1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy warto kupić Xbox One S jeżeli posiada się już PlayStation 4.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez dejmieno, Październik 7, 2016.

1. dejmieno

dejmieno Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Cześć,

Potrzebuję porady od zwykłych graczy, którzy nie uczestniczą w żadnej wojnie konsol (nie należą do żadnego obozu fanboys ;)) i mogą udzielić szczerej i racjonalnej opinii.

Aktualnie posiadam PS4 i z konsoli jestem zadowolony. Wcześniej chwilę posiadałem PS3 i w planach miałem zakup Xbox 360, którego nie udało się sfinalizować. Ogólnie chciałem ograć klasyki z X360 jak Gears of War jak również wieloplatformowe, klasyki których na PC nie chce mi się ogrywać a na PS4 są niedostępne np. Mass Effect, DarkSouls 1, Fallout 3.

Wcześniej nigdy nawet nie rozważałem kupna Xbox one do czasu premiery wersji S. I teraz zastanawiam się nad kupnem tej konsoli. Ale czy warto? Ogólnie zakup Xbox one s rozważam biorąc pod uwagę następujące elementy.

1. Gry exclusive: Xbox one ma swojego Gears of War 4 w którego mam ogromną ochotę zagrać, jednak dla jednej gry konsoli się nie kupuję a w ogólnym rozrachunku Xbox raczej nie może się równać z PS4 jeśli chodzi o gry exclusive (jeśli się mylę to mnie poprawcie). Jako, że nie lubię grać na PC, więc dla mnie exclusive dzielą się na 2 rodzaje - PS4 i Xbox/PC. Jednak dostępność gier exclusive nie jest dla mnie zbyt ważnym elementem ponieważ nie chcę zamieniać PS4 na Xboxa tylko posiadać obydwie konsole.

2. Moc konsoli: Tutaj chyba nie ma zbyt wielu różnic prawda? Już między Xbox one vs PS4 nie było wielkiej różnicy a po wydaniu Xbox One S ze zwiększoną mocą te różnice chyba w ogóle się zatarły prawda?

3. Tutaj sprawa bardzo ważna, czyli kompatybilność wsteczna. Bardzo chciałbym ograć klasyczne gry z Xbox 360 jak np. serię Gears of War. Ale nie chodzi tu już tylko o exclusive, ale również o gry wieloplatformowe których remasterów nie ma na PS4. Więc jak działa kompatybilność wsteczna? Słyszałem, że jest z tym wiele problemów, że frame-rate spada często do 15 klatek i ogólnie kaszana. Zastanawiam się czy warto zainwestować w Xbox one S jeśli jednym z głównych powodów zakupu będzie kompatybilność wsteczna.

2. Lotnik421 Xbox One

3. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    789
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Posiadam 2 konsole zarowno ps4 na ktorej ogralem raptem 4 badz 5 gier i xboxa one z ktorego korzystam ciagle i to moja glowna konsola a ps4 jako dodatek . Z wsteczna ja nie mam zadnych klopotow zadnych spatkow itd ( na poczatku byly teraz brak) gralem w pare gier na one z 360 i dzialalo to elegancko . Co to exow na one ( niektórzy twierdza ze ich nie ma ) masz gow od 1 az do teraz do nowych . Forza od 1 do 3, ori, wszystkie czesci halo ( gralem tylko w 5 i mega dobra kampania) . Co do grafiki to praktycznie to samo raz na x dziala lepiej raz na ps4 lepiej . Jesli masz $ smialo kupuj konsolke i ciesz sie graniem bo wiele gier z xboxa masz do nadrobienia wiec nudzic sie nie bedziesz

4. leno

leno Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Popieram, sam mam ps4, miałem ps3. Ale od kiedy kupiłem xbox-a... częsciej gram właśnie na nim :) ps4 używam raczej tylko dla gier eksluziv sony.

5. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
  6. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1880
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja również mam obie konsole w domu i PS4 jest u mnie tylko do exów, a XO do całej reszty gier i tych kilku exów ;)

2. Różnic wielkich wcale nie ma, jedynie gdzie widać różnice to w exach Sony i to dopiero w elementach przyrodniczych w grze.

3. Nie wiem czy wiesz, ale kompatybilność wsteczna ma ograniczoną ilość gier, MS stale aktualizuje listę gier, które dochodzą do wk. Ogólnie to od paru miesięcy każda gra, która wychodzi co miesiąc w goldzie na 360tkę działa z automatu na XO we wstecznej + gry z tej listy: http://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/backward-compatibility/available-games + do tego na pewno Forza Horizon 1 oraz Red Dead Redemption (lista nie jest do końca aktualna). Co do gowa we wstecznej to jak dobrze pamiętam coś było słabo z klatkami, bodajże @Mariusz86@Mariusz86 grał to się wypowie. Forza Horizon po aktualce na pewno działa super, bez zacinek. Wcześniej gra ścinała co niektórym (w tym i mnie), ale już naprawili :)

7. Kyron

Kyron Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    207
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Warto nawet sprzedać ps4. Że nie mam i nie będę miał ps4 żałuje tylko Killzone Shadow Fall. U znajomego zagrałem i nie mogłem przyzwyczaić się do ichniego pada.Kto to panu tak spierd..

-=SETH=- i brattanek lubią to.
  8. Krzysztof Warner

Krzysztof Warner Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    a ja sprzedałem swoje ps 4 i kupiłem xone :) i nie żałuję :) nie jestem też żadnym fanbojem tej czy tamtej konsoli, ale xone mi się bardziej podoba pad :) i jego futurystyczny wygląd, co do gier ograłem na ps 4 drejka serie god i the last of us i były to świetne tytuły, natomiast nigdy nie miałem okazji pograć w szlagierowe produkcję które są dostępny Tylko na xone, i powiem krótko seria Gears of War mnie oczarowała :) Halo też genialne, teraz zamierzam ograć FH 3 :) i nie żałuję zakupu, więc kupuj śmiało :))) bo warto.

-=SETH=- lubi to.
  9. P4TRYK89

P4TRYK89 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ja również zaliczam się do grona osób które pozbyły się PS4 na rzecz eski i jestem z tego powodu bardzo zadowolony a wpływa na to kilka czynników przede wszystkim serwery jak zobaczyłem że pełna wersja fify na xbox'a pobrała mi się szybciej niż demo na ps4, kolejną kwestią jest sam pad który według mnie jest dużo wygodniejszy od dualshocka 4 kwestia zasilania to też inna bajka pad od eski trzyma kilkadziesiąt godzin gdy pad od ps4 trzymał kilka godzin. EA Access to mimo wszystko dodatkowy atut xbox'a a kolejnymi są możliwość podłączenia dysku zewnętrznego gdy brakuje nam miejsca. A możliwości multimedialne eski przerastają ps4 a to mimo wszystko czasami się przydaje. Sam wygląd eski też zachwyca a dodając do tego wszystkiego aktualne promocje to nie ma się nad czym zastanawiać.

-=SETH=- i kuleczka91 lubią to.
  10. dejmieno

dejmieno Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Dziękuję właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło. Nawet nie wiecie jak ciężko jest uzyskać w internecie rzetelne porady odnośnie konsol ;).

PlayStation 4 raczej nie sprzedam ponieważ w zapowiedzi jest wiele ekskluzywnych tytułów i boje się że mógłbym później żałować.

Widzę, że Xboxa One S można już kupić za 1340 zł, więc cena jest nawet atrakcyjna. Powiedzcie mi jeszcze kilka rzeczy.
    Ceny gier raczej się nie różnią pomiędzy PS4 a XBox One?
    Rozumiem, że kompatybilność wsteczna jest ciągle rozwijana prawda? I ogólnie można spokojnie na XOne ograć serię Gears of War? Widzę, że pierwsza część jest zremasterowana, ale resztę części kupuję normalnie na Xboxa 360 i odpalam na XOne? Fajnie ze strony Microsoft, że inwestują w kompatybilność wsteczną prawda? Myślę, że to bardzo mocny argument w walce z konsolą Sony.

Ostatnio zauważyłem, że w takich sklepach jak RtvEuroAgd, na półkach jest wiele gier na Xbox 360 a na PS3 nie ma nic. Jest to ciekawe zjawisko... myślicie, że jest to spowodowane właśnie przez kompatybilność XBoxa One?

Ostatnia edycja: Październik 9, 2016
  11. Kendzi76

Kendzi76 Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    185
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Warszawa
    Nie ceny gier zbytnio sie nie roznia zalezy gdzie kupisz grę i czy jest nowa lub uzywka tak kompatybilność jest dalej wspierana powieksza sie lista gier można ograć serie gow kupić sobie np grę pudełkowa włożyć do napędu i grac ja tak robie bo gry używki na x360 są tanie

12. AS185

AS185 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    WAW
    Warto kupić napewno Xbox One. Według mnie, to sprzęt jest szybki, wydajny i bardzo cichy. Wsteczna kompatybilność działa w 100% i nie zauważyłem żadnej różnicy w klatkach. Tak, można spokojnie ograć serię GOW.

13. dejmieno

dejmieno Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    No dobra Ok to już nie mam wątpliwości że XBox One S to konsola warta zakupu. Ale czy jest warta zakupu w obecnym okresie, gdy na horyzoncie widnieje PS4 Neo i Xbox scorpio? Czy nie lepiej kupić X360 i klasyki ograć na starej konsoli a do nowych gier używać PS4?

14. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    789
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Chlopie jak tak bedziesz zwlekal itd to nic nie kupisz . Ps4 pro za miesiac a scorpio pod koniec 2017r

15. AS185

AS185 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    WAW
    Ja osobiście zaczekałbym na projekt Scorpio. Konsola podobno ma być bestią i wszystkie gry w 4K. Nie wiem jak funkcjonuje PS4 ale chyba też jest dobrą konsolą, tyle, że wiem jest trochę głośniejsza. Nie kupowałbym X360.

16. Krzysztof Warner

Krzysztof Warner Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Kupuj XONE , tutaj masz listę gier które chodzą na XONE z 360 http://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/backward-compatibility jest ich masa, ja ostatnio na allegro za 100 zł kupiłem 7 gier :) z 360 i działąją świetnie na XONE, do tego jak kupisz XBOX LIVE będziesz miął 4 gry dodatkowe na miesiąc i jeszcze masz rewelacyjn EA ACSESS gdzie są też świetne gry a roczny abonament tej usługi to 79 zł :) pad 3ma o niebo dłużej niż na ps 4 konsola jest o wiele cisza i do tego dyskiem zewnętrznym możesz sobie poszerzyć pamięć na konsoli jak coś instalujesz, do tego aplikacje różne jak netflix i idę są bardziej stabilne i lepiej chodzą na XONE, pozdrawiam serdecznie :) :)

17. dejmieno

dejmieno Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Hmmm przekonałeś mnie :). Miałem kupić Xboxa 360, ale na starej konsoli nie pogram nowe nowe Gears of War ani Halo.

W sumie mogę kupić Xboxa One S i sprawdzić jak będzie mi się podobać konsola i w razie czego zawszę mogę później sprzedać PS4 :).

18. P4TRYK89

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Kwestia gier w takich sklepach jest traktowana trochę po macoszemu jak coś się nie sprzeda to wisi miesiącami na hakach a cena zazwyczaj z kosmosu.

19. dejmieno

dejmieno Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Wyjaśnijcie mi jeszcze jedną rzecz. Widzę w sklepie, że przy zakupie XBoxa gratis dodawany jest 6 miesięczny Xbox Live Gold i 4 miesiące EA Access. W opisie pisze, że to i to dostarcza darmowe gry... może mi ktoś wyjaśnić czym się różnią te usługi i jakie są zależności miedzy nimi?

Czy darmowe gry w Xbox Live Gold i EA Access działają wstecz? Tzn. jeśli wykupie teraz abonament a np. rok temu był darmowy Mass Effect to już przepadła mi szansa na uzyskanie gry?

Czy warto kupić konsolę z dyskiem 500GB czy lepiej z 1TB lu 2TB?

20. kshychopata

kshychopata Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    W goldzie przepadło chyba, że kiedyś pobrales i jest przypisanego twojego profilu. W Ea Access te gry są cały czas w the vault więc możesz pobrać kiedy chcesz.

21. P4TRYK89

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    to już zależy od budżetu jakim dysponujesz zawsze możesz sobie podłączyć dysk zewnętrzny

Wczytywanie...

Poleć forum