1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy to w ogóle jest legalne?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez djseban, Listopad 15, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. djseban

djseban Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bełchatów
    Witam
    Mam pytanie. Czy z prawnego punktu widzenia "banowanie" dysków Xbox'a360 jest legalne? Praktycznie na to patrząc jest to zdalne uszkodzenie urządzenia przez firmę je produkującą. Jako obywatel Polski, mam prawo do ingerencji w swój sprzęt (w to wlicza się także flashowanie napędu), ponieważ nie płacę za jego wypożyczenie, tylko kupno, w wyniku przejmuję do niego prawa majątkowe. Jako użytkownik X'a360 nie jestem niczym zobowiązany podłączać się do XLive, a jeżeli bym się podłączył, Microsoft ma prawo tylko do odcięcia mnie od tej usługi, z powodu modyfikowania swojej konsoli. Jak myślicie? Mam nadzieje, że KE i sądy w USA, w końcu wezmą się za MS. Przecież oni uszkadzają nasze X'y!

Pzdr.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    Także o tym pisałem. Trzeba tylko poczekać, aż znajdą się jacyś "odważni" i wytoczą sprawe M$ i zaprzestaną blokować dyski. To tylko kwestia czasu...
    No chyba, że mają jakieś paragrafy na to ;p

4. perduto

perduto Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    SG-1
    Bardzo trafna uwaga. Też się nad tym zastanawiałem i myślę, że jest to niezgodne z prawem. M$ zachowuje się przy tym jak haker, który włamuje się na nasz sprzęt uszkadzając go. Dla mnie to działanie "pirackie". Jedyne co powinno podejmować M$ w momencie wykrycia przeróbki to odcięcie usługi LIVE, które nie narusza dóbr, które nie jest już ich własnością, a własnością osoby, która jest właścicielem -> w tym przypadku HDD.
    Myślę że w niedługim czasie, w którymś z państw Rzecznik Praw Konsumenta rozwiąże problem i M$ będą musieli odblokować HDD, które "zbanowali". Problem polega na tym, ile osób w innych państwach UK, USA przerabia konsole i ile dojdzie do podobnych przemyśleń. Bo chyba może być tak, że to tylko "polak potrafi".

M$ nie może ograniczać możliwości produktu -> HDD, przez manipulowanie w innym produkcie -> xbox360. Takie moje zdanie.

5. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Uściślijmy - M$ nie niszczy dysku, tylko konsole, bo usuwa z niej obsluge dysku.Sam dysk dziala an innej konsoli, jednak nasza nie czyta żadnego.

6. atmpitbull

atmpitbull Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dokładnie jak piszecie jeśli ktoś ma przerobiony napęd i używa kopii, jest napisane że za złamanie regulaminu przysługuje BAN na Live, a gdzie jest napisane w regulaminie ze podczas BANu jest ingerencja w sprzęt użytkownika który za niego zapłacił i jest jego własnością!? Tak samo jak kupię brandowany telefon dla przykładu w sieci Orange z ich softem i wgram sobie czysty soft producenta i oddam na gwarancję to wiadomo tracę ją ale po powrocie z serwisu nie wymontowują mi np. aparatu czy zablokują dostępu do MMS. M$ jest firmą która łamie prawo jak większość "piratów" :). Nigdy więcej nie kupię ich konsoli bo podczas tej fali BANów mają na celu zwiększenie kupna nowych konsoli ja na pewno nie kupię i tak samo przekonam do tego moich znajomych! Powinniśmy my Polacy założyć stronę gdzie każdy by się wpisywał i nie zgadzał się z tym blokowaniem dysków i później zgłosić to do Rzecznika.

7. mike_88

mike_88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a jestes pewny ze nigdzie nie jest napisane?? szczerze nie czytalem zadnego regulaminu ale MS durny nie jest:)

8. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Na pewno maja stado prawników którzy godzinami szlifują regulaminy. Zresztą było już na forum że MS zmienia regulamin bez powiadomienia użytkowników więc nie zdziwił bym się jakby odpowiednie zapisy też się same pojawiały...

9. glizda360

glizda360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    New York
    Nie dość że gracie w gry za 5 zł jeszcze płaczecie!!??
    Gracie przed premierą generując straty na tys dolców i co jeszcze się oburzają że konsola zbanowana.
    Co z ta Polską wszystko by za darmo chcieli najlepiej żeby m$ na początku po kupieniu konsoli dał ci czek na 100 ty$ żebyś nie piracił co?? bo łaskawy pan polak kupił z jego konsolę.
    Niedobrze mi gdy czytam ten temat piraciłeś to zapłać za swój błąd banem i tyle i jescze straszy że nie kupi ich konsoli pffff a kogo to obchodzi klienci się znajdą,chociaż założę się gdy na xbox720 bedzie dało się piracić to kupi następną konsolę m$.
    Tyle z mojej strony.

10. peja101

peja101 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    100-lica
    Ludzie jak wy kombinujecie. Łamaliście regulamin live to macie kare.
    Wy myślicie, że macie racje, tak naprawdę to piracenie też jest nielegalne, więc was nie rozumiem. Zastanówcie się.

11. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    glizda, ja osobiscie dostałem bana za samo fw.
    Gralem na samych oryg(uzywanych, ale oryg), nie sciagalem nic.
    Wiec mi tu nie pierdziel farmazonow okej?

12. Denpasar

Denpasar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zgorzelec, Poland
    w 101 % popieram kolegę glizda360

13. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @
    o ile dobrze pamiętam to microsoft w instrukcji obsługi zakazał w ingerowanie zawartości konsoli, chodzi o software i hardware, wszelkie przeróbki są nielegalne
    ukarał posiadaczy przerobionych konsol za złamanie prawa
    jeśli chodzi o rozprawy sądowe to raczej wątpię żeby znalazł się ochotnik który pociągnie microsoft do odpowiedzialności karnej, no chyba że taki który grał na oryginałach i bezpodstawnie dostał bana, a taki który korzystał z kopii zapasowych to co może zrobić? przyznać się do grania w gry za które nie uiścił opłaty producentowi, delikatnie mówiąc pobrał grę z internetu i wypalił na nośniku za 5 zeta
    jeżeli nie korzystacie w pełni legalnie z xboxa to nawet nie ma co się szarpać o odszkodowanie, cała sytuacja mogła by się odwrócić przeciwko wam, kara za każdą kopię gry jaką można dostać to kolosalna suma, w stanach za posiadanie paru plików mp3 dostawali po kilka milionów dolarów
    jeżeli znajdzie się ochotnik który stanie oko w oko z prawnikami wielkiego "M" niech da znać ;)

14. mike_88

mike_88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zgadzam sie z toba glizda360 chociaz sam pirace, ale jestem świadom tego i do nikogo nie mam pretensji za banowanie:) rozumiem oburzenie wszystkich zbanowanych ale nic juz nie zrobicie, nawet zglaszanie do " rzecznika " nie pomoze hehehe okradamy ich , musza sie jakos bronic niestety ... a szukanie teraz w du..ie miodu jest bezsensu

P.S dla wszystkich fochmenów ktorzy deklaruja przesiadke na PS3, krzyż na droge :]

15. Yetan

Yetan Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Zbanowany pirat vs Microsoft, powodzenia życzę.

16. Kreecik

Kreecik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bytom
    też się z tobą zgadzam glizda360 gram i tak jak inni pewnie poniose tego konsekwencje - ban :) ale narazie ciesze sie live'm :))

17. djseban

djseban Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bełchatów
    To jest najbardziej dziecinne podejście jakie widziałem. Nie ma żadnych ograniczeń co do modyfikowania twojego sprzętu. Może to zabrzmieć śmiesznie, ale weźmy przykład:
    Uzbierałeś 800zł na X360. Później ojciec zaczyna lamentować i z tego zabiera Ci 200 zł. Fajnie?
    Ja kupując Xboxa360 nie podpisywałem żadnej umowy, że nie mogę ingerować w sprzęt, ba! Nawet mam do tego pełne prawo! Microsoft ingeruje w nasze sprzęty, bez naszej zgody (bany na dyski, palenie linii efuse) i jeszcze myślą, że wyjdą z tego obronną ręką. Prędzej czy później MS dostanie po du*ie i to nie podlega głębszej dyskusji.

W świetle prawa, mogę mieć jedną kopię zapasową gry, a właśnie tak korzystałem z iXtreme.

Microsoft to nie rząd, ani organ ustanawiający władzę, jedyne czego mogą zakazać to na*rać na środku korytarza w placówce ich firmy. W każdym cywilizowanym (czyt. demokratycznym) kraju, w którym można posiadać przedmioty na własność, gdy kupsiz coś, masz prawo robić z tym co chcesz, w wyniku tego każdy kto ma przerobioną konsolę, w ani jednym paragrafie prawa nie złamał. Cytuję z książeczki gwarancyjnej mojego X'a360:
    Czyli Microsoft tego nie zakazuje, ale jeżeli chcesz mieć gwarancje, musisz trzymać się powyższych punktów. Teoretycznie mogę pozwać MS za "zdemolowanie" mienia, a to że używałem kopii zapasowych, których mam oryginalne odpowiedniki, nie usprawiedliwia Microsoftu z zabrania mojej konsoli możliwości instalacji gier na dysku.
    Jakiej umowy? Nie pamiętam żebym coś podpisywał. To tak samo jakbym zmieniał radio w samochodzie, i tym samym gwałcił własność intelektualną firmy produkującej auto. Zrozum - nic nie podpisywałeś, to MS nie ma nic do powiedzenia.

Weź pod uwagę, że oprogramowania napędu nie modyfikujesz, tylko wgrywasz inny, a to nie jest pogwałcenie licencji, ponieważ w żaden sposób jej nie łamiesz, kasując jedno oprogramowanie, a wgrywając inne, drugie.

18. dpetx

dpetx Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zablokowanie dostepu do dysku...

Mysle, że wasze wywody nie bardzo maja sens. Co prawda po zakupie kazdy jest właścicielem KONSOLI ale nie OPROGRAMOWANIA zwiazanego z tym urzadzeniem. nie istotne, dash, firmware czy gra. Każda firma sprzedająca oprogramowanie komercyjnie (czy gry czy inne soft) zaznacza, że oprogramowanie jest LICENCJONOWANE do uzytku ale nie staje się WŁASNOŚCIĄ kupujacego. Przeróbki konsol dotyczą w znacznej części wyłacznie softu. Jest to łamanie zasad licencji. Microsoft nie uszkadza konsol. Po zabanowaniu zostają tylko w pewien sposób ograniczone funkcje i to z poziomu software - nic nie robi dziury w układach scalonych, wszelkie modyfikacje pochodzą z softu i można je odwrócić (oczywiście nie my tylko MS).
    Myślę, że nieco wyjaśniłem i proponuje temat do zamknięcia.

Pozdrawiam.

19. peja101

peja101 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    100-lica
    tak. Prawo pozwala mieć kopię pod warunkiem, że masz orginał. A więkrzość ludzi korzystających z kopii nie ma orginału.

20. kruszon1990

kruszon1990 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    Szykujcie się piraci wkrótce jeśli was złapią to płacicie 450 euro od tytułu, ale to tak na marginesie.
    Każda konsola to własność intelektualna M$, przerabiając ją albo otwierając łamiecie warunki umowy i M$ ma wolną rękę cieszcie się że nie BAN zablokował możliwości save i używania dysku na innej konsoli.

21. glizda360

glizda360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    New York
    Ja też dostałem bana za samo fw też grałem na oryginałach i :ban
    ale i tak m$ wie że 99% przerobionych konsol jest do odpalania pirackich kopii a 1% do kopii bezpieczeństwa bo x rysuje płyty.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum