1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czy xbox360 dziala po wyjeciu oryginalnego dysku? I inne zwiazane z dyskiem i 4gb pam

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez trotek, Grudzień 19, 2013.

1. trotek

trotek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam

Czy po wyjeciu oryginalnego dysku z xboxa 360 slima (w sensie zestaw od razu z dyskiem) mozna normalnie uzywac konsoli? Pytam bo wersja z dyskiem nie ma wbudowanej pamieci 4gb. Czy wiec mozna zainstalowac system konsoli , gry itp. na pendrivie, badz dysku zewnetrznym i bedzie to normalnie dzialalo? No i czy wydajnosc bedzie mniejsza, czy taka sama (a moze i wieksza) jak na wbudowanej pamieci. Inna sprawa, ze rozumiem, iz xbox z wbudowana pamiecia dziala normalnie po wsadzeniu i wyjeciu opcjonalnego dysku.

I jeszcze pytanie o pamiec 4gb. Czy na tej pamieci mozna instalowac jakakolwie gre (o ile sie zmiesci), czy jedynie ogranicza sie ona do miejsca pod system i save' y?

Generalnie intryguje mnie, czy ta wbudowana pamiec 4gb daje jakakolwiek przewage nad konsola bez niej. W koncu jednak system jest dla konsoli wazny, a te 4gb dzialaja na czyms innym niz zewentrzne usb, wiec mam watpliwosci jak xbox bedzie sobie radzil i bez pamieci i bez dysku, a na np jedynie pendrivie.

Nie wiem jak jest z awaryjnoscia/ zywotnoscia dyskow w tych konsolach, stad poruszam ten temat, bo w razie uszkodzenia dysku, obawiam sie, ze musialbym wysylac cala konsole na gwarancje, tutaj prosze o potwierdzenie czy jest tak rzeczywiscie (mowa o slimie z dyskiem wbudowanym)

Inna sprawa, to to, czy moge bez straty gwarancji podlaczyc ten wbudowany oryginalny dysk do komputera (pod dosem badz windowsem) i sprawdzic go pod katem bad sectorow i ogladnac jego smart. Tutaj tez bardzo prosze o wyjasnienie.

No i czy gdyby na wszystkie powyzsze pytania odpowiedz byla pesymistyczna, to czy jest w ogole mozliwe dokupienie samej pamieci 4gb ( z tego co patrzylem w necie, to jest ona wpinana a nie wlutowywana, ale nie wiem, czy nie jest przypisywana jakos do konkretnego egzemplarza konsoli - rozumiem, ze nie jest ona dostepna w sklepach tak po prostu). Nie wiem, jak bedzie za dajmy na to 3 lata z dostepnoscia dyskow pod xboxa w razie awarii dysku oryginalnego, choc z drugiej strony czy pamiec wbudowana jest dlugowieczna bardziej niz dyski. Ja nie wiem.

Bardzo prosze o pomoc w tych kwestiach, jest to dla mnie dosc wazne.
    Z gory dziekuje za odp

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3213
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Konsola działa normalnie bez dysku ale nie masz aktualizacji (avatarów, zabezpieczeń, itp) na pendrive możesz ją wrzucić.
    Zainstalujesz na 4gb:
    Gry arcade, DLC itp
    Nie zainstalujesz textur HD z takich gier jak NFS Rivals, BF4.

Awaryjność dysków jest znikoma (chyba że zaraz po zakupieniu rzucasz nimi o ścianę)
    Nie podłączaj pod windowsa bo nie znając się uwalisz strukturę dysku.
    Nie dokupuj pamięci, to już lepiej kupić pendrive.

4. trotek

trotek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziekuje za odp, ale przypominam, ze pytalem sie o dzialanie xboxa slima bez wbudowanej pamieci 4gb po wyjeciu oryginalnego dysku. Pytam, bo wydaje mi sie, ze ta pamiec wbudowana jest troche bardziej pojemna niz te 4gb i przede wszystkim sluzy jako plik wymiany. Domyslam sie, ze konsola bez pliku wymiany nie moze dzialac, w zwiazku z tym pytanie, czy ten plik wymiany mozna zalozyc na pendrivie , badz dysku zewnetrznym.
    No chyba, ze ten plik znajduje sie gdzies indziej na plycie glownej xboxa, w kazdym razie w przypadku ps3 jestem prawie pewien ze wbudowana pamiec sluzy wlasnie przede wszystkim jako plik wymiany w przypadku gier pozbawionych instalacji. No ale nie jestem tu specjalista, to sie pytam.
    Gdy pisalem o mozliwosci dokupienia pamieci, to chodzilo mi jedynie o 4gb specjalnie dokladane od nowosci do xboxow bez dysku. Zastanawiam sie po prostu, czy mozna by bylo by ja przelozyc z jakiegos innego slima w razie czego (wydaje mi sie, ze jest wtykana w gniazdo na plycie glownej, a nie wlutowana na stale). Jesli by ktos mogl, to by zobaczyl, czy jakas gra zadziala bez dysku na xboxie pozbawionym wbudowanej pamieci.

Bardzo prosze o odpowiedzi i z gory dziekuje za odp

EDIT:

hm, no nie wydaje mi sie, zebym pytal o jakies skomplikowane sprawy.
    Prosze o odpowiedz, czy xbox 360 slim bez zadnej pamieci masowej (rowniez bez wbudowanej pamieci 4gb) jest w stanie dzialac i czy gdyby uzywac jako pamiec masowa jakiegos pendriva badz dysku zewentrzenego, to uzyskam ta sama wydajnosc konsoli na grach bez instalacji co na slimie z wbudowana pamiecia 4gb.
    I Jak podlaczyc oryginalny dysk ze slima w celu diagnostyki na komputerze.
    Bardzo bym prosil jednak o rozwianie moich watpliwosci.....
    Mam po prostu wrazenie, ze mojego pierwszego posta zle zrozumiano....

Edytuj posty - nie pisz jeden pod drugim - #Jabar

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Chodzi tak samo z pami3cia oraz bez. Ta pamiec jest tylko do save jest bardzo wolna pamiecia flash. Wiec usb bedzie dzialac tak samo lub lepiej. Dysku nie radze podoaczac do pc, mozesz uszkodzic i juz nie zadziala z xbox 360

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Wczytywanie...

Poleć forum