1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy RRoD to naprawdę reguła?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Radon, Styczeń 9, 2010.

1. Radon

Radon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, dużo czytałem o Xboxie i RRoD. W piątek zamówiłem swojego Arcade Jasper. Będzie stał na biurku z ok 20cm miejsca z każdej strony (oczywiście nie wliczając spodu bo podobno powinien leżeć prawda?). Czy mam kupić wiatraczki i przy wylotach powietrza je zamontować by lepiej odprowadził powietrze? Nie było by to dla mnie straszne gdybym nie przerabiał konsoli, ale zrobię to. Po przerobieniu nie zerwie mi gość plomb, ale czy to starczy by Microsoft się nie czepiał? No i czy ten RRoD to naprawdę taka reguła? Bo jedni piszą, że na Jasper to rzadkie zjawisko gdy jest w przewiewnym miejscu a drudzy, że na 50% mi wysiądzie. Tyle przeczytałem, że mam totalny mętlik w głowie.

A, co po przerobieniu konsoli trzeba robić by uruchomić płytę która jest kopią zapasową? Gdy już jest nagrana na płytę Verbatim (kupiłem dziś) to wystarczy, że ją włożę i będę grał?

2. Lotnik421 Xbox One

3. japon25

japon25 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    jeśli przerobisz , wystarczy włożyć płytkę

4. Milu

Milu XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Jaspery są duuuużo mniej awaryjne od wcześniejszych (Falcon, Zephyr, Xenon) - najbardziej wadliwy komponent konsoli, czyli GPU w Jasperach jest produkowane w technologii 65 nm, a nie jak wcześniej 90 nm. W związku z tym GPU nie grzeje się tak mocno. Wiatraczków nie kupuj, często tylko pogarszają sprawę. Co do położenia konsoli - cóż różne są zdania, jednakże ja myślę, że lepiej dokleić do spodu, np 4 małe klocki wysokie na ok. 4 cm i położyć konsolę poziomo.

5. Radon

Radon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok czyli kupię jakieś gumowe klocki pod Xboxa i położę go na boku :)
    Czyli nie ma reguły, że np po 5 miesiącach mi RRoD wywali? Bo z tego co czytałem to niektórzy twierdzą, że to tradycja jak karp na wigilię :p

6. Senseipl

Senseipl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
  7. maxan

maxan Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    STG
    Jak masz jaspera to się nie bój powinna kilka latek pośmigać ;] co do doklejania stopek to chyba jakaś przesada . Połóż go na boku i tyle ;]

rrod - ta tradycja wraz z nowym modelem konsoli - jasper idzie do piachu ;]

8. errorek3

errorek3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szczecin
    Z tym rrodem to rozne jest.
    Ja mam z polowy 2006 roku, i dziala do dzisiaj i wyskoczyly moze z 2 rrody, ktore mijaly po wylaczeniu konsoli.
    Ostatnio kolega przyniosl swojego, chyba ten caly JASPER, data produkcji lipiec 2009.
    I co? po godzinie, dwoch grania, wywalilo mu RRODA, co prawda tez tymczasowego(po wylaczeniu konsoli minal) ale sam fakt :p
    ja swojego ostatnio mialem wlaczonego(przypominam data produkcji polowa 2006) okolo 24h i wszystko pieknie dziala :D

9. Milu

Milu XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Cóż różnie to bywa, możliwe, że zaraz po kupnie wywali Ci RRoD'a, albo konsola będzie Ci dłuuugo służyć. Zresztą od czego masz 3 lata darmowej gwarancji na RRoD od M$?

10. japon25

japon25 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    moja konsolka 2006 rok często chodzi po 12 godzin non-stop i nic się z nią nie robi . po prostu nie ma reguły

11. Bazajaytee

Bazajaytee V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    się znamy?
    jak będziesz dbał o konsolkę i jej nie przemęczał to nic się nie stanie, byle by miała przestrzeń, mogła rozwinąć skrzydła i wywiać ciepło, które z niej bucha :D

12. LewandosCCH

LewandosCCH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Jak w nazwie CCH
    Dokładnie na to nie ma reguły ja mam konsole 3 lata i nic.
    a kolega po 2miesiącach dostał Rroda

Wczytywanie...

Poleć forum