Czy Forza Motorsport 4 jest skazana na słabe wyniki sprzedaży?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.
Z tego co widać przedsprzedaż Forzy Motorsport 4 nie jest zachwycająca, można to wywnioskować patrząc na aukcje internetowe na, których wystawione są pre-ordery gry i porównać je nawet do Forzy Motorsport 3. Czy tak słaba jest tylko przedsprzedaż? Czy również gra będzie się słabo sprzedawała po premierze?​



Screen:
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
to sa tylko aukcje w Polsce, a z tego co wiem gry w Polsce nie sprzedaja sie najlepiej wiec nie wiem o co chodzi z tym tematem
 

Prz3mo

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie rozumiem dlaczego jakimkolwiek wyznacznikiem sprzedaży mają być zamówienia na allegro.
Osobiście gdybym miał do wyboru zamówienie w sklepie z jakimiś bonusami cyfrowymi, które dostaje sklep, a wersją gołą czy nawet taką samą z allegro za 5 zł tańszą to wybrałbym pewny sklep bo jednak mamy więcej pewności, że dostaniemy gre na czas.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Bo po co zamawiać pre-ordery na allegro ? Nie wiadomo kiedy gra przyjdzie, pewnie parę dni po premierze. Jakbyś zobaczył na pre-ordery w gram.pl czy ultimie to mógłbyś wtedy zacząć się martwić.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Naszego kraju w sprzedaży gier w ogóle nie powinno się brać pod uwagę,bo ta sprzedaż jest marginalna.
 

DJDIDO88

Użytkownik
Użytkownik
większość ludzi nie kupuje pre-orderów na allegro tylko na sklepach internetowych, gdzie niektórzy mają rabaty i to jest pewny zakup.

Ja sam osobiście zakupiłem kolekcjonerkę w sklepie internetowym.
 

L4mia

Użytkownik
Użytkownik
Naszego kraju w sprzedaży gier w ogóle nie powinno się brać pod uwagę,bo ta sprzedaż jest marginalna.
a na jakiej podstawie piszesz takie opinie? może znajomych kolegów???

Forza to Forza - ma rzesze stałych fanów a nawet zaciekli zwolennicy Gran Turismo nieco się wyleczyli po ostatniej odsłonie i pewnie nie jeden zechce przetestować najnowsze dzieło Turn10
 

Alex789

Użytkownik
Użytkownik
Temat jak z onetu, niepoparty żadnymi dowodami. Akurat z allegro pre-ordera na pewno bym nie zamówił.
 

kmg.al

Użytkownik
Użytkownik
Koleś chciał zaszpanować niusem, ale coś nie wyszło. Try working!
 

eXotic

Użytkownik
Użytkownik
Ja się chciałbym wypowiedzieć jako jeden z kupujących. Miałem olbrzymi problem z zamówieniem preorderu Limitowanej Edycji Forzy 4. Wszędzie gdzie zamawiałem już nie było bo wyprzedane. Z tego wniosek że Forza w sklepach schodzi bardzo dobrze, ale tylko limitowane edycje. Na zwykłe wzięcia nie ma.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
W temacie jest dużo prawdy, nawet preordery w USA są słabiutkie, ledwo 150 tysięcy co jest oczywiście wynikiem tragicznym. Z drugiej strony nie ma co się dziwić, bo patrząc na materiały to Forza 4 szału nie robi. Zbyt mała różnica między 3, a 4 i śmiem twierdzić, że będzie to jedno wielkie DLC odcinające kupony od marki. Oby z tego następny NFS się nie zrobił...
 

xboxfan^^

Banned
Rónicy nie ma powiadasz ? To ty chyba gameplaya nie widziałeś....ta gra urwie dupsko gran turismo i innym grom z tego gatunku ;P
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Czytaj ze zrozumieniem. GP widziałem nie jeden i szczerze Ci powiem, że obsługa Kinecta oraz kosmetyczne zmiany tras czy modeli samochodów, lepsze oświetlenie i więcej polygonów to zbyt mało aby można było mówić o następcy Forza 3. To nie sequel jakiegoś FPS gdzie dostajesz nową fabułę, tylko racer w którym będziesz jeździł praktycznie tymi samymi samochodami po tych samych trasach w lekko lepszej grafice.

Różnice między 3, a 4 są niestety kosmetyczne, jeśli tego nie dostrzegasz może już czas pomyśleć o wizycie u okulisty...
 

kis79

Świeżak
Świeżak
xboxfan^^ na podstawie gameplaya wyciagasz tak daleko idace wnioski? masz cos wspolneo z Nostradamusem? A może nam podasz szóstkę w lotto ??

zawsze mnie smiesza takie fanbojskie gadki, oj dzieci
 

xboxfan^^

Banned
Ludzie ale my gadamy o Forza Motorsport 4 i nie wyciągam wniosków na podstawie gameplaya....poczytajcie opinie na necie różnych serwisów itd i zobaczycie że nie trzeba być jasnowidzem by wiedzieć że Forza 4 zgniecie rywali.
 

Diabolique

Użytkownik
Użytkownik
ta. juz GT5 mialo zgniesc FM3. a roznica jest taka naprawde w rozgrywce.
kolejna Forza to niestety juz tylko ewolucja poprzednich czesci. za duzo wymyslec to juz sie nie da.
 

kstraczewski

Użytkownik
Użytkownik
Próbowałem kupić limitowaną edycję Forzy i miałem spory problem, ale brałem pod uwagę sklepy, które mam blisko [odbiór osobisty]. Przykładowo w Ultimie już nie było, a to dziwne, bo do premiery jeszcze sporo czasu.
Zapominamy chyba o konkurencji jaką ma Forza. Dawno nie pamiętam tak obfitego growego okresu. Premier od cholery, a w tym bardzo dużo kontynuacji znanych tytułów. Co do samego gatunku gier wyścigowych też trochę się tego pojawiło/pojawi. Driver stricte wyścigowy nie jest, ale jeżdżenia sporo, a zwolennicy zręcznościówek poczekają na nowego NFS. Z resztą ta seria ma multum zwolenników, śmiem twierdzić, że więcej niż Forza. Moim zdaniem sprzedaż Forzy się obroni, a podawanie Allegro jako pre-orderowego przykładu to bez sens.

Co do samej gry to nie zgadzam się, że zaszły zmiany tylko kosmetyczne. Po pierwsze dorzucono, mam nadzieję, parę trybów z czego jeden już widzieliśmy [bowling]. Jak dla mnie fajne urozmaicenie. Jeżeli chodzi o rozgrywkę to wolę poczekać na samą grę. W gameplay'ach można zauważyć lepszą grafikę, ładniejsze modele i poprawiony, zdecydowanie poprawiony, dynamizm jazdy. Wszystko to plus tor od Top Gear'a, gadający Clarkson [gratka dla fanów programu], Autovista, Kinect sumuję się na pełnoprawny nowy tytuł, a nie tylko DLC jak już ktoś napisał.

Swoją drogą - jestem bardzo ciekawy czego być oczekiwał od Forzy 4, żeby nie uznawać jej za DLC, D4Ru73K? Wątek fabularny jak z nadchodzącego FPS'a? Nie masz pojęcia jak będą wyglądały wyścigi, tryby, model jazdy [którego nadmierna zmiana może tylko zaszkodzić], multiplayer itp, a już twierdzisz, że to tylko DLC. Naprawdę nie rozumiem skąd ta opinia, a tym bardziej twoich oczekiwań od kolejnej częściej symulacyjnych wyścigów?
Śledząc od początku, bo grałem w każdą część Forzy i Gran Turismo, zmiany następowały w audiowizualnych odczuciach [siłą rzeczy], powiększaniem ilości aut i tras, przedłużaniem wyścigów, zwiększaniem ilości oponentów, rozbudowywaniem karier etc. Kilka z tych rzeczy np. przedłużanie wyścigów czy większa ilość przeciwników osiągnęło już, jak dla mnie, maksymalny poziom, a reszty nie za bardzo możesz/możemy ocenić, bo póki co trybu kariery na oczy nie widzieliśmy.

That's all.
 

Lucky Strike

Użytkownik
Użytkownik
Ta gra nie wnosi nic nowwgo. Powiem więcej sam czasami wole pograć w fm2 niż fm3. Ta nowa forza to crap.
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czy słabe to się okaże, osobiście nigdy nie zamawiam preorderów z Allegro.
 
A np. GoW 3 na allegro schodził przed premierą jak świeże bułeczki, więc nie piszcie, że ludzie nie kupują gier na allegro. Nie jestem fanboyem GT a wręcz przeciwnie uwielbiam Forze a GT nie lubię, ale piszę to dlatego, że chciałbym was uświadomić, że 5 odsłona Forzy może już nie wyjść.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom