1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy wolno krytykować Heavy Rain?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Bazajaytee, Luty 6, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Bazajaytee

Bazajaytee V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    się znamy?
    Co prawda temat nie dotyczy Xboxa, ale warto przeczytać.

Jak trafić na czarną listę Sony? Wystarczy napisać krytyczną recenzję Heavy Rain.

Sony przykłada olbrzymią wagę do nadchodzącej wielkimi krokami premiery Heavy Rain. Dlatego bardzo uważnie obserwuje wszystkie pojawiające się recenzje tej produkcji. W rezultacie blogi, portale i pisma, które zdecydują się na krytykę tego tytułu muszą się liczyć z konsekwencjami.

Najlepszym przykładem jest sytuacja z francuskim portalem Gamekult.com. Jego redaktorzy napisali wysoce krytyczną recenzję Heavy Rain, dając grze zaledwie 6 na 10 możliwych punktów. Na reakcję Sony France nie trzeba było długo czekać. Portal trafił na czarną listę firmy. W rezultacie straci reklamy, wersje promocyjne gier i zaproszenia na pokazy gier Sony. Co więcej, autor recenzji został poproszony o jej zmianę.

Pomijając kwestię tego, czy redaktorzy potraktowali Heavy Rain fair, czy nie, pozostaje pytanie o politykę wielkich wydawców. Oczywiście da się zrozumieć motywację przedstawicieli Sony, ale czy jawne pokazywanie, że krytyka będzie karana, nie jest krokiem w stronę cenzury? Powoli ujawnia się polityka Sony, która wcale nie jest tak idealna jakby się niektórym wydawało.

http://www.gram.pl/news_8QvfHem0_Czy_wolno_krytykowac_Heavy_Rain.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. x_kamil

x_kamil Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No niestety, tak jest wszędzie. Tymbardziej że to jedna z najważniejszych produkcji Sony.

4. aroaro20022

aroaro20022 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Pce
    Idioci. Nie ma to jak sponsorowane recenzje. I weź to kup grę czytając 'obiektywne' recenzje.

5. CritiCalz

CritiCalz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Mamy już temat o HR, ten jest już drugi. Był temat nt. piracenia PS3.. TAK ! Zmieńmy nazwę na PS3forum.pl !

Dajcie już sobie spokój. Coraz to więcej nowych newsów nt. konsoli ze stajni Sony. WTF - pytam więc.

A co jest najlepsze ? Czemu tylko oczerniacie plejke ? Czemu nie widzę tematu z wynikami sprzedaży obu konsol, gdzie właśnie PS3 w szybkim tempie dogania x0 ? C'mon...

6. zyga101

zyga101 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bydgoszcz
    Ta gra jest przekombinowana, żeby robić schematy w stylu "machaj padem żeby umyć zęby albo wysuszyć głowę" może jeszcze trzeba będzie machać żeby podrapać się po tyłku,z dużej chmury mały deszcz

7. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Ok , teraz dajcie newsa przedstawiającego sprawę od strony Sony ;) Dlaczego podjęli takie decyzje , jakie argumenty mają. Na razie wiem tylko tyle , że HR dostało niską ocene (nie wiem dlaczego) , a Sony poprosiło o zmianę oceny.

Co do samej gry , to było już coś takiego - poprzednie dziecko quanticdream - Fahrenheit. Średnia ocena jaka ta gra otrzymała to 9.1 . Jeśli ktoś lubi QTE i dobre kino to powinno się spodobać ;)

Dla mnie taki system się podoba , fajnie jest uczestniczyć w interaktywnym filmie ;)

8. KwieciuJr

KwieciuJr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    ehh w tej chwili naprawdę nie warto kierować się ocenami wystawionymi przez branżę pisaną jak i internetową
    Jedynym słusznym wyborem w takich sytuacjach jest po prostu obejrzenie kilku filmików, gameplay'i i zaciągnięcie porady od innych graczy.

9. zyga101

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bydgoszcz
    Prawda jest taka że też byłem zgrzany na HR ale to co do tej pory zobaczyłem utwierdziło mnie w tym że poszli w złym kierunku a wysokie oceny będą raczej kwestią "bo to przecież jest HR, nie możemy dać mniej niż dziewięć" dwa filmiki w których to bohater bierze prysznic a w drugim co widziałem musisz podjąć ważącą o losach świata decyzję czy dać swojemu dziecku jabłko czy sok z lodówki albo może kazać mu odrobić lekcje, faktycznie zapierające dech w piersiach sceny :D

10. PiotroV

PiotroV Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Komuna wróciła... :D

11. ucho333

ucho333 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zyga szkoda,że tak piszesz wogole to pewnie będzie tylko na początku taki wstęp,żeby się zaznajomić z sterowaniem.Ja mam xsa,ale bardzo chciałbym pograć w tą gierke bo grałem w fahrenhaita który był świetny tylko troszke nie potrzebnie zeszli w fantastyke,ale też moze być a tu własnie będzie bez fantastyki,a co do samego karania za zła ocenę to debilstwo.Jak chciał dać 6\10 to mu wolno to jest tylko subiektywna ocena ktoś inny da 6/10 mass effectowi bo powie,że za bardzo kosmiczne i co ma dostać w papule?:) zastanówcie się,a gra i tak się sprzeda.pozdro

12. zyga101

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bydgoszcz
    Generalnie jestem zdania że trailer powinien mnie zachęcić do kupna pokazując jakąś ciekawą akcję, np kładący wszystko premierowy trailer bioshocka a nie jak fajnie mozna sobie padem pomachać, w HR na pewno zagram ale podejdę do niej z rezerwą, a nie z wszech obecnym mega zachwytem napompowanym przez producentów (jak na przykład Dante Inferno które jak się okazuje szału nie zrobiło)

13. tobi0688

tobi0688 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Trailer... TRAILER, nie trailery, wiecie ile oni juz pokazali filmikow np na ps3site? masakra, jeszcze kilka i pewnie cala gre by pokazali, powinni zrobic 1 filmik reklamujacy gre czy cos, a nie 150 roznych wycinkow z akcji, ale gra i tak bedzie dobra, sony nie musi sie martwic.

14. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Zgadzam się z poprzednikiem. Zbyt dużo filmików psuje grę. Miałem tak w przypadku FM3. Naoglądałem się tego wszystkiego , później zagrałem i okazała się że nie jest tak świetnie jak to pokazywali na "filmikach" i zdjęciach...

Dobrym przykładem gry bez reklamy jest God Of War III - jeden trailer od E3 i to wszystko. Za 36 dni już premiera , a świat widział tylko jeden trailer...)

15. loganslupsk

loganslupsk Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak będzie wychodziło HR3 to też go nie będą musieli reklamować.
    A co do oceny gry. Jest takie powiedzenie, "Nie ważne co o mnie mówią, ważne że mówią." SONY narobiło hałasu i nawet na forum XBOX'a mówimy o ich exclusivie. Tak naprawdę zapowiada się dobra gra, z wieloma możliwymi zakończeniami, nawet decyzja czy podać sok dziecku czy coś innego ma znaczenie, czyli ktoś się napracował nad fabułą i nad tym by naprawdę było czuć różnicę, bo przepraszam bardzo ale 5 wyborów na początku Fable 2 i aureola albo rogi to dla mnie kaszana i nie rozumiem zachwytu. Dziennikarz daje nagle grze 6/10, też bym się wkurzył. Poza tym nie wiem co napisał i czym w oczach SONY przegiął.
    Nie od dziś wiadomo, że najlepsze recenzje są w sklepach internetowych lub na forach, napisane przez graczy i na te śmieszne oceny w gazetach nawet nie zwracam uwagi.

16. SNR

SNR Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lubelszczyzna
    Gralem w mase gier, ale HR jest niesamowity (gralem jak narazie w demo)... to nie jest zwykla gra... ona jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego uwazam, ze ocena redakcji nie jest sluszna, i wg moich domyslow pisali ja *******...

17. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    To jest gra dla nielicznych. Dla casuali to tylko strzelać i zabijać trzeba. No i mamy ocenę od casuala - 6/10. Teraz bardzo często dobre gry dostają niskie noty , bo są trudno przyswajalne dla większości graczy. Żeby dostać dobrą ocenę trzeba zrobić grę prostą...ot i dlaczego ostatnio rynek zalewa masa crapów nie wartych nawet ściągnięcia.

18. babel77

babel77 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Chyba trzeba będzie zmienic forum i tu już nie zagladac, trzy tematy o HR WTF?, zmieńćie nazwę forum na ps3 forum i tyle. Ja rozumiem , że po banach iles tam ludzi zmieniło konsolę na ps3 i będą tu kadzić jacy to szczęśliwi są z tego powodu, ale niech się produkuja na forach o tejże konsoli a nie zaśmiecają swoimi wypocinami, tak zacne (przynajmniej kiedyś) forum o x-ie.

19. Milu

Milu XBOX MANIAK XBOX MANIAK

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    ja wiem skąd ;P
    Takie tematy dawałbym do offtopu - w końcu to jest offtop - "po za tematem X360" :p Zaraz gram.pl poleci na czarną listę za opublikowanie newsa, szczególnie za to ostatnie zdanie :D

20. neo-kce

neo-kce Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Wolność słowa ?? hahaha - ciężko trafić w gusta wszystkich recenzentów. Ale "banować" portale ?? Wydaje mi się, że tym sobie Sony może zaszkodzić.

21. mataman

mataman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Olaboga temat o grze na ps3. No i co ? Niech gamon jeden z drugim zrozumie ze niektórzy posiadają obie konsole i topic o tak wybitnej grze jak HR tez jest miłe widziany.

Mi bardziej przeszkadza ze jest kupa smarkaczy na tym forum, którzy nic poza swoim ukochanym x360 nie dostrzegają.

Tak na marginesie po zagraniu w demko można stwierdzić ze to najlepsza lokalizacja ever. Klimat poprostu zabija.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum