Czy warto kupować Xbox One???

Piotr Kołakowski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.

Mam dylemat. Obecnie mam PS4 ale jestem średnio zadowolony. Pad zupełnie mi się nie podoba, jest niewygodny, gry na PS4 też zupełnie do mnie nie przemawiają. Dużo się mówi o tym, że Xbox One jest w tyle za PS4, że źle się sprzedaje i ma gorsze możliwości techniczne. Co byście mogli mi poradzić? Kupować Xbox One? Miałem Xbox 360 i bardzo fajnie mi się na nim grało. Lubię serię Halo, Fable czy Gears of war. Jak jest z graniem multi w Polsce? Czy nie ma lagów w grach?
 

Aldric666

Użytkownik
Użytkownik
Jezeli lubisz te serie gier, to po grzyba przenosiłeś się do konkurencji? Wedlug mnie nie oplaca sie kupowac obecnie konsol nowej generacji. Prawdziwe tytuły next-ger jeszcze się nie ukazały, a minęło prawie 6 miesięcy od premiery konsol... Nowe Halo 5 ma wyjsc w 2015 roku, odświeżanego kotleta Halo 2 Anniversary datowanego na 2014 rok nie biorę pod uwagę. Prawo do marki Gears of War przejął w całości Microsoft - raczej nie zarżnie kury, która znosi złote jaja... Nowa Forza podobno trąci nudą i monotonią, więc nie pozostaje nic innego jak czekać na Horizon 2. Na Twoim miejscu sprzedałbym PS4 póki jest w cenie i zaczekał na polską premierę Xbox One, są plotki, że konsola zostanie wydana w nowej stylistyce, aby nie przypominała wyglądem odtwarzacza VHS. Osobiście czekam na Destiny, z tych nowych gier, które ukażą się w 2014 roku i Mad Max, ale obydwie gry ukażą się na X360, więc nie wiem po co miałbym przenosić się na nowszą platformę - dla lepszych tekstur? Sam myslalem nad PS4 - grywałem wiele godzin na PS2, potem zdecydowałem się na Xbox 360 zamiast PS3 i nie zawiodłem się, teraz miałem powrócić do konsoli Sony, ale odkąd stało się pewne, że i oni wymagać będą opłat abonamentowych za granie po sieci, wolę pozostać przy sprawdzonym rozwiązaniu i prędzej kupię konsolę Microsoftu, ale na pewno nie wczesniej niż po premierze najbardziej wyczekiwanego tytuły czyli Halo 5. Do tego czasu cena konsoli konkretnie spadnie, może nawet do 1500zł za nowy egzemplarz, wiec używane będą do wychwycenia za 1000-1200zł. :) A i za ten czas ukaże się może kilka godnych uwagi tytułów...
 

Piotr Kołakowski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Może ktoś jeszcze się wypowie.
 

komarek78

Użytkownik
Użytkownik
Sam kilka dni temu kupiłem x360 :) mam zamiar ograć lepsze exy na konsoli M$ do premiery XO. PS3 sprzedałem a PS4 narazie się kurzy :)
 

dexter_21

Użytkownik
Użytkownik
Osobiście posiadam PS3, PS4 i Xbox One. Od czasu zakupu PS4 konsole ps3 praktycznie odłożylem i jej nie używam, A jakiś miesiąc temu kupiłem Xbox One i tak, Pad jak dla mnie zdycydowanie lepszy jest w Xbox One, W Xboxie jest również Kinect czego nie ma w PS4. Grafika jak dla mnie porównywalna w obu konsolach na chwile obecną, Za Ps4 przemawia polska premiera i gry ktore wychodzą po Polsku ale nie dla kazdego jest to ważne.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Warto poczekać jak rozwinie się sytuacja jeśli chodzi o gry, bo na razie straszna lipa na obu konsolach. Wielkim minusem w konsoli Sony jest pad. Nie dość, że nie dorównuje w ergonomii padowi od Xboxa One to jeszcze cały czas świeci co jest jakimś totalnym nieporozumieniem.
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
.. miałem psx;ps2( z 6 konsol pechowe te lasery),nintendo GC, SEGA DC, dalej kolejno zakupiłem x360 (pierwszy 3RROD) ,kupiłem następnego x360 fat i slima do dziś w coś pykam , w międzyczasie dla gier których nie uświadczyłem na x360 nabyłem ps3 do dziś ledwo odpalana wiadomo MGS4 , God Of War,killzone 2,heavy rain,uncharted,last of us inne exy reszta multiplatformowych gier bardziej na xklocku mnie wciągała nawet tekkeny (gdzie boxowy pad do takiej gry jest średnio na jeża ) xbox live zrobił swoje i tak zostało do dziś nabyłem ponad 2 miechy temu xone mam troszkę do ogrania bo czasu mniej bywa , zastanawiam się nad przyszłym ps4 i troszkę utknąłem-wstrzymałem się na tą chwilę bo gier trudno mi wybrać które by mnie bardziej przyciągnęły , pogrywam w rise,peggle2.killer instinct, forza 5, dokupuję tomb raider definitive edition ,bf4, dead rising 3, thief i na razie styknie a na ps4 z aktualnych gier to bardziej na siłę wziąłbym killzone shadow of fall grafioza robi robotę choć szkoda że to główny nacisk w grze bo grywalność po****dła względem poprzednich części ( forza 5 graficznie wydaje mi się minimalnie minimum zaraz za nim ale bardziej grywalna na dłużej większa frajda ),choć m$ zalicza wpady to ostatnio nieco zmienili podejście do ludzi spadki cen gier cyfrowych, częstsze promocje - no wreszcie , wprowadzono łatki softu w konsoli ładnie poprawiły interfejs konsoli,stabilność działania poprawa na plus w rozdzielczości itp bzdety , co w większości ps4 chyba miało od początku poza konkretniejszymi grami!, pady mi ładnie leży pasuje z xone (bijatyka aż miło na plus), kinect zbędny kurzy się częściej może się bardziej przyda na party game jak będzie okazja jak jest to niech już będzie nie wyrzucę przecież zapłaciłem za to(sprytnie wkalkulowany konsola prawie wyszła mi 2100zł gdybym miał dokupić do ps4 kamerkę byłoby podobnie cenowo za całość i chyba mniej fanu z gry - moje i znajomego zdanie), jakość gier hmm wiele do życzenia zarówno na ps4 i xone żeby developerzy ogarneli całkiem nowe silniki gry, nową jakość nie tylko wizualnie ale też fizyka, sztuczna inteligencja w grze a nie podrasowane grafiki głównie , nie ma tu przepaści technologiczej o NIE w przypadku xone jak to niektórym się wydawać mogłoby że ps4>xone znacznie lepiej ( żal mi że np Hideo Kojima tak bardzo promuje sony bo nawet na minimalnie mocniejszym,prostszym w programowaniu x360 względem ps3 rzucał ochłapy jeśli idzie o serię metal gear solid i tak się to nadal utrzymuje Japończycy rządzą się swoimi prawami/odstępstwami) , zastanawia mnie też dlaczego ludzie tak besztają design nowego xa całkiem całkiem wg mnie nieco retro ( gabarytowo jest Ogromna i to bardziej wpływa na jej odbiór wzrokowo) na przyszłość patrząc X dostanie więcej dobrych sieciówek pokroju titanfall,halo i może inne wynalazki o podobnej tematyce jako exy , shootery na xboxach zawsze przeważały , dojdzie sporo odświeżonych lub kontynuacji gier z innych platform jak xbox1 , na sony znowu przeważały japanRPG , action-adventure , The Order: 1886 majta się na horyzoncie jako nr 1 dla mnie dalej pewnie znacznie bardziej dopieszczona wersja MGS 5( tak przypuszczam po tym co ostatnio nam zaserwował producent) i inne znane serie z playstation exy , Sony chyba tym razem bardziej odpuszcza poprzedniczkę ps3 ,jeszcze gdzieś leży mi w domu ps vita potencjał nie wykorzystywany przez studia programistów ,los podobny do sega DREAMcast? i to widoczne parcie o wyścig szczurów (sony pierwsze puściło konsolę nowej generacji prowadzi względem Billa) a m$ jakby wziął sobie przemyślenia z poprzedniej dekady serwuje dobre gry na koniec 360ki , nie żałuję że mam i gram na XO , z ps4 mocno zaczekam na konkretne gry i obniżkę ceny , teraz uważam że jest średnio w wyborze gier stanowiących powód do zakupu konsoli i w specyficznym dla mnie gatunku a większość gier wyjdzie i tak na obu konsolach , nie bluzgam ani jednej ani drugiej platformy ani nawet pc z którego czasem coś się zagra ale to nie to samo co konsola jak dla mnie - znacznie mniej użerania się ,to moje wyłącznie ogólnikowo zdanie
 

Aldric666

Użytkownik
Użytkownik
Spokojnie możesz zaczekać do polskiej premiery XBO. Plotki noszą, że nastąpi ona w październiku 2014. Taka Forza 5 już jest spolonizowana, tylko ma zablokowany ten język z dostępnych do wyboru. X360 jest teraz sprzedawany za grosze. Nie wiem czy myślisz o RGH lub LT, jeśli nie i grasz na oryginalnych płytach to wystarczy Ci konsola Slim Arcade 4GB + dysk z serii WD Scorpio 60GB - ~50-70zł, na który zgrywałbyś dane, aby konsola działała ciszej, gry wczytywały się szybciej, a laser nie byłby prawie w ogóle używany - jedynie do weryfikacji danych. Gier masz mnóstwo, zwłaszcza z nadchodzącymi, które ukażą się zarówno na X360 jak i XBO, np. taki Titanfall, Destiny, Dying Light, Mad Max, Carmageddon Reincarnation i inne. Zależy kto co lubi. Ja jeśli sprzedam konsolę, bo potrzebna mi gotówka na inne wydatki (wyjazd ze znajomymi, kupienie czegoś nowego do mieszkania itp.) to i tak po roku, nieraz krócej przeglądam Allegro, aby kupić sobie ponownie Xbox 360 i zagrać w ulubione tytuły. W chwili obecnej gry na które wyczekiwałem na nową generację zostały przesunięte na 2015 rok - Wiedźmin 3, Halo 5. Mógłbym zagrać w Destiny, ale nie będę kupował konsoli za ponad 2000zł dla jednej gry... Gier na X360 jest bardzo wiele. Nawet po uśmierceniu konsoli przez Microsoft (brak wsparcia) nadal będzie pożądaną zabawką - gry będą dostepne za grosze, przeróbki też na pewno zlecą cenami w dół, więc każdy znajdzie wyjście dla siebie. Jedyne czego sie obawiam to uśmiercenie tytułów nastawionych na rozgrywkę wieloosobową, np. Halo 4, GoW J. Odnośnie odświeżania znanych serii - planowane jest wydanie pakietu Halo 3, Halo 4 i Halo 5 na Xbox One. Generalnie nie obraziłbym się, gdyby zrobili pokaźne pakiety wszystkich znanych serii z X360 na XBO w FullHD i 60kl/s. Wyobrazacie to sobie? Wszystkie czesci Halo w jednym wydaniu? ;D Albo Gears of War... Może byłby to odgrzewany kotlet, ale z mięsa pierwszej jakości. ;)
 

Sekwoja

Banned
W necie na jakieś stronce wyczytałem że za pół roku będzie dysk 1 TB za ~2000zł może jeszcze ceny zejdą niżej ale trzeba czekać i tyle.
 

Do góry Bottom