1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy Microsoft może zdalnie unicestwić Twojego Xboxa? Tak mówi zwolniony pracownik.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez spike200, Maj 18, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
    Czy MS może wyłączyć zdalnie konsolę, na zawsze? Tak. I to zgodnie z prawem, na które zgadza się każdy, kto kupuje konsolę Xbox 360. Dlaczego? I kto się może bać?
    Blog 8bitjoystiq, który ma zwykle bardzo dobre wiadomości dotyczące Microsoftu i Xboxa 360 (jako pierwszy napisał na przykład, że Bungie opuszcza Microsoft albo odkrył tajemnice i przyczyny Red Ring of Death), przeprowadził rozmowę ze zwolnionym testerem hardware'u i software'u Xboxa 360 i wydobył z niego bardzo ciekawe informacje.
    Po pierwsze, MS ma tajny, trzymany (przynajmniej do wczoraj) w absolutnej tajemnicy sposób na zdalne wyłączenie i samounicestwienie się Xboxa 360. Każdego, który jest podłączony do sieci. Firma mogłaby go użyć w każdej chwili.
    Opcja ta została wprowadzona jako ostateczne narzędzie do walki z piratami i cheaterami na Xbox Live i może zostać użyta wtedy, kiedy jedni lub drudzy wydostaną się spod kontroli (w domyśle: jeszcze bardziej, niż teraz).
    Dotychczas Microsoft używał tego narzędzia tylko w warunkach testowych, ale gdyby chciał, mógłby zastosować je w każdej chwili. I zrobić na żądanie Red Ring of Death dowolnej konsoli podłączonej do sieci. Szczególnie takiej, na której uruchamiane są pirackie gry.
    Jak poznać dotyk śmierci z Redmond? I jak działa? Pracownik Microsoftu wysyła do konsoli sygnał, by przeciążyć bezpiecznik (dzięki za pomoc), Xbox 360 najpierw zawiesza się i crashuje, a potem, po restarcie, kontrolki zapalają się na czerwono w znany - i widoczny na górnym zdjęciu - sposób. Konsola zostaje też uszkodzona fizycznie. Konkretnie - jej płyta główna.
    Co ciekawe, gdyby ktoś był na tyle odważny - albo głupi - żeby taką konsolę odesłać do naprawy, Microsoft bez problemu pozna, że była crackowana. I pirat nie zobaczy jej z powrotem. I nie będzie mógł dochodzić swoich praw, bo jak zauważa Technologizer.com, zezwalające na taki manewr zapisy znajdują się warunkach korzystania z Xbox Live.
    Oczywiście MS najpierw musiałby piracką konsolę wykryć, a piraci rzadko logują się do Live'a (poprawcie mnie, jeśli znacie jakiegoś). Firma oczywiście nie przyzna się do tego, że ma taki sposób, ale pro forma wysłałem prośbę o komentarz do jej polskiego przedstawiciela.
    Zwolnieni pracownicy to zawsze dobre źródło prawdziwych informacji, które ich była firma wolałaby zachować dla siebie. Przerabialiśmy to niedawno przy okazji Wiedźmina.
    Fot.: tomasland
    EDIT: Zgodnie z przewidywaniami - Microsoft nie komentuje plotek, ani spekulacji.

źródło: gamezilla.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. arkadiusz_89

arkadiusz_89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Pamiętacie tę aktualizację dotyczącą HDMI ? Ludzie pisali, że im po updacie konsole wywaliły E74 lub RROD. Coś w tym musi być albo i nie.

BTW. Z tymi piratami to by się chłopak zdziwił. Hehe.

4. pawel5454

pawel5454 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A co mają powiedzieć ci co nie przerabiają konsoli a rroda załapią.Jakoś nie chce mi się w to wierzyć

5. Andrewww1991

Andrewww1991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chrzanów
    arkadiusz_89 było coś takiego... Ale nie dziwię się bo tak "korporacja" zawsze miała niejasne zagrania... Nie mogą sobie pozwolić na taką liczbę piratów więc przeciwdziałają... Zresztą to normalne... Tam straty nie siegają kilka $ lecz miliony dolarów i takie zagrania to dla nich jedyne rozwiązanie...

PS: dobre wyrabianie sobie opini na przyszłość... Kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada...

6. czachadymi89

czachadymi89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zabkowice Sl
    heheh przypomniało mi się info gdzieś na stronie "Red Ring of Death.exe" .

7. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    A może to jest po prostu bajka Ms żeby nastraszyć piratów :p

8. marwol

marwol Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    hmm.. ja znam bardzo dużo "piratów" którzy są podłączeni do live...a miałem przerabiac konsole niedługo ^^

9. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    pewnie i to możliwe jest ale też jakby im to udowodniła choć jedna osoba na świecie to - sąd i gigantyczne odszkodowania w USA dla każdego kto złapał rrod - regulamin M$ to sobie mogą wsadzić i tak prawo konsumenta jest nadrzędne
    to by szło podobnie jak to - że kupujesz skodę wrzucasz lewy filtr paliwa - a oni ci zdalnie uszkadzają silnik - po czymś takim nikt nie uzna strony producenta który robi takie rzeczy

10. fincz

fincz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czy jeśli kierowca samochodu, przerobi sobie instalacje na gazowa (LPG) to czy producent tego samochodu może "przyjść" i ze złomować mu samochodu?]

Czy posiadając w domu oryginalna grę, robiąc jej kopie i grając na niej, MS spali mi konsole? W Polsce można posiadać kopie bezpieczeństwa i z nich korzystać o ile ma sie w domu oryginała. Moja konsola stoi pionowo przez co rysują mi się płytki, robię kopie, gram na niej i mam się spodziewać popsucia konsoli przez producenta. Paranoja.

11. Voodoo199

Voodoo199 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nsa
    Też sądze tak jak L4mia. Gdyby takie coś naprawdę było to użytkownik zapłacił by powiedzmy 2000$ za to że miał tam pirackie gry, a poźniej chciał by odszkodowanie za umyślne spowodowanie awarii :p

12. marzzz73

marzzz73 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    no jakoś Microsoft musiał sobie wytłumaczyć awaryjność swoich konsol , gdyby mogli ingerować poprzez sieć w sprzęt , to jakaś połowa PC z kopiami Windowsa na świecie leżała by w śmietniku

13. xpudlo360

xpudlo360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    TORUŃ
    :D
    akurat ja to olewam ,mam już 2gą konsolę ,moja pierwsza z 2006 roku chodzi u brata do dzisiaj :p
    w każdym razie nasze konsole jeszcze nigdy nie złapały rroda i innych poważnych awarii ,oby tak dalej .

Mam nadzieję ,że z tym M$ co tu piszą to prawda:p

14. brattanek

brattanek P2Mforum.info Członek Załogi Administrator Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    Jak dla mnie mało prawdopodobne.

15. norbiks

norbiks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nigdy nie lubilem byc podlaczony do sieci, tym bardziej grac na multiplayer. Strzezonego Pan Bog strzeze ;d .

16. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    No a ja sie zastanawiam dlaczego mi konsola tylko na Live zawiesza sie , a to Bil mi impulsy wysyla zeby mi xbox'a spalic... ***

17. sebool12

sebool12 Guest

Ciekawe, ale mało prawdopodobnie choć najlepszy przykład był z tą aktualizacją na HDMI. Przecież konsola nie przegrzała się od dla niej "tak skomplikowanej" aktualizacji. Ale z drugiej strony czemu nie padają Jaspery ? Sa już prawie pół roku i nic nie znalazłem o rrod-zie na Japserze(prócz tych fake-ów z youtube, z nie do końca włożoną wtyczką).
    Ale muszę pomyśleć czy jest sens podłączać się pod Live gdy jadę na koncie silver :p

18. AnarchyMen

AnarchyMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Grudziądz
    żeby zepsuć takiego jaspera to będzie musiał być to bardzo mocny impuls :p

19. xpudlo360

xpudlo360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    TORUŃ
    Bo Jasper to Wspaniała i najlepsza:D i wogóle technologia lepsza od PS3 :Ddlatego niema problemów

20. BaginiakGB

BaginiakGB Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Mój kumpel bedzie teraz kupował Jaspera premium , ale dla mnie to nima różnicy. Mam nie przerobionego falcona premium60 i sram na RROD'a :D Mam nadzieje że go nie bede miał i tyle , a do sieci żadko sie podłączam , więc bill mi nic nie wyśle :D

PS: fincz, przerabianie silnika na LPG jest legalne , a przerabianie konsoli nie :D

21. Pabcio

Pabcio Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bełchatów
    Co za bzdury... Jaki impluls? Jaki bezpiecznik? O ile wiem to zasilacz do neta nie jest podłączony, ale... co to ma być w ogóle?!

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum