1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy konsole z 2007/2008 roku są bezpieczne?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Krzysiekx27, Lipiec 9, 2010.

1. Krzysiekx27

Krzysiekx27 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Witam. Tak jak w temacie. Czy mogę kupić konsolę z 2007 lub 2008 roku (obie wersje już z HDMI) bez obaw o RRODA? Jeśli dobrze rozumuję to wersja z 2007/2008 roku z HDMI to chyba Falcon. I jeszcze jedno mam do wyboru tą konsole przerobioną lub nie w tej samej cenie lepiej kupić już przerobioną? W przyszłości i tak chcę ją przerobić więc nie wiem czy jest sens kupowania nieprzerobionej ale chodzi mi o to czy to ze jest przerobiona może oznaczać ze jest bardziej podatna na RRODA albo coś. Wybaczcie mój brak profesjonalizmu ale w kwestii Xboxów jestem łysy i zielony.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jarek882

Jarek882 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bełchatów
    Najlepiej kupic nieprzerobiona i jasper poniewaz one prawie wogole nie łapią Rrrod. Ja mam falcona z wrzesnia 2008 i nie zlapal zadnego rroda spisuje sie bardzo dobrze przy takim graniu jak gram po 6 godzin dziennie:) Ale to tylko pewnie szczescie ze trafilem na takiego. Jesli chcesz kupowac xboxa uzywanego to tylko Jasper wchodzi w gre!:)

4. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    w tej chwili najmniej awaryjny jest jasper, ale dobrze serwisowany falcon też nie jest złym wyborem. Bardzo dużo zależy jak poprzedni właściciel go używał tzn. czy instalował gry na dysku twardym, jak dużo grał, czy konsola miała odpowiednią wentylacje.
    Co do przeróbki to nie ma ona wpływu na podatność na RRODa.

5. Jarek882

Jarek882 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bełchatów
    Tak przeróbka nie ma wpływu na RRoda ale ma wplyw na naped ktory odczytywal gry pirackie i konsola moze byc zbanowana na gre przez siec. Najlepiej kupowac nie przerobiona:)

6. PremiumPRO

PremiumPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Chyba mamy podobną date produkcji. Też mam z września 2008. Działa i bez RRoD. Nigdy nie miałem tego błędu.

7. loczardo

loczardo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szczecin
    Mam konsole Xbox 360 Premium z HDMI kupioną w listopadzie 2008 roku. Ani razu nie było z nią żadnego problemu. Wszystko chodzi bardzo dobrze ;)

8. Patrolek PL

Patrolek PL XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    W-wa
    Ja też mam Falcona wrzesień 2008 - i nic mu nie jest tylko miej oryginalny Firmware to nic ci nie grozi :)

9. PremiumPRO

PremiumPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jak widzisz te konsole są bezpieczne. Jak chcesz kupić to kupuj bez obaw.

10. D@niel808

D@niel808 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Lubin
    Ja też mam falcona z września 2008 rok i cały czas dobrze się spisuje ;)

11. zlewozmywak

zlewozmywak Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Mława
    Bierz nieprzerobionego, taniej wyjdzie ci z przeróbką bo przy przerobionym napęd jest bardziej zużyty.

12. KULA

KULA V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    ja posiadam konsole z listopada 2007 przerobiona zero bledow i jakichkolwiek problemow :)

13. Krzysiekx27

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
  14. aerO^

aerO^ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    ... Całą stronę Ci ludzie napisali , że:
    - TO ZALEŻY OD EKSPLOATACJI nie wiadomo jak ten xbox jest zjechany tutaj ma już 2.5 roku i ja za cholerę bym takiego nie zaryzykował typ nic nie napisał , bo on jest chyba jakoś hurtowo zbiera , bo ma z 3 zepsute na aukcjach , jak widzisz ludzie mają też po 2-2.5 roku konsole i im działają , ponieważ o nie dbali i byli/są pierwszymi właścicielami , powiedz mi skąd mamy wiedzieć ile ta konsola była używana , ja bym takiego czegoś na pewno nie brał i nie myśl , że za 100 zł kupisz konsole albo za 200 , leć do sklepu są arcade nowe po 500 zł teraz każdy o tym gada i kupisz nowego Falcona , a nawet Jaspera.

15. Krzysiekx27

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    nie chce nowego bo zapłace 500zł za coś co mógłbym mieć za 300-400 a jak przerobie to nawet nie mam gwarancji no więc nie kupuje nowego i z tym też sie chyba wstrzymam

16. aerO^

aerO^ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No i co oszczędzisz 100 zł na tym , że xbox będzie miał 2+ do przodu , będzie na pewno jakoś zjechany , po za tym części w Falconie są w innym procesie technologicznym i są gorsze po prostu , GPU może Ci się łatwo zepsuć przez to , że jest w 90nm , procesor już jest mniej narażony , ale jak konsola ma 2+ lat na koncie to jest to naprawdę bardzo prawdopodobne.
    Po za tym jak dobrze przerobią i nie będziesz się podłączał nigdy to Ci uznają gwarancję.

17. zonk31

zonk31 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    nie ma w 100% bezpiecznej konsoli. ja mam xenona juz prawie rok a wczesniej byl uzywany i smiga jak ta lala a niektore jaspery sie wykruszaja po miesiacu. jak masz dostac roda to dostaniesz - nie ma metody. oczywiscie w jasperach czy falconach jest nowsza technologia niz xenonach i sa mniej narazone ale to troche inna kwestia. pozdro

18. Dawek

Dawek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam Falcona z Lipca 2008 i żadnego rood'a ale jak juz kupujesz używanego kup jaspera

19. Piotrek ELO

Piotrek ELO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Ja też mam flacona z 08.2008 i nie narzekam

Wczytywanie...

Poleć forum