenia wiem, że najgłośniej o banach się robi październik-grudzień kiedy to M$ masowo blokuje dostępy.

Pozdrawiam
    ciajus

13. p3nny

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    mhm spoko jasna sprawa :)
    a mam jescze jedno pytanie mianowicie jak już będę przerabiał to czy powienienm zapisać jakieś dane tego starego firmware'u?Coś co w przyszłości będzie potrzebne?

14. ciajus

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Napewno zachowaj klucz napędu, jeśli ktoś ci będzie przerabiał poproś, żeby ci zrobił kopie pliku. Sam FW nie jest Ci zbytnio potrzebny, w sieci są dostępne wszystkie wersje iXtreme. Najważniejszy jest klucz. Bez niego "napęd nie połączy się z płytą główną", przez co nie odpalisz żadnej gry.

15. p3nny

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam jeszcze takie pytanie otóż zaniosłem dziś do przerabiania x'a i kolo powiedział mi że jak przerobie sobie na LT to strace możliwość gry przez net bo co tydzień M$ wypuszcza aktualizajce i jaka taka aktulka mi się zainstaluje to będe zbanowany. Jak to z tym jest koledzy?

Wczytywanie...

Poleć forum