Czy można dostać bana za wersje elektroniczne gier od resellerów np. z allegro?

eloski3399

Świeżak
Świeżak
Jak w temacie. Dzisiaj pierwszy raz skusiłem się na zakup gry w wersji elektronicznej od resellera z Allegro. Ogólnie mój X360 jest nieprzerabiany, gram wyłącznie na oryginałach z płyt, jestem cały czas podłączony do XBL. Chodzi mi konkretnie o coś takiego -> http://allegro.pl/forza-horizon-xbox-360-polski-dubbing-pl-i5088961011.html - dziś zakupiłem tę wersję, pobiera się ją do siebie na dysk po zalogowaniu się na profil, który reseller udostępnia. Potem usunąłem profil XBL resellera i grałem sobie spokojnie w Forzę będąc podłączonym do XBL ze swojego konta. Można za to dostać bana? I to jest w ogóle zgodne z tym całym regulaminem Xboksa? Jeśli odpowiedź jest banalna to sorry, nigdy się nie interesowałem tym tematem. Pozdrawiam : )

Edit: a tak dodatkowo spytam - ta gra będzie już zawsze przypisana do mojego konta XBL? W sensie to działa tak, jak appki kupione na sklepie Play? Gdybym np. wymienił konsolę na innego X360 i zalogował się na moje stare konto XBL, to Forza tam będzie?
 

JeDaj

Użytkownik
Użytkownik
Temat rzeka. Jedni złapali bany, inni grają tylko w takie gry i dalej mają się dobrze. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Co do drugiego pytania: gra którą ściągnąłeś nie jest przypisana do Twojego konta. Nigdy nie będzie (chyba że ją sam kupisz w sklepie xbox). Jeśli zmienisz konsolę, ba, wymienisz dysk w konsoli na inny, albo skasujesz grę z dysku przez przypadek, to niestety, już jej nie odzyskasz. To największy minus i nikt Cię o tym nie poinformuje na aukcji. Reseller za 3 miesiące (co taki czas można przenosić licencję), sprzeda to konto kolejnej osobie. Po kolejnych 3 miesiącach, kolejnej. Itd.
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Osobiście nie znam nikogo kto by za to dostał bana
 

fanhorizon

Użytkownik
Użytkownik
Można za to dostać bana?
I to jest w ogóle zgodne z tym całym regulaminem Xboksa?

1. Tak
2. NIE
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
A ja mam dystans do tego , nie kupowałem nie kupuje i nie będę kupował kont :p , ciul wie skąd pochodzą ;]
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja też nie kupuję kont, płyty wcale nie są takie drogie patrząc po używkach chociażby. Lepiej mieć spokojną głowę niż płakać, że się wyrwie bana (niekoniecznie, no ale).
 

Do góry Bottom