1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy jesteśmy gotowi na kolejną generację konsol?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez gumis, Lipiec 23, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. gumis

gumis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Czy jesteśmy gotowi na kolejną generację konsol?​

Eurogamer opublikował ciekawy wywiad z wiceprezesem studia Epic. Mark Rein broni w nim między innymi polityki cenowej firmy Sony, która jego zdaniem miała ciężki rok i nie mogła pozwolić sobie na obniżki. Oprócz tego twórca zdradził interesującą informację. Podobno ponad połowa graczy Gears of War 2 nie posiada jeszcze telewizora zdolnego do generowania obrazu w rozdzielczości HD.
    Sprawa wydaje się mało ważna, bo w końcu HD jest tylko opcjonalnym i jak widać wciąż luksusowym dodatkiem, ale na jej podstawie Rein wyprowadza swoją tezę. Większość platform posiadanych przez graczy nie jest podłączona do telewizora HD, więc w żadnym wypadku rynek nie jest jeszcze gotowy na następną generację konsol, które prawdopodobnie poszłyby znacznie dalej.
    Mark Rein podkreśla nową politykę firm – chodzi głównie o Microsoft i Sony - które zdecydowały się raczej na tworzenie dodatkowych akcesoriów i rozwiązań. Mowa oczywiście o zapowiedzianych niedawno pomysłach, czyli technologii Natal dla Xboksa 360 i być może pecetów oraz kontrolerze wykrywającym ruch korporacji Sony. Na zupełnie nowe konsole poczekamy jeszcze bardzo długo.

Witaj w świecie SD.

W czym tkwi tak naprawdę problem? Chodzi między innymi o to, że producenci bardzo często muszą niejako wybierać pomiędzy dwoma standardami. Dostosować swoją produkcję pod technologię HD i zapewnić jej najlepszy możliwy wygląd, czy może raczej skupić się także na użytkownikach nieposiadających najnowszych telewizorów? Wbrew pozorom jest to dość ważne.
    Problem widać w przypadku wielu produkcji, które tworzono z myślą o telewizorach HD. Gdy uruchomimy je na starszym sprzęcie to obraz jest wyraźnie gorszy, nieco rozmazany i czasem zniekształcony. W najgorszym wypadku na starszym modelu telewizora nie da się w ogóle odczytać tekstów umieszczonych w grach i panelach – na tego typu problemy gracze skarżą się regularnie.
    Trudno wyobrazić sobie zupełnie nowe konsole wykorzystujące tylko najnowsze wersje technologii HD lub innego, bardziej zaawansowanego standardu. Zakup nowej konsoli obecnie nie jest może aż tak dużym wydatkiem, ale jak widać, przejście na tego typu platformę to nie tylko maszyny do gier Sony czy Microsoftu. Potrzeba jeszcze dobrego telewizora. A taki kosztuje już znacznie więcej.

Iformacja z: www.gryonline.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    W Polsce telewizory HD to już prawie standard. Ale jak patrze na GamePlaye na YT to bardzo często (7/10) ludzie grają na telewizorach kineskopowych, lub czasem LCD.
    Czyżby w ameryce TV HD są aż takie drogie ?

4. DF Apache

DF Apache Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wien
    Ameryka to tylko sztuczny sen ludzie tam myślom że żyjemy ja w Afryce (w niektórych miejscach) nie mają pojęcia o niczym cały świat to tylko oni, mieszkałem tam 3 lata i muszę przyznać że są (większość z nich) strasznie ograniczeni ich poziom nauczania jest na poziomie małp w zoo zero logicznego myślenia.
    Jak ich będzie stać na FULL HD TV przecież nikt tam koksów nie zarabia mają po parę prac by się utrzymać tam wszystkie instytucje są nastawione na wyzyskiwanie w 100% za wszelką cenę bez jakichkolwiek konsekwencji przecież to jest ten American Dreams o którym wszyscy tak mówią, wielka banka mydlana która ładnie wygląda a w środku jest pusta.

5. Staroch

Staroch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    QwerTaj co ty napisales ... telewizory HD to prawie standard ? i to w polsce ?? wiekszosc ludzi gra na x'ach na zwyklych tv albo wlasnie na lcd full hd nie za duzo osob ma plazmy.
    a co do tematu bardzo dobrze ze bedziemy musieli dlugo czekac na nowe generacje konsol :)) w tym czasie moj xbox bedzie uzywany do maximum mozliwosci :D

6. funuman

funuman Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Zależy kto z której strony lubi zaczynać. Ja np wolałbym na początku kupić dobry telewizor, a dopiero potem konsole. Nie wyobrażam sobie kupić konsoli za 1000zł żeby potem grać na przestarzałym TV, no ale jak widać dalej duża ilość ludzi robi na odwrót :p.

7. WarreNPL

WarreNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    stalowa wola
    Ja mam w salonie telewizor full HD 42" ale na swoim xbox'ie gram w moim pokoiku z telewizorem około 24"

8. dstas

dstas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja się zgodzę z poprzednim kolegą.

Kupując telewizor a zrobiłem zakup w tym roku myślałem o konsoli.

Więc najpierw kupiłem plasmę Samsunga 54 cali za 2 miechy kupiłem dopiero xbox 360 i to wersje z hdmi.

Widać na prawdę różnicę czy LCD czy Plasma, w Polsce jest naprawdę bardzo drogo żeby sobie pozwolić na plasmę full hd, przez to ludzie grają na starych telewizorach.

9. Agron95

Agron95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja mam TV LCD 40" Samsung Full HD i zwykły kineskopowy 23" Sony i jakoś gram na tym kineskopowym i nie przeszkadza mi to. Nie grafika jest najważniejsza w grze(choć dużo osób tak uważa) tylko dobra zabawa bo do tego są stworzone gry a nie do tego żeby miały dobrą grafikę i nie ważne na jakim wyświetlaczu gramy. Pamiętacie Nintendo SNES? Nie była jakoś super zaawansowana techniczne a i tak do dziś mam ochotę zagrać sobie w Mario. Pamiętajcie nie grafika się liczy.

10. dstas

dstas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    oczywiście masz racje, ale jak kupujesz konsole która ma hdmi i płacisz za nie, to czemu nie wykorzystywać???

chodzi o to że ludzie mają coraz większe wymagania co do grafiki o obrazu.

Tak samo możesz porównać słuchanie dobrego kawałka z walkmana na kasety a a wysokiej klasy sprzętu audio.

Chodzi o to samo o dobry kawałek muzyczki ale jakość zdecydowanie się różni.

Więc tak samo będzie z grami, ludzie dążą do coraz bardziej realnej gry-konsoli-pc który będzie sprawiał przyjemnośc.

Jeżeli ktoś chce się świetnie bawić to robi ognisko z przyjaciółmi czy gra w piłkę czy siatkę lub idze na basen, lub do baru:p

11. Fynal

Fynal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Heh, Jakoś mnie to nie dziwi że nie chcę się pchać w następną generacje konsol, muszą poczekać aż wejdzie ujednolicony standard telewizji 3D, i ludzie zaczną posiadać takowy sprzęt bo aktualnie na rynku chyba są już 2 czy 3 technologie i do tego każda z nich słono kosztuje więc mało kogo stać na takie zabawki, jak zacznie być więcej takiego sprzętu w domach wtedy zaczną kombinować nad nową generacją konsol czyli pewnie za 2-3 lata możemy oczekiwać czegoś nowego :>

12. kwiq

kwiq Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak tak! Każdy najpierw powinien kupić dobry telewizor a później konsolę. Taki frazes to dla mnie wierutna bzdura. Kupiłem Xboxa tylko dlatego, że nie chciałem przesadnie inwestować w PC. Zaczynałem od 25'' telewizora. Później włączyłem Mass Effect i okazyjnie kupiłem panoramiczną bańkę 32''. Gra mi się wyśmienicie, chociaż porównując z HD mój telewizor wypada miernie. Chromolę wszystkie telewizje cyfrowe bo są drogie, a każdy użytkownik LCD wie, jak wygląda obraz z naziemnej kablówki. Także nie dziwie się ludziom, którzy grają na starych telewizorach, ponieważ w naszym kraju przesiadka na nowsze technologie jest mało ekonomiczna. Ponadto zauważyłem, że mój Xbox przeżył już kilka generacji telewizorów, a informacja, że na następne konsole wyjdą z grubym poślizgiem tylko mnie cieszy, bo będę mógł przeznaczyć oszczędności na coś innego?

I co to do jasnej pogodynki oznacza dobry telewizor?
    LCD, plazma, czy wszystko mające ultrapłaskie diodowe?

Pozdrawiam prawdziwych graczy, którzy jarają się tym, co mają.

13. xboxik

xboxik Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Bo duzo ludzi gra na monitorach.

14. WarreNPL

WarreNPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    stalowa wola
    Ja powiem tak : Cudem dostałem konsole za 200$ ,ale na pewno nie dostane telewizor za 5 000 zł. Chciałem jeszcze dodać że grać na telewizorze gdzie nie ma dobrej grafiki ,bardzo zmienia sposób patrzenia na grę ,ponieważ grafika jest wszędzie praktycznie taka sama i dopiero na takim telewizorze widać jak gra jest dopracowana.

15. zaku666

zaku666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    ja mam dobry tv a i tak na grafa mnie nie zachwyca, wole ta pctowa, wydaje mi sie ze jakos malo szczegolow jest i jakos tak malo ciekawie. Nie mam pojecia jaki trzeba miec glod na gry zeby nie grac na tv na konsoli, ja pozbieralem 4k zl a potem kupilem jedno i drugie na raz. Hardokorzy sobie poradza i na CRT6" by grali narzekali ale grali. Weren za 2000 kupisz fajny TV. Komp do gier to minimum 2000zl wiec ja niewiem skad to oburzenie u was.

16. Raps

Raps Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Od kiedy to trzeba wydać na telewizor 5k żeby mieć obraz full HD? Mam monitor Full HD kupiony niedawno za 700 zł. W pokoju gościnnym mam telewizor full HD za 3k kupiony rok temu. Poza tym ktoś tu powiedział, że nieliczni posiadają plazmy. Plazmy są wypierane przez LCD, a poza tym ich ceny zaczynają się od 5-6k

17. Staroch

Staroch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    zgadzam sie z rapsem. WarreNPL nie musisz kupowac tv za 5 tysiakow zeby fajna grafa byla na LCD 32 cale FULL HD tez jest kozacka ;)

18. hawkes

hawkes Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łapy
    Ludzie, przecież telewizor HD to nie jest wcale taki super luksus, swojego Funai LCD 32'' HD Ready kupiłem za mniejszą kasę niż bym wydał na PS3 (1300zł, promocja w Makro ;) ) a sprawuje się znakomicie, obraz jes naprawdę świetny. Mam mały pokój więc 32 cale w zupełności wystarczają i jest wejście HDMI. I muszę wam powiedzieć że HDMI to naprawdę inna jakość. Na początku grałem mając iksa podłączonego przez Composite, i w porównaniu z tym co mam przez HDMI obraz tam wyglądał jak papka, niewiele lepiej niż PS3.

Podsumowując, naprawdę opłaca się zainwestować w telewizor do konsoli, a takie HD Ready LCD wcale nie są strasznie drogie. A w sumie full HD nie ma zbytnio sensu kupować skoro i tak większość gier chodzi na 720p, które telewizor HD Ready spokojnie udźwignie.

19. dstas

dstas Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    powiem tak plasma stworzona została do filmów i gier a lcd do codziennego użytku, nie będe tłumaczył bo każdy wie o co chodzi.

20. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Funai akurat jest dosyc ryzykowny, tak bym to okreslił (mam staz na magazynie pewnej sieci sklepow z elektronika).

Nie każda okazja, to tak na prawde okazja. Zdarzaja sie jednak wrecz inwestycje zycia, tyle,ze takie promocje ida glownie w rece ekipy sklepu.

Ja kupilem LG 42 cale Full HD w listopadzie, za 3k zł, w grudniu był po 2k, teraz kosztuje 4k..także :)

Nowa generacja konsol nie pojawi sie na pewno w przeciagu 2ch kolenych lat, bo nikt na to nawet nie jest gotowy.

21. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Nie zgodzę się z paroma osobami co do jakości kablówki mam lcd 32" i jakość jest bardzo dobra śmiało mogę porównać ją z tą co na crt 21" !!!!!! i na xboxie też jest wyśmienita, i nie każdy się jara sprzętem mi się akurat kasa trafiłą to kupiłem sobie telewizor ale jakbym nie miał kasy to bym grał na tych 21" crt bo tak z początku miało być

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum