1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy DVD wystarczy?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez patryk4150, Czerwiec 29, 2010.

1. patryk4150

patryk4150 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Cześć, to mój pierwszy post a zarazem temat... ;)

Mam do was pytanie w jaki sposób programiści tworzą gry, że te mieszczą się na tym DVD od trzysta sześć dziesiątki. 8 gb ... to chyba będzie w przyszłości problem dla X'a. Czyżby w grę wchodziło tworzenie gier na 2X DVD...?
    Blu Ray od Sony też idealne nie jest bo jest strasznie wolny odczyt danych ale za to duża pojemność. Co wy sądzicie na ten temat i jaką strategię powinien obrać Microsoft?

2. Lotnik421 Xbox One

3. ell

ell Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tu masz mądrą wypowiedź z gadzetomania.pl, z którą w pełni się zgadzam:

4. patryk4150

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Hmm... może warto by wskrzesić HD-DVD tylko na potrzeby Xboxa

5. ell

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Obstawiam, że teraz to już niemożliwe :). Ale przecież, żeby nie żonglować płytami, można tytuły wrzucać na dysk, chociażby na takim 60 GB 2 x FF XIII by się raczej zmieścił i coś by jeszcze zostało :).

6. ciajus

ciajus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Ale co z tego, że można zrzucić na dysk.. sam mam FFXIII i zgrane wszystkie 3 płytki na dysk a i tak muszę co jakiś czas żonglować płytami żeby je podmienić bo konsola i tak musi zweryfikować płytę w napędzie... to samo było z Mass Effect 2..... wkurza to czasami... na szczęście producenci starają się robić tak, żeby te płyty zmieniać jak najrzadziej. Mimo wszystko przydałby się inny typ napędu. Może nie koniecznie Blue-ray, ale niech wymyślą coś... Bo za jakiś czas dobre tytuły będą wychodzić na 5DVD...

7. zeetu

zeetu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    spójżcie na to z takiej strony ze czysta dvd-dl to 4-6zł jezeli byloby to bray lub hd-dvd to juz koszt poszlyby znacznie w gore.Mi tam pasuje jak jest.

8. patryk4150

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No cóż ...
    Pozostaje liczyć na wspaniałomyślność Microsoftu ;)

Nie wiem czemu pisze się że gry na PS3 są drogie kosztują tyle samo co na Xboxa a czytając porównania X360 vs PS3 jednym z koronnych argumentów są tańsze gry na X'a :) trochę to dziwne

9. ell

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Co najwyżej piratów :). Nowe gry na PS3 I X360 stoja tyle samo, mimo rożnych nośników.

10. patryk4150

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wychodząc trochę w przyszłość... mam jeszcze pytanie, która konsola w najbliższych 3-4 miesiącach może liczyć na więcej exlusivów ?

11. zeetu

zeetu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    to fakt ale 50% uzytkownikow by wolalo pewnie zostac przy dvd-dl :)

12. maniekmaniu

maniekmaniu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Widocznie mają problem osoby z tym co jadą na piratach. 5zł jedna płyta a jak gra na 3płytach to już 15zł. Hmmmm. Za czasów ps1 gry były nawet na 5cd i jakoś nie było problemu żeby zmienić co jakiś czas płytkę. Dzisiaj ludzkość jest tak leniwa, że nawet im się nie chce wstać na 30sekund żeby zmienić płytę.
    Powiem tak. Ja mam taki sentyment to gier które wyszły na kilku płytach. Jeżeli są dobre kupuje w sklepie(Lost Odyssey, Blue Dragon)

13. ell

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak dla mnie jest to głównie kwestia wygody, z którą lenistwo jest oczywiście nierozerwalnie połączone :). A co do wspomnień to akurat dobrze zapamiętałem jak irytujące było przerzucanie dyskietek, bodajże co walkę w Mortal Kombat na Amidze, za to w nowym MK na Xboksie siedzę na kanapie i poza grą nic mnie nie interesuje :).

14. zeetu

zeetu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz
    haha pamietam jak sie fatala robilo liukangiem to trzeba bylo 3 dyskiety przezucic zeby go zobaczyc, ale to nie juz nie te czasy wiec ciezko dvd dl porownywac z dyskietka 1mb :D

15. maniekmaniu

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A teraz wracamy do czasów dyskietek 1mb. Fallout3 na 7tys dyskietek hehe:)

16. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Mass Effect 2 jest na 2 płytkach?

17. castro

castro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tak . A wracając do tematu - ciężko mi pojąć jak można uważać za wielki problem konieczność zmiany płyty po paru godzinach rozgrywki.

18. maniekmaniu

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Bo gracze dzisiejsi to lenie i nic poza graniem nie chce im się robić. Wstać i zmienić płytkę to zbyt wielki wysiłek.

19. ciajus

ciajus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Tu nie chodzi o lenistwo... ale gdy wracam styrany po 10h w robocie, siadam przed TV odpalam sobie Mass Effect 2 i muszę co kilka misji wstawać i zmieniać płytę to jest to trochę irytujące, więc nie mówcie mi tutaj o lenistwie. Poza tym, odbiegamy trochę od tematu i zaczynają się niepotrzebne sprzeczki :) Tak czy inaczej dalej uważam, że Microshit powinien wprowadzić nowy system zapisu, chociaż o odrodzeniu HD-DVD raczej jak to wyżej już wspomniano nie ma mowy.

@H3XT0R
    Tak, Mass Effect 2 jest na 2 DVD. Część misji na 1, kolejna część na 2 oraz finałowa misja znowu na 1DVD

Wczytywanie...

Poleć forum