Czy warto oddać na czyszczenie

bartas225

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanie, jako że premiera GTA V zbliża się wielkimi krokami, a moja konsola liczy już prawie 5 lat (od RRODa na gwarancji 3 lata, możliwe że wtedy wymienili), zastanawiam się czy by nie oddać jej na jakieś czyszczenie, i nałożenie pasty termoprzewodzącej? Poprawi to żywotność? Będzie to gwarancją że konsola pożyje jeszcze drugie tyle? Nie chciałbym żeby mi odmówiła posłuszeństwa w dniu premiery....
 

Smok'e

Banned
Wyczyść sobie sam, 15 min roboty. Jeżeli wiatraczki nie buczą to pasty jeszcze nie trzeba zmieniać.
 

YokaPL

Użytkownik
Użytkownik
Co maja wiatraczki do pasty ? paste wymieniasz na procesorach czy ja wiem czy ci sie oplaca dac na czyszczenie go nie wiem ile kosztuje czayszczenie alle wymiiana pasty to cos kolo 50 zl biora zu mnie w miescie. Jesli potrafisz to sam wyczysc ja i wymien pasty to jakies 30 minut rodoty nawet mniej.Ja czyscilem kompresorem :d a jesli bedziesz sam wymienial paste to polecam ci Arctic Silver sam mam taka kosztuje cos kolo 20zl.
 

maxankazuya

Banned
Xbox One
Użytkownik
ja bym nie ruszał...
 

YokaPL

Użytkownik
Użytkownik
koro xbox ma 5 lat 3 lata od gwarancji i ani razu go nie czysciles to wierz mi ze tam jest w #cenzura# kurzu ja moje xboxa czyszcze co 2-3 miesiace moze troche dluzej :D zalezy od uzytkowania.
 

maxankazuya

Banned
Xbox One
Użytkownik
koro xbox ma 5 lat 3 lata od gwarancji i ani razu go nie czysciles to wierz mi ze tam jest w #cenzura# kurzu ja moje xboxa czyszcze co 2-3 miesiace moze troche dluzej :D zalezy od uzytkowania.
ja jaspera nie czyściłem od nowości-2009 roku i nic mu nie jest :p ...corony też nie ruszam
 

Wrona93

Użytkownik
Użytkownik
zależy też w jakiej pozycji stoi po jak jest w poziomie to zawsze kurz wpada tam na wiatrak(nie że nie sprzątam w pokoju)ja ostatnio czyściłem swojego po 2 latach i co wcale tragedi nie było troche wiatrak zakurzony, może gość co robił mi pól roku temu RGH ja czyścił ale po rozebraniu byłem miło zaskoczony że tak tam czysto i nie rozumie ludzi co 2-3 miesiace czyszczą konsole...
 

YokaPL

Użytkownik
Użytkownik
No widziesz a ja czyszcze co 2-3 miesiace ale nie zawsze :D jak nie mam co robic to sprzatne ja zawsze.
 

Wrona93

Użytkownik
Użytkownik
a jak to wyglada z pastą termoprzewodząca ? co ile powinniśmy ją wymienić konsole mam Slim z 2010 roku i nigdy nie była zmieniana temp mam max 60 stopni. na CPU GPU i RAM jest sens wymieniać czy na razie niech bedzie?
 

KaBooM

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Odp: Czy warto oddać na czyszczenie

Zostaw tego slima w spokoju.
Po co ci to?

Wysłane z mojego GT-S6500D
 

philips

Użytkownik
Użytkownik
Co wy z tym czyszczeniem ?? trzeba sprzątać w pokoju to nie będzie się kurzył no chyba ze was klocek stoi w warsztacie to co innego. Każdy sprzęt jest tak robiony by nie było w nim potrzeby żadnego odkurzania itp. A odkurzanie klocka do 2-3 miechy to poroniony pomysł - posprzątaj w pokoju lepiej, bo kurz się znikąd nie bierze.
 

Wrona93

Użytkownik
Użytkownik
no u mnie w pokoju akurat sprzątam w kurzu nie ma nawet byłem mile zaskoczony jak zobaczyłem środek że tam jest tak czysto, ale mam taka manie głupią że wszystko czyszcze i wgl troche pedantyzmu w tym jest :p ale chodzi mi o paste niektórzy pisza że co rok ma się wymieniać paste jak sie gra około 2h dziennie. U mnie akurat jest tak że chodze do pracy po 12h przez 7 miesiecy w lecie a przez 5 jestem w domu i on przez te 5 miesiecy dostaje droche w du*e. nawet po 12h mam napaści jak się gra spodoba :) i tak myśle że czas najwyszy zmienić tą paste bo czystałem że ta od M$ do szit.
 

dragon12

Użytkownik
Użytkownik
A może czyszczenie xboxa bez otwierania konsoli? Może przejechać powietrzem z sprężarki.
 

Wrona93

Użytkownik
Użytkownik
ja mam RGH więc wole nie ryzykować wole rozebrać zaraz jakiś kabelek odwale albo czipa :p
 

maxankazuya

Banned
Xbox One
Użytkownik
A może czyszczenie xboxa bez otwierania konsoli? Może przejechać powietrzem z sprężarki.
nie polecam! .
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
ja jaspera nie czyściłem od nowości-2009 roku i nic mu nie jest :p ...corony też nie ruszam
a potem żal że konsola się popsuła, też miałem takie zdanie ale po 3 latach (gwarancja dlatego nie otwierałem) to co ujrzałem to się przeraziłem ile tam kurzu. Aby sprzęt chodził bez awaryjnie przez długi czas czyszczenie to podstawa.
 

maxankazuya

Banned
Xbox One
Użytkownik
@up ... rób se co chcesz ja nie mama zamiaru jej otwierać.
 

akwarium25

Banned
wystarczy przedmuchać w slimie boki przód góre i zasilacz i śmiga raz na jakiś czas. Raz na 1rok cała konsole przez rozebranie.
 

Wrona93

Użytkownik
Użytkownik
a zasilacz jutro go wyczyszcze a rozbieracie go czy tak o go czyścicie ?:)
 

akwarium25

Banned
nawet nie ruszaj bo zrobisz se fajnie. tylko odkurzyć i nie ruszaj xclampów nawet. w slimie jest dobra pasta nie schnie jak w falconie więc nie ma po co se glowy zawracać nawet. tylko generalne czyszczenie.
 

Do góry Bottom