1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy Microsoft sprzedał dotychczas 5 mln sztuk Xbox One?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Sierpień 20, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

W trakcie gamescom 2014 Sony ujawniło z dumą, że sprzedało się już 10 mln sztuk PlayStation 4 na całym świecie. Co z Xbox One? Niestety Microsoft nie spieszy się z dzieleniem informacjami o popularności swojej nowej konsoli stacjonarnej.

Podpowiedź na temat sprzedaży Xbox One otrzymaliśmy wczoraj na blogu Xbox Wire. Przedstawiciele Microsoftu umieścili na nim informację, że "pięć milionów właścicieli Xbox One stworzyło ponad 500 mln filmowych klipów dzięki Upload Studios". Redakcja GameSpot wyłapała to zdanie i zasugerowała, że w ten sposób Microsoft ujawnił, ile mniej więcej jest użytkowników Xbox One na całym świecie. Wygląda jednak na to, że gigant z Redmond nie chce chwalić się tym wynikiem, bo firma zmieniła po publikacji newsa w GameSpot treść swojego komunikatu. Teraz można przeczytać, że "miliony właścicieli Xbox One stworzyli ponad 500 mln klipów wideo".

Jeśli faktycznie na całym świecie sprzedało się ok. 5 mln sztuk Xbox One, to oznaczałoby, że od początku 2014 rozeszły się 2 mln sztuk hardware'u Microsoftu. Ostatnie oficjalne informacje od amerykańskiego giganta na temat zainteresowania XONE uzyskaliśmy na samym początku bieżącego roku. Wtedy MS podawał, że konsolę kupiły 3 mln osób.​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
  4. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    chciałbym widzieć te statystki ze stycznia 2015r po świętach, ostatnio na 10 osób które mówiły że kupują na 100% ps4, 7 kupuje ONE :D

5. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    To czego kto sprzedał więcej akurat nigdy na mnie nie działało.
    W poprzedniej generacji bardzo długo sprzedawało się świetnie i poszło najwięcej Wii a ja widziałem ją w akcji i nawet nie chcę więcej spojrzeć na tą konsolę.
    MS sam zdecydował tak a nie inaczej, że XO dopiero teraz debiutuje na nowych rynkach, więc zobaczymy jak za pół roku to będzie wyglądało.
    Line-up gier całkiem niezły i cena też, więc może być ciekawie.
    Microsoft sam sobie nabruździł na starcie, Sony to wykorzystało tworząc dumne hasła ALL 4 PLAYERS ;) a prawda jest taka, że obie korporacje stosują podobne praktyki

1 osoba to lubi.
  6. Ankoholik

Ankoholik Xbox One Xbox One Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Białystok
    złamią xone i sprzedaż na wschodzie pójdzie diametralnie w górę, juz teraz mam masę pytań odnośnie xone w tej kwestii

7. darudek_ek

darudek_ek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Konsola MS jeszcze nigdy nie była tak bardzo podobna do konsoli Sony, więc jeśli złamią X1 to złamanie PS4 będzie przesądzone. A wtedy jak myślisz, która konsola sprzeda się lepiej?

Jeśli Sony sprzedaje aktualnie 2x więcej konsol bez gier, to jak będzie sprzedawało, kiedy first party wyplują exy? Jeśli PS4 i X1 będą złamany, to kto więcej sprzeda konsol? Ten, którego konsola zaoferuje więcej, a tutaj Sony rządzi i dzieli.

Do znudzenia można powtarzać, Sony ma wewnętrznych producentów najwyższej półki. MS ma popłuczyny. X360 odszedł na śmietnik historii w 2010, Sony wydawało gry na wyłączność do końca. Tytuły AAA na wyłączność X360 można policzyć na palcach dwóch rąk, tytuły na PS3 można wymieniać do rana. Microsoft przegrywa nawet w USA i na każdym innym rynku musi gonić konkurencję. Złamanie obu konsol napędzi sprzedaż, ale oby producentów i MS tego wyścigu już nie wygra, ba, przegrał go przed premierą i kupowanie gier na czasową wyłączność czy wydawanie only X1 & PC go tylko pogrąża.

1 osoba to lubi.
  8. Ankoholik

Ankoholik Xbox One Xbox One Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Białystok
    Co ma system xboxa wspólnego z ps4, kazda jest inaczej zabezpieczana (efuse,cpukeye czy masterkeye)

która będzie 1 przerobiona ta wygra, a MS ma tą przewagę ,ze u nich można grać online na kopiach a Sony goni banami na bieżąca (polityka firmy)

9. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Gdzie są te zaj... exy Sony na PS4 wskaż mi, bo jak na razie, po zapowiedziach, jestem zawiedziony?
    Przez najbliższy rok nic prawie nie wyjdzie poza multiplatformami.
    U4 i Bloodborne to dla mnie troche za mało jako odpowiedź na to co zaprezentował Microsoft.

Od 2010, jak dobrze pamiętam, bawiłem się świetnie przy choćby Forza 4, Horizon 2, Gearsach czy Halo więc nie uważam żeby X360 "odszedł na śmietnik historii"... Masz prawo sądzić, że PS3 miało lepsze tytuły exclusive, ale też nie rozpędzałbym sie z pisaniem, że można je do rana wymieniać :) kwestia gustu, dla mnie MGS4 i seria Uncharted była warta grzechu, reszta zdecydowanie mniej.

10. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Najlepsze jest to, że dla niektórych wciąż argumentem w dyskusji jest fakt, że MS potrzebował roku na rozszerzenie zasięgu oficjalnej dostępności XO. Bez jaj. Ktoś bronił wpuścić sprzęt na inne rynki szybciej czy może na Microsoft zostało nałożone embargo?

@Famous, rozumiem, że dane z tzw. du*y, skoro nie podajesz żadnego źródła?

/Wysłano z telefonu/

11. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    @l33t widzę to po znajomych i rozmawiam z ludźmi

1 osoba to lubi.
  12. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    No patrzcie jaka to hipokryzja. Jak pisałem (i ja i inni) o tym, że kupiliśmy X360 TYLKO I WYŁĄCZNIE temu że dało się go przerobić to byliśmy obrzucani błotem i że X360 jest lepszy i to że można grać na nim na kopiach wcale, ale to wcale nie miało wpływu na jego sprzedaż. A teraz? Cytując w wolnych słowach kolegę wyżej (i parunastu z innych tematów) - "jak złamią XO to skoczy sprzedaż". Żal i śmiech.

13. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Pamiętaj, że M$ teraz olał sprawę z XBL bo po co ma sobie zabierać złote kaczki, które tak i tak płacą za XBL. To chyba logiczna sprawa, że lepiej ich nie banować i nie pozbywać się kasy jak defakto za wszystko płacą jak zwykli userzy (prócz gier oczywiście). Co innego będzie jak ta sytuacja pojawi się na XBL od XO. Wtedy na pewno nie będzie bezczynnie się patrzeć :D - i na allegro będzie wylew zbanowanych XO. Tak jak kiedyś to miało miejsce z X360

Też jestem tego zdania, że ta konsola która prędzej zostanie rozgryziona to jej sprzedaż skoczy do góry :).

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum