1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy warto inwestować w Slimkę ? Czy lepiej Jasper ?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez k4cz0r, Czerwiec 15, 2011.

1. k4cz0r

k4cz0r Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Olsztyn
    Na początek - Witam! ;) Mój pierwszy post [i temat] i na pewno nie ostatni. ;)

Planuję kupić używanego Xboksa. Mam ok. 700-750 zł, i zależy mi żeby był przerobiony. Miałem PS3 kiedyś i nie mam zamiaru się znów bawić po parę razy w tygodniu w wysyłanie, kupowanie i odbieranie gier. Jeżeli jakaś mi się spodoba i będzie warta pieniędzy, wtedy kupię.

I teraz tak, czy warto inwestować w Slimkę ? Za ok. 700 zł mogę dorwać przerobioną Slim, bez niczego więcej. Lecz na Allegro roi się od używanych Jasperów z np. 2 padami, paroma grami oryginalnymi itp. w cenie nawet 500-600 zł. I tak:

1. Czy na starszej wersji bez problemów działa Kinect ?
    2. Jak jest z chłodzeniem ? To że niemal bezawaryjne jest już w Jasperze to wiem, ale chodzi mi o hałas.
    3. Czy są jakieś technologiczne różnice ? Nie wiem, np. brak FullHD w Jasper itp.
    4. Ogólnie....czy warto ? :) Te ponad 100-150 zł co by mi zostały gdybym wybrał starszego Jaspera, odłożyłbym np. na Kinecta czy dokupienie 2 pada [o ile nie będzie go z konsolą].

2. Lotnik421 Xbox One

3. Seban_ZA

Seban_ZA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    54
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    TRN/BDG
    1. tak
    2. slim niby cichy(ja mam Jaspera i też dla mnie jest cichy)
    3. różnice to że mniej ciągnie prądu i mniejszy o 33%
    4. ja bym brał Jaspera. sam mam i żadnych problemów.

4. Smok'e

Smok'e Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Jeżeli masz zamiar grać na piratach to bierz używanego, przerobionego elite (jasper) Praktycznie bezawaryjny. Znajdziesz na pewno jakiegoś z 2 padami w tej cenne + kilka gier. Jasper różni się tylko tym od slim że generuje troche więcej ciepła i nie ma wewnetrznego zasilacza do kinecta. Co do hałasu, jeżeli będzie grał z dysku to w pokoju którym grasz może spać małe dziecko ;p

5. k4cz0r

k4cz0r Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Olsztyn
    A zasilacz do Kinecta jest sprzedawany razem z nim czy trzeba za niego płacić oddzielnie ? I przy okazji drugie pytanie, jak się podłącza w ogóle dysk do Xboksa ? Kupię w takim razie w wersje z dyskiem co najmniej 120 GB. :)

6. Smok'e

Smok'e Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Wciskasz go lekko w prawy panel ;P Tak zasilacz musisz kupić oddzielnie 50zł bodajże.

7. k4cz0r

k4cz0r Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Olsztyn
    Aee...nie dopisałem :D Chodziło mi o podłączenie do PC, żeby nagrać tam filmy czy gry. USB, SATA, eSATA czy jak ? :)

8. Smok'e

Smok'e Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Poznań
    Bez rozbierania obudowy to kupujesz transferkit'a ( coś koło 20zł ) czy jakoś tak, jeżeli rozbierzesz dysk z obudowy to sata.

9. k4cz0r

k4cz0r Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Olsztyn
    Mhm widzę na Allegro, ok. 20-30 zł z wysyłką. No i to chyba tyle....może jeszcze jakieś pytanka wpadną mi do głowy to napiszę, więc proszę nie zamykać tematu. :)

10. Wyindywidualizowany

Wyindywidualizowany Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sala Samobójców :D
    Kup Jaspera - bezawaryjny i tańszy. Chodzi cichutko, po 6h grania lekko ciepły.

11. k4cz0r

k4cz0r Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Olsztyn
    Tak, już to niemal pewne jest. ;) Teraz czekam tylko żeby ktoś kupił mój telefon i od razu coś wybiorę z Allegro. A jest w czym wybierać.... :)

Nawiasem, byłem dziś u kumpla który ma Premium Jaspera [nie wiem dokładnie który rok produkcji, na pewno starszy niż poltora roku gdzieś] i nie słyszałem żadnego buczenia przy czytaniu płytek. Więc to może kwestia czytnika po prostu ?

12. marko_25

marko_25 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Moim zdaniem nie warto przeplacac i do Slima i wziasc dobrego poczciwego Jaspera...

13. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Moim zdaniem nie warto, żebyś wypowiadał się na jakikolwiek temat.

Teraz moja rada dla autora: i tak kupisz jaką będziesz chciał, ale proponowałbym konsolę w wersji slim - oczywiście jeśli masz możliwość kupienia z przerobionym napędem. Wybór jaspera argumentujesz oryginalnymi grami i innymi dodatkami, ale moim zdaniem skoro twoja konsola ma być przerobiona to po co ci oryginały, skoro będziesz mógł sam pobrać gry z internetu i nagrać na płytę za 3-4 zł??

14. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    ja sam mam slima i nie wrócę do żadnego jaspera....slima prawie wcale nie slychać..tak jakby go nie było....

15. h-y-d-e

h-y-d-e Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Siemianowice
    Ja w miare obiektywnie stwierdzę, że slim buczy, szumi, jednak nie jest źle, a jasper i inne faty to dla mnie jak suszarka do włosów:), choć moja żona ma cichszą suszarkę:)

16. adrian1389

adrian1389 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Raszyn
    Ja polecam ci slima, ale między wierszami zawiłych postów zobaczyłem że chcesz nagrywać gameplay,e? Bez nagrywarki się nie obejdzie ;(

17. ToXiC1964

ToXiC1964 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Katowice
    Denerwuje was że głośno chodzi? to wy w telewizorze nie macie głośników?? bo wiecie ja np. mam i jak są one włączone to konsoli nie słychać.

Moim zdaniem nie warto przepłacać na slima, jak można kupić elite z gwarancją za 600zł.

18. k4cz0r

k4cz0r Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Olsztyn
    Eee...o jakiej gwarancji mowa skoro ja chcę przerobić konsolę ? :) A raczej mieć już przerobioną....

Co do oryginałów na przerobionej - własnie przypomniałeś mi kolejne pytanko: czy mimo wszystko, że własnie będe miał oryginalną grę ale grać będę na przeróbce to mogą dalej zbanować i wykryć, że gram na przeróbce pomimo oryginalnej płyty ?

EDIT: Kolejne, związane z aukcją na Allegro. Jeżeli wziąłbym jednak Falcona, ale miałby tą podkładkę Intercooler do chłodzenia [o tym mowa] to jest opłacalne i jako tako chroni przed przegrzaniem?

19. amnesia

amnesia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    wykrywają firmware napędu a nie czy grasz na orginalnej płycie, więc nawet takim przypadku możesz zgarnąć bana.

20. Grom

Grom Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Szczecin
    Bierz slim, ja mam Jaspera elite od 1.5r i już mial 3rrod, wsumie sam sie naprawil nei wiem jakim cudem ale po 1h po odpaleniu juz dzialal, ale chodzi strasznie glosno, mam akurat dysk zawalony grami z "Gry na żądanie" więc jak gram w cos z plyty to nei instaluje na dysk i chuczy jak cholera, mam xboxa na biurku obok monitora i jak z płyty jedzie to chyba glosniej niz odkurzacz na chacie co mam. Sam planowalem wymiane go na Slima+doplata z mojej strony[ew troche gier] a slimy, tez mozesz kupic przerobione albo sam przerobic. chociaz i tak bym Ci polecil oryginal, bo jak sie sciaga gry z neta to one tak jak by predzej nudza ;p a jak jeszcze grasz na oryginalach po necie, to 1-2 gry potrafia wciagnac na duzszy czas i odciazyc cie od kupywania nastepnych gier[m.in BF,COD]

21. amnesia

amnesia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    jak upolujesz slima z datą produkcji do lipca 2010 to go przerobisz i będziesz miał fajniejszą zabawkę od jaspera ;)

Wczytywanie...

Poleć forum