CZY WARTO KUPOWAĆ GRY X360 NA ONE?

UnusualArc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Jak w temacie, wiem, że pytanie jest banalne i może mnie ktoś wyśmiać ale...
gry z x360 działają na xone ( przynajmniej te tytuły które mnie interesują )
Są oczywiście tańsze więc moje pytanie brzmi: czy bardziej opłaca się kupić grę z X360 i grać w nią na Xone czy różnica w grafice itp. będzie tak duża, że lepiej nie oszczędzać i kupować normalnie na Xone.

Dodam, że posiadam tylko Xone a mam możliwość kupienia kilku tytułów na x360 na prawdę po taniości. :) Proszę o odpowiedź ale najlepiej pełną a nie " kupuj na xone"
Z góry bardzo dziękuję.
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zazwyczaj gry we wstecznej kompatybilności nie mają swoich odpowiedników w wersji X1. Oczywiście są wyjątki ale "podwójnych" pozycji chyba nie jest zbyt wiele. Najlepiej pytaj o konkretne tytuły. Pewnie na pierwszy ogień pójdzie Rayman Legends :p
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
O jakich grach mówisz ?
 

UnusualArc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No to już jestem mądrzejszy heh :) Myślałem, że stopniowo wszystkie gry będą miały wsteczną kompatybilność i będzie można oszczędzić np. na jakimś GTA V czy coś. :) Ale np. Gears Of War chyba są we wstecznej kompatybilności i też w wersji na xone prawda? Mówię o 1, 2, 3 :)
 

mastahkillah77

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na xo jest odświeżona tylko część 1 (ultimate edition)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

UnusualArc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czyli jeśli jakaś gra z X360 mi się podoba a nie ma jej na Xone to mogę zagrać w nią we wstecznej kompatybilności, po to ona jest. A gry które są na Xone wydane np. GTA V nie będą w tej kompatybilności więc nie ma czegoś takiego jak oszczędzanie poprzez kupno gier z x360 na xone. Jeśli coś źle rozumuję to mnie poprawcie :)
 

DeEscapist

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Coś w ten deseń. Choć są wyjątki, jak wspomniany wyżej Rayman Legends chociażby. :)
 

UnusualArc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
No tak :) wielkie dzięki za odpowiedzi znowu to forum zaskoczyło mnie szybką odpowiedzią i pomocą ze strony użytkowników :) na pewno tu zostanę.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Czyli jeśli jakaś gra z X360 mi się podoba a nie ma jej na Xone to mogę zagrać w nią we wstecznej kompatybilności, po to ona jest. A gry które są na Xone wydane np. GTA V nie będą w tej kompatybilności więc nie ma czegoś takiego jak oszczędzanie poprzez kupno gier z x360 na xone. Jeśli coś źle rozumuję to mnie poprawcie :)
Nie wszystkie gry działają we wstecznej. Każdy "świeży" nacina się na te hasło MS, bo oczywiście zawiera haczyk. Obecnie tylko tytuły wymienione na tej liście działają na XO jako wsteczna kompatybilność, lista jest co jakiś czas przez MS aktualizowana jak dodają nowe tytuły: http://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/backward-compatibility/available-games
 

UnusualArc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A to tak tak spokojnie wiem, że nie wszystkie tak działają :D na tą listę też już zaglądałem, ale dziękuję :) Jeszcze co do kupowania od innych graczy cyfrówek nie jestem do końca przekonany ale to już sobie znalazłem temacik na forum :)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A to tak tak spokojnie wiem, że nie wszystkie tak działają :D na tą listę też już zaglądałem, ale dziękuję :) Jeszcze co do kupowania od innych graczy cyfrówek nie jestem do końca przekonany ale to już sobie znalazłem temacik na forum :)
Osobiście nie polecam, tu jest pełno złodziei ;) A już na pewno nie wymieniaj się swoim profilem z kimś, bo możesz już konta więcej nie zobaczyć :) No chyba, że ktoś sprzedaje Ci kod do gry to na spokojnie, ale transakcje rób za każdym razem przez allegro, na ślepo nie wysyłaj kasy :)
 

UnusualArc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wielkie dzięki za radę, niestety z tego co widzę większość preferuje cyfrówki. Mnie tam jarają pudełeczka na półce :D no i bezpieczniej na pewno jeśli chodzi o jakieś deale z użytkownikami.
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
No niestety cyfra na one bardziej ma popularność ze względu na możliwość podziału zakupu ma dwie osoby . Minus brak pudełka , trzeba mieć dysk pojemny no i nie odsprzedaż pojedynczej gry ew konto. Ja wolę cyfrę [emoji5]
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Osobiście nie polecam, tu jest pełno złodziei ;) A już na pewno nie wymieniaj się swoim profilem z kimś, bo możesz już konta więcej nie zobaczyć :) No chyba, że ktoś sprzedaje Ci kod do gry to na spokojnie, ale transakcje rób za każdym razem przez allegro, na ślepo nie wysyłaj kasy :)
Ryzyko jest ale chyba dopóki nie poda hasła do maila to nic nie grozi ;)

@UnusualArc pudełeczka ładnie wyglądają i łatwiej je odsprzedać (albo powiedzmy, że bardziej legalnie). Natomiast za jakiś czas docenisz cyfrę :) To ciągle przekładanie płyt ;) Albo chcesz pograć z kumplem w grę której on nie ma to cyfra da Ci taka opcję, przy pudełku trzeba 2 egz. gry ;)
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A ja wolę zbierać pudełka, bo ładnie wyglądają :) Cyfrę biorę tylko wtedy, gdy w dwg i promocjach świątecznych na prawdę jest jakaś mega promocja. Ogólnie mam zasadę, że jak mi się jakaś gra nie podobała to leci na sprzedaż, jeśli się podobała to zostaje u mnie na stałe :p Ja tam nie mam problemu z przekładaniem płyt, bo jak gram w coś z fabułą to nie zaczynam kolejnej gry, póki obecnej nie skończę, bo wiem, że do poprzedniej bym już nie wróciła :p
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Co do gier ze wsteczną zgodnością to też się bardzo zdziwiłem, zdecydowana większość gier (a do wczoraj myślałem nawet że wszystkie) jeśli ma swój odpowiednik na xone to wersja z x360 nie działa w trybie wstecznej zgodności.
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Co do gier ze wsteczną zgodnością to też się bardzo zdziwiłem, zdecydowana większość gier (a do wczoraj myślałem nawet że wszystkie) jeśli ma swój odpowiednik na xone to wersja z x360 nie działa w trybie wstecznej zgodności.
A skąd takie dziwne stwierdzenie??? Coś chyba pomyliłeś się.
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A poza tym Raymanem to jakie są jeszcze inne gry są ze wsteczną zgodnością jeśli istnieją ich odpowiedniki na xone?
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Monopoly Plus np.
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Kijek prawdy :)
 

Do góry Bottom