1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wiedza CZY MNIE ZBANUJĄ?! Tu znajdziesz odpowiedz! Ban faq

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Pablooo88, Listopad 16, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Witam

Jak powszechnie wiadomo obecnie jest ogromna fala banów. Przez to powstało wiele zamieszania i chciałbym w tym trochę pomóc. Postaram się wyjaśnić w miarę logicznie co i jak.

1. JAK WYGLĄDA BAN?

2. CO SIĘ DZIEJE PRZEZ BANOWANIE KONSOLI?

- Konsola nie będzie chciała się połączyć z Xbox Live = brak gry online
    - Na dysku profil przez nas utworzony zostanie uszkodzony - Na zbanowanej konsoli będzie dobrze. Mowa o przeniesieniu dysku do niezbanowanej konsoli
    - Savy na dysku niestety też zostaną uszkodzone - tylko wówczas jak został jakiś save nadpisany na zbanowanej konsoli
    - MOŻNA grać offline

3. ZA CO MOŻNA DOSTAĆ BANA?

BANA DOSTAJE SIĘ ZA PRZEROBIONY NAPĘD, TAK WIĘC NIE MA ZNACZENIA CZY GRASZ NA KOPIACH CZY NA ORYGINAŁACH. LICZY SIĘ FAKT, ŻE MASZ FLASH NAPĘDU!

4. CZY SPRAWDZANIE OBRAZU GRY, NIEGRANIE PRZED PREMIERĄ, NIEPATCHOWANIE GIER, NIEUŻYWANIE ACTIVATE.ISO ORAZ NAJNOWSZY FLASH NAPĘDU POMOŻE W UNIKNIĘCIU BANA?

Niestety NIE! Nieważne czy gra się przed premierą, czy nie; czy sprawdza
    się każdy obraz w ABGX360 czy nie; czy ma się napęd Benq, Samsunga czy Liteona; czy ma się iX 1.4 czy 1.6 czy nawet 1.61; czy patchowało się gry albo nie robiło się tego; czy używało się ACTIVATE.ISO do odpalania gier czy nie; czy grało się w gry z wave4 czy nie => NIESTETY OBECNA FALA BANÓW POKAZAŁA, ŻE BANOWANI SĄ NIEMAL WSZYSCY!

5. JAK UNIKNĄĆ BANA?

- NIE PODŁĄCZAĆ PRZEROBIONEJ KONSOLI DO INTERNETU!
    - NIE PRZERABIAĆ KONSOLI I GRAĆ NA ORYGINAŁACH

6. JAK DOWIEDZIEĆ SIĘ O BANIE BEZ PODPINANIA KONSOLI DO XBL?

- Wejść na stronę xbox.com i tam zarejestrować konsolę a potem próbować zgłosić naprawę
    (Reques a repair) ROBIĆ NA NIEPOLSKIEJ WERSJI XBOX.COM
    * jak będzie błąd w adresie gdzie na końcu będzie coś 5442 to jest ban
    * jak przejdzie to nie ma bana
    !! Sposób nie zawsze działa - czasami niby gwarancja jest i przejdzie ta strona ale ban już czeka aż się podłączy konsolę do internetu!!

- Zadzwonić na infolinię M$ i powiedzieć coś (samemu pomyślcie co PRZYKŁAD: "kupiłem konsolę na allegro i nie wiem czy jest wszystko ok z gwarancją") - jak powiedzą, że nie ma gwarancji to znaczy, że jest ban
    !! Sposób PEWNY!! PROSZĘ PAMIĘTAĆ, ŻE BAN = KONIEC GWARANCJI

7. CZY DYSK ZE ZBANOWANEJ KONSOLI BĘDZIE DZIAŁAŁ NA INNEJ ZBANOWANEJ?

- Już tak (jeżeli została odblokowana konsola pod tym względem)

8. CZY DYSK ZE ZBANOWANEJ KONSOLI BĘDZIE DZIAŁAŁ NA NIEZBANOWANEJ?

- Tak

9. CZY DYSK PO SFORMATOWANIU ALBO Z NIEZBANOWANEJ KONSOLI BĘDZIE DZIAŁAŁ NA ZBANOWANEJ?

- Już tak (patrz pkt 7)

10. CZY MOŻNA JAKOŚ ODBLOKOWAĆ KONSOLĘ TAK, ŻEBY DZIAŁAŁ W PEŁNI NA NIEJ DYSK?

- Jest taka możliwość: http://xboxforum.pl/sprzet-f11/przywrocenie-instalacji-gier-na-hdd-juz-mozliwe-32356.html
    - Najnowszy dashboard odblokowuje dysk

11. CZY DA SIĘ ODBANOWAĆ KONSOLĘ?

- Nie - wymiana płyty głównej i napędu nie zaliczam do tego bo to jest tak jakby nowa konsola

12. CZY BANUJĄ NIEPRZEROBIONE KONSOLE ZA UŻYWANIE NIELEGALNIE XBL W POLSCE?

- Póki co nie było takich przypadków

13. CZY TRACIMY PROFIL PRZEZ TO, ŻE ZOSTAŁ USZKODZONY?

- Nie. Możemy odzyskać profil na sprawnej konsoli przez ODZYSKIWANIE PROFILU przez XBL

14. CZY JAK ODŁĄCZĘ TERAZ KABEL OD INTERNETU I PODŁĄCZĘ PO FALI BANÓW TO CZY MOGĘ DALEJ DOSTAĆ BANA?

- Tak. Wystarczy, że raz się podłączyliśmy do internetu jak mieliśmy przerobioną konsolę. Dlatego jak mamy dostać bana to go dostaniemy

15. DO KIEDY MA TRWAĆ FALA BANÓW?

- Nie wiadomo. Pewne informacje podają, że do końca tego roku

16. CZY PRZYWRÓCENIE ORYGINALNEGO FW NAPĘDU POMOŻE W UNIKNIĘCIU BANA?

Po pierwsze: od niedawna można już do wszystkich napędów przywrócić oryginalny FW, ale do Liteona nie każdy jeszcze potrafi
    Po drugie: tak naprawdę niewiadomo. Niby ID konsoli powinien być oflagowany bo grało się na piratach przez internet, z drugiej strony jednak MOŻE się to udać.

17. CZY ZMIANA NAPĘDU Z PRZEROBIONEGO NA NIEPRZEROBIONY POMOŻE W UNIKNIĘCIU BANA?

Tego też do końca nie wiadomo. Szczególnie jeśli przerabiany był główny napęd w konsoli.

18. CO MOGĘ ZROBIĆ ZE SWOJĄ ZBANOWANĄ KONSOLĄ JAK CHCĘ GRAĆ NA XBL?

- Sprzedać i kupić nową
    - Wymienić gdzieś płytę główną wraz z napędem - napęd po to, żeby nie zostać szybko ponownie zbanowanym

19. CZY DOSTAJEMY INFORMACJĘ MAILEM O TYM, ŻE DOSTALIŚMY BANA?

- Nie

20. CZY BAN JEST PRZYZNAWANY NA ZAWSZE CZY NA JAKIŚ CZAS?

PODOBNO na stronie gdzieś można znaleźć do kiedy ma się bana:

- jak rok 9999 to na zawsze
    - jak jakaś data to wiadomo

Ile w tym prawdy? sam nie wiem. Podobno kogoś odbanowali po roku (przykład z innego forum) ale tak to raczej jest na zawsze

21. CZY PUNKTY GS, KTÓRE ZDOBYŁEM NA ZBANOWANEJ KONSOLI PO PRZENIESIENIU PROFILU NA NIEZBANOWANĄ KONSOLĄ BĘDĄ UWZGLĘDNIONE?

Nie. Po przeniesieniu profilu stan punktów GS będzie równy temu, jaki mieliśmy przed zbanowaniem. Wszystko co się zdobędzie na zbanowanej konsoli będzie widoczne jedynie na tej konsoli

22. CZY PO SFORMATOWANIU I PRZENIESIENIU DYSKU ZE ZBANOWANEJ KONSOLI NA NIEZBANOWANĄ I NIEPRZEROBIONĄ GROZI MI BAN?

Odp: - Nie, ban jest na konsolę a nie na dysk. Na dysku się nic nie zapisuje odnośnie bana

23. CZY MOGĘ DOSTAĆ BANA MAJĄC KONTO SILVER CZY TYLKO ZA GOLD I GRANIE PRZEZ NETA?

- Wystarczy mieć konsolę podłączoną do XBL by dostać bana​

W razie jakiś wątpliwości proszę napisać PW i poprawię/uzupełnię informacje - wiadomo, że też mogłem się pomylić

Update pkt 10
    Update pkt 7; 9

2. Lotnik421 Xbox One

3. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W skrócie:

Przerabiasz-predzej czy później ( nawet dużo później)= ban!

A TU EFEKTY I PRZYKŁAD, ŻE NIC WAS NIE UCHRONI
    http://xboxforum.pl/siec-xbl-f16/fala-banow-lista-29464.html

Kiedyś było łatwiej bo były fale, dziś można dostac bana codzień.

iLukasz lubi to.
Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum