1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy to dobry moment na One?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Private John, Luty 15, 2015.

1. Private John

Private John Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam szanownych forumowiczów. Chciałem się Was poradzić odnośnie kupna Xboxa. Po całym życiu spędzonym przed komputerem zdecydowałem się na konsole i z kilku powodów jestem przychylny produktowi spod znaku MS. Jednak czytając o słabszych parametrach czy problemem z obsługą rozdzielczości zastanawiam się czy to dobry moment na kupno tej konsoli. Nie chciałbym po wydaniu 1600 zł dowiedzieć się, że niedługo zostanie wydana poprawiona wersja z lepszymi podzespołami albo że użytkownicy PS4 będą mogli cieszyć się lepszą rozgrywką niż my. Chociaż z tego co przeczytałem z każdą aktualizacją Xbox ma się coraz lepiej. Co o tym sądzicie? Mogę iść do Media Marktu z czystym sumieniem czy lepiej się wstrzymać? Z góry dziękuje za pomoc :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. paTherion

paTherion Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    311
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Belfast
    Trudno nie być subiektywnym w tej materii.. powiem tak: choć xbox360 i ps3 posiadałem - wolałem konsolę ze stajni MS. Potem było wiele niewiadomych - co do gier, odsprzedaży i "tv tv tv". Czytałem dużo I na końcu doszedłem do wniosku ze zostaję przy xbox ale poczekam sobie do świąt 2015 - więcej gier do wyboru i jako taka stabilniejsza sytuacja na rynku. Nie udało się. Kupiłem ją w październiku 2014 i od tego czasu jestem z niej naprawdę zadowolony. Ślepy nie jestem a gry wyglądają ładnie. Nie siedzę w salonie 50 cm od tv. Jak na razie żadnych problemów a w przyszłości mają dojść kolejne funkcje jak stream na pc itp. Pan Spencer się przykłada do swojej pracy. Taka to moja opinia. Zawsze gdy nie jestem pewien. . Po prostu badam zagadnienie dalej aż się upewnię. A konsol czy od MS czy SONY na półkach sklepowych nie zabraknie ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

4. Private John

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za odpowiedź :)

Jestem tego samego zdania. Zalety Xboxa takie jak właśnie wspomniana przez Ciebie funkcja streamu i inne ciekawe funkcje, które pojawią się wraz z Windows 10 też mialy przy moim wyborze duże znaczenie. Jedyne co mnie martwi to stosunkowo słabsze podzespoły. Czy w niedalekiej przyszłości nie zabraknie mu mocy w porównaniu z konsolą konkurencji?

5. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ja tam nie martwiłbym się podzespołami aż tak. Ja niestety zauważyłem że powtarza się historia z x360 czyli mniej exów i gorszej jakości te exy. Ms woli wtopić 10mld$ w minecrafta zamiast zainwestować w nowe marki... Niestety ale do ms mam zarzut taki że zachowują się jak zwyczajne korpo które w dupie ma klienta byle go tylko wydoić nie dając nic w zamian.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

6. Private John

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tego co czytałem w sieci to nie tylko Ty masz takie zarzuty. Dla mnie exy nie sa jakims piorytetem - na konsole postanowiłem przerzucić się bo znudziło mnie inwestowanie w PC i oczywiście konsola daje więcej radości. A kupiłbyś XO jeszcze raz?

7. KAF4R84

KAF4R84 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Miałem identyczną sytuację - z tą różnicą, że pod koniec zeszłorocznych wakacji.
    Też jestem zatwardziałym PC-owcem od wielu lat. I na konsole patrzyłem jak na zabaweczki dla dzieci.
    Ale z drugiej strony ekonomia jest bezlitosna. Jak popatrzyłem jakie wymogi ma GTA V na PC czy choćby Wiedźmin 3 - ulepszenie kompa znowu pochłonęłoby sporą kwotę. Przerzuciłem się we wrześniu na konsolę Xbox One i powiem Ci szczerze - od tamtego czasu kompa odpaliłem może ze 4 razy, żeby serie przelewów porozsyłać :)
    Dla mnie konsola jest absolutnie wystarczająca i dużo tańsza w utrzymaniu niż PC i wygodniejsza. Ok, gry na dzień dobry są droższe. Ale jak nie masz parcia na to, aby mieć jakąś produkcję w dniu premiery, tylko cierpliwie odczekasz parę miesięcy - to kupujesz gry w cenie tych na PC i looz :]

Odnośnie konsol w wersji ciągnącej 4K. Jakoś tydzień, dwa tygodnie temu rozniósł się duży ferment na ten temat. Jeśli rzeczywiście tak będzie, że po dwóch latach od premiery nowej edycji konsol mają pojawić się te obsługujące UHD to będzie to zagranie poniżej pasa. Nie wiem jak inni ale ja bym się realnie wk..wił...
    Ale póki co gram i cieszę się tym co mam i absolutnie nie żałuję przesiadki z PC :)

Private John lubi to.
  8. Private John

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za odpowiedź, bardzo mi pomogłeś :). A co zadecydowało, że kupiłeś właśnie Xboxa?

9. KAF4R84

KAF4R84 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    71
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Wiesz co - trudno odpowiedzieć jednoznacznie.
    Po pierwsze bardziej ergonomiczne pady niż przy PS4.

Po drugie miejsce na stoliku RTV pod TV ^^ - Xbox One jest większym klocem niż PS4 ale jako zagorzały PC-owiec jestem zwolennikiem konstrukcji z lepszą wentylacją niż upakowanych na maksa i przegrzewających się. Od września używam XO dość intensywnie (w weekendy to i kilkanaście godzin posiedzę) i nie miałem do tej pory żadnych problemów technicznych - np. z przegrzewaniem się.

Po trzecie jakoś bardziej przekonały mnie gry na wyłączność od MS niż od Sony (tzw. exy ?).

Po czwarte słyszałem, że bywają problemy z uznawaniem reklamacji oraz w ogóle z obsługą klienta przez Sony w Polsce.
    Na obsługę ze strony M$ póki co narzekać absolutnie nie mogę.

Kwestia wyższości PS4 nad XO pod kątem sprzętowym - szczerze ? wali mnie to, że PS4 wyciąga 1080p a XO tylko 720p.
    Jak zatrzymasz się na chwilę grając w GTA V czy w Cieniu Mordoru pooglądać widoczki - i tak Ci tyłek urwie ;) Dla mnie bez różnicy.

10. Private John

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wszystko jasne, dziękuje jeszcze raz za pomoc :). Zobaczę czy może ktoś jeszcze podzieli się wrażeniami :)

11. zibi_07

zibi_07 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A może jeszcze inne podejście. Cena za konsolę. U mnie to zdecydowało. Trafiła się okazja na One. Byłem świadomy jej ułomności w stosunku do PS4, jednak z trochę mniejszej rozdzielczości w grach nie robiłem problemu. 1000 zł za full komplet (z kinectem, dwoma padami i kilkoma grami) to była okazja, obok której nie mogłem przejść obojętnie. Trafił się komuś po prostu nieudany prezent świąteczny a ja skorzystałem. Jestem mega zadowolony. Do starszych gier mam XBOX360, więc czego chcieć więcej.
    Czy wyjdzie nowa wersja konsoli z obsługa 4K? Taki krok wydaje się logiczny. Ile osób od razu z tego skorzysta? Rynek TV 4K dopiero się rozwija i pewnie z czasem ludzie będą zastępować swoje dotychczasowe telewizory tymi o wyższej rozdzielczości. Może się też okazać, że po wprowadzeniu nowego modelu konsoli ceny na ten starszy znacząco spadną. Ale takie czekanie, nie wiadomo do kiedy, może być bez sensu.
    Moja rada. Trafi Ci się jakaś okazja cenowa na konsolę nowej generacji (nie ważne czy PS4 czy X1) to po prostu kupuj. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

Private John lubi to.
  12. Shkuli

Shkuli Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Gdynia
    Ja z kupnem konsoli zamierzałem się przez prawie rok. Najpierw walka myśli czy x360 czy XOne, potem jak zacząłem przekonywać się, że chyba lepszym rozwiązaniem będzie nowa generacja doszły myśli czy może jednak PS4. Patrzyłem na ogłupiające filmiki liczące piksele w grach itp i nie wiedziałem co zrobić bo wiedziałem, że żona mi nie wybaczy jak nie przyjdę do domu z kinectem :D Pewnego pięknego dnia wszedłem do sklepu "dla idiotów" i mając trochę czasu i braku marudzącej przy uchu :p stwierdziłem, że trochę potestuję. Pograłem w fifę na PS4 a potem w Forze M5 na XOne. Moje dłonie zakochały się w kształtach i dotyku pada od Xa. Parę dni później pożyczyłem od szwagra X360 z kinectem, trochę pomęczyliśmy mięśnie i nazajutrz usiadłem do kolejnej wewnętrznej walki w głowie. Stwierdziłem, że dla mnie gry w sumie od zawsze miały być grywalne a braku kilku tekstur trawnika w GTA V pewnie i tak bym nie zauważył mając 3 gwiazdki policji ze śmigłowcem nad głową :) dlatego kwestia grafiki nie była aż tak mocno istotna jeżeli gry są i tak dostosowywane do bebechów konsoli to raczej nikt bubla lagującego nie wypuści. No i na pierwszy ogień poszła walka X360 czy XOne, grafika nieporównywalnie lepsza na pierwszy rzut oka od X360 więc od razu go odrzuciłem, dodatkowo zmotywowany wieloma recenzjami, że gry na obie generacje na starszej sa bardzo okrojone względem nextgena, następnie walka Ps4 vs XOne, przypomniała mi się gra w sklepie i stwierdziłem, że pad od Xa to jest właśnie to co chcę mieć, a jako wielki fan wyścigów nie wyobrażam sobie nie pograć w forzę, tym bardziej, że driveclub nie przypadł mi do gustu ani trochę, a Gran Turismo już dawno wypadło z mojego repertuaru. Jednak ciągle myśląc o bebechach, które no jednak w Psce mają jakąś tam przewagę, podszedłem do żony i spytałem czy jedzie ze mną do sklepu po konsole, tyle, że nie wiem jaką. Odpowiedź była prosta albo z kinectem albo nie wracaj do domu :D I tak o to jestem szczęśliwym posiadaczem X łana :)

Private John lubi to.
  13. Private John

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zibi, tak zrobie chyba, bo masz rację, dzięki za pomoc :). Hahaha, Shkuli, to mnie dopiero zmotywowałeś :-D. Tobie również dziękuje za wypowiedź :). U Ciebie jednak znaczenie miał kinect, dla mnie może on nawet nie istnieć. Zależy mi tylko na tym, żeby zaraz nie okazało się, że wyjdzie nowa wersja XO, a gry na starej będą odstawać

14. Shkuli

Shkuli Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Gdynia
    Myślę, że nawet jeżeli to szybko do tego nie dojdzie, a poza tym w czym problem aby opchnąć na allegroszu obecnego i kupno nowego, oczywiście jeżeli ci zależy na tych wszystkich wodotryskach albo ładnych napisach w specyfikacji. Jestem niemalże pewien, że obecna generacja posłuży mi przynajmniej te 3-5 lat, a potem się zobaczy, może już będę za stary :p
    Poza tym w zeszłym roku kupiłem telewizor bez 4K więc nawet jak wyjdzie taka wersja konsoli to mi się nie da :)
    Tak w mojej sytuacji kinect był ważny, ale kwestia pada, wyglądu i grywalności gier, szczególnie exów była dla mnie wyznacznikiem. Jakby mi te rzeczy nie odpowiadały to pewnie nie kupiłbym żadnej i był grubszy o 2 kafle ;)

Private John lubi to.
  15. Private John

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dla mnie FHD wystarczy. Mi pad od PS nie podchodzi wcale. A co do exów w co już graliście i polecacie :)?

16. Qkisek

Qkisek Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Warszawa
    Ze starszych Tomb rader , ryse son of rome, gta 5 wolfenstein
    Z nowszych- forza 5, forza horizon 2, far cry 4
    Z oczekowanych w niedalekiej przyslosci project cars

Tak na prawde jest juz sporo gier do ogrania. Wielu tytulow nie wymienilem , ale wiadomo to juz co kto lubi
    Ja polecilem gry w ktore gralem/ gram i sa warte zakupu

Pozdrawiam

Private John lubi to.
  17. Private John

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki, w sumie wymieniłeś to w co miałem ochotę zagrać :). W każdym razie dziękuje wszystkim za pomoc, jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania to chętnie przeczytam :)

18. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    No i tak będzie wsparcie zapewne dostaną ale mocy im raczej nie przybedzie... 4K dla filmów i ewentualnie jakiś popierdółek- gier arcade. Jak by to wygladało że jedno ps4/XO jest wydajniejsze od drugiego? nie ma to racji bytu... x360 też było od liku wersji ... wersja bez hdmi czy z hdmi, z wifi czy bez z dyskiem i bez :p

19. Private John

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    X360 w dniu premiery miał lepsze podzespoły niż przeciętny blaszak, a tutaj sytuacja jest całkiem inna. Nie wiadomo co MS kombinuje...

20. ManyPL

ManyPL Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    263
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    miasteczko sexu i biznesu ;)
    Też wrzucę swoje trzy grosze do dyskusji. Nigdy nie miałem konsoli, zawsze grałem na PC. Syn męczył mnie o konsole a że komp już trochę lat ma postanowiłem kupić XO. Zaryzykowalem kupując go nie mając nigdy kontaktu z konsolą i nie żałuję. Z synem gramy w Fife, Forze Horizon, Assasina Black Flag, NBA2K15- ta gra wywarła na mnie duże wrażenie. Teraz zacząłem grać w Call od Duty Advanced Warfare i obawiałem się jako pecetowy gracz jak to będzie na padzie, ale dość szybko się przyzwyczaiłem. Z mojej strony szczerze polecam

Private John lubi to.
  21. Private John

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czyli mierzysz w te tytuły co i ja. Dzięki za wypowiedź, dla mnie każde 3 zł jest na wagę złota :)

Wczytywanie...

Poleć forum