Czy warto kupować cyfrowe wersje gier?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Daj znać czy działa, powodzenia ;)
Dodanie konsoli jako domowej pomogło ;) nie wywala tylko ciekawe jak z online… :)
 

bunius

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak się ma sprawa dzielenie gry na płycie w przypadku ustawienia konsoli jako XBOX HOME ??
Płyta jest u kolegi nie u mnie. Czy w takim wypadku nie jest wymagana obecność płyty w napędzie? czy może XBOX HOME działa tylko z wersjami cyfrowymi?
 

coboss

Użytkownik
Użytkownik
Tyle tutaj czytam "kup grę na płycie będziesz mógł odsprzedać czy się zamienić".
A więc z tego co doczytałem na Xbox One Support | Xbox 360 Support | Xbox Live and Billing Support to płyta jest tylko nośnikiem jak dyski, pendrive czy cokolwiek innego a licencja jest identyczna jak ta na gry w wersjach cyfrowych!
Są dwie licencje! Jedna na konsolę i jedna na użytkownika.
I tu jest cały bajzel którego nie mogę zrozumieć, nie mogę też ogarnąć tematu z XBOX HOME, skoro można tym manewrować to teoretycznie można przenieść licencję gry z jednego konta na drugie. Ze względu na limit 3 razy do roku nie chcę testować w ciemno ale być pewnym jak to działa.

Dlaczego interesuje mnie problem przeniesienia licencji na inne konto?
Chciałbym zakupić pakę np 5 gier aby wyszły taniej ale de facto interesują mnie tylko 3 tytuły a 2 inne interesują dwóch kumpli, zamiast każdy z nas kupować drożej, mógłbym kupić paczkę i przenieść po jednej grze na inne konta dla nich.


Albo jeszcze inna sytuacja, bardzo ciekawa
Na ilu konsolach można odpalić grę z zabawą w XBOX HOME?
Przypuśćmy jest nas 4, każdy ma 1 grę na swojej konsoli wraz z ustawioną opcją na niej XBOX HOME i opcją udostępniania, każdy z nas ma konto kolegi u siebie.
Czy w tym momencie każdy z nas może grać we wszystkie 4 gry u siebie i nawet ze sobą w trybie online?
 

diablo500

Banned
Użytkownik
XBOX HOME można ustawić tylko 3 razy i koniec. Potem nie ma możliwości zmiany i XHOME zostaje tam gdzie trzeci raz był ustawiony.
 

coboss

Użytkownik
Użytkownik
Tyle to wiem ale nie o to pytalem...
PS. Licznik resetuje sie po roku! Bo o tym tez nikt nie wspomina
 

DanPlut

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Panowie. Na swoim osobistym koncie mam golda. Konto dałem bratu on zrobił na swojej konsoli moje konto "My Home Xbox" ale golda nadal nie ma. Czy teraz ja muszę jego konto osobiste zrobić na swojej konsoli "My home Xbox", żeby działało?
Ps:
Czy Ea Access też można na dwa konta czy się nie da?
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Panowie jest jakiś limit ustawiania konta jako xbox home? :) bo musze odłączyć konto kumpla na chwile bo Titanfall się nie chce pobrać(niedokończyłem wcześniej)

Ja mam konto kumpla na xbox home on ma moje jak xb home i gold działa ;) ustawcie oboje na odwrót ;)
 

DanPlut

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cub 33 dzięki za odpowiedź. Spróbuję tak zrobić.
Co do kont na każdym koncie można to ustawić 3 razy. Potem po roku się się resetuje.
 

coboss

Użytkownik
Użytkownik
Panowie jest jakiś limit ustawiania konta jako xbox home? :) bo musze odłączyć konto kumpla na chwile bo Titanfall się nie chce pobrać(niedokończyłem wcześniej)

Ja mam konto kumpla na xbox home on ma moje jak xb home i gold działa ;) ustawcie oboje na odwrót ;)
Jeszcze raz a konkretnie.
Masz na swojej konsoli i na konsoli kumpla ustawione jedno i to samo konto jako xbox home?
Teoretycznie w tym momencie po zmianie w profilu na xbox home na drugiej konsoli wszystko na pierwszej powinno przestać działać.
 

DanPlut

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie jedno i to samo tylko na swojej konsoli masz konto kupla ustawione jako home a on na swojej ma Twoje konto ustawione jako home, potem te konta może cie nawet usunąć a gracie na swoich.
 

coboss

Użytkownik
Użytkownik
To czym to się różni jeżeli własne konta ustawicie u siebie jako HOME a na kolegi konsoli tylko się zalogujecie.
Bo w tym momencie jak dobrze kminię, To właścicielem Twojego konta jest kolega a jego Ty.
 

skoku8

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Witajcie. Mam zamiar na dniach zakupić Xboxa One i chciałbym od razu zaopatrzyć się w Forze Horizon 2. Na allegro znalazłem sprzedawcę, który wydaje się być wiarygodny, ma praktycznie same pozytywne opinie i można zakupić u niego cyfrową wersję gry już za 120zł. Oto link do aukcji: FORZA HORIZON 2 DAY ONE ED. XBOX ONE AUTOMAT 24/7 (4666001584) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Nie ukrywam,że obawiam się bana na nowej konsoli i koncie ale skoro jest napisane, że tylko ja będę miał dostęp do tego konta to chyba nie ma się czego obawiać? Kupował ktoś coś od tego sprzedawcy?
Przepraszam jeśli piszę w złym miejscu.
 

miaucoon

Użytkownik
Użytkownik
Nie ukrywam,że obawiam się bana na nowej konsoli i koncie ale skoro jest napisane, że tylko ja będę miał dostęp do tego konta to chyba nie ma się czego obawiać? Kupował ktoś coś od tego sprzedawcy?
Było to już wałkowane na początku tego tematu i nie tylko.
Bana nie dostaniesz, dostęp do konta możesz sobie zmienić na swój. Konto po zakupie należy do ciebie, przynajmniej w większości wypadków tak jest.
 

skoku8

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A jest opcja "przepisania" zakupionej gry na moje konto? W sensie, że jak usunę grę z konsoli to mogę ją ponownie pobrać będąc zalogowanym na moim koncie?
 

miaucoon

Użytkownik
Użytkownik
Z tego co wiem gry przypisane są do jednego konta i nie da się ich pomiędzy kontami przepisywać. Zatem aby ją zainstalować na konsoli po jej usunięciu powinieneś mieć dostęp do konta do którego jest przypisana.
 

akak

Użytkownik
Użytkownik
Co do tej Forzy Horizon, to proponuje dopłacić te 30zł i wziąć taką, gdzie jest kod do ściągnięcia, a nie profil z grą.
 

coboss

Użytkownik
Użytkownik
Rzecz w tym, że MS nie cofa gier bo nie może cofnąć.
Podejrzewam, że kupowane są z kradzionych kart kredytowych bo inaczej by nie dało rady.
1. MS dostaje kasę
2. Ty dostajesz konto
3. właściciel karety dostaje zwrot kasy bo każda karta jest ubezpieczona
4. Wszyscy są zadowoleni oprócz ubezpieczyciela :victorious:
 

miaucoon

Użytkownik
Użytkownik
Rzecz w tym, że MS nie cofa gier bo nie może cofnąć.
Cofnąć, w sensie skasować komuś z konsoli, być może nie, choć idę o zakład, że możliwość na pewno jest.
Ale wycofać z danego konta, tak aby powtórnie nie dało się już jej zainstalować na pewno mogą. Być może zablokować daną grę przypisaną do danego konta też mogą, w każdym razie możliwości technicznych nie brakuje.
 

V.V

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie jedno i to samo tylko na swojej konsoli masz konto kupla ustawione jako home a on na swojej ma Twoje konto ustawione jako home, potem te konta może cie nawet usunąć a gracie na swoich.
Skąd ta pewność, że można usunąć profil i gry dalej będą działały? Próbowałeś? Tak?
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Skąd ta pewność, że można usunąć profil i gry dalej będą działały? Próbowałeś? Tak?
Nie da się wywala błąd o braku licencji gry ;) ;)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom