1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czym się różnią te kable

Temat na forum 'TV i Audio' rozpoczęty przez TyPeK, Lipiec 8, 2012.

1. TyPeK

TyPeK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mam pytanie czym różni się ten kabel HDMI (czerwony,niebieski,zielony) KABEL HD COMPONENT COMPOSITE XBOX MICROSOFT ORYGIN (2453453688) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. od tego małego NOWY ORYGINALNY KABEL HDMI BRAND 2m CENA/JAKOŚĆ (2449154471) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Czy jest jakaś kolosalna różnica obrazu i dźwięku czy to jest to samo ??

2. Lotnik421 Xbox One

3. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    ten pierwszy, komponent jest głównie po to, żeby podłączyć dźwięk cyfrowy. Żaden inny kabel nie ma takiej opcji a przesył obrazu jest chyba taki sam jak z hdmi ale nie wiem na pewno

4. wojtek0011

wojtek0011 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja jak kupowałem kabel HDMI do mojego XBox'a to sprzedawca odradzał mi kabel Composite, że niby ma jakość nieporównywalnie gorszą od kabla HDMI.

5. invisible

invisible Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Composite i Component to dwa rozne kable. Composite tylko do obrazu SD, natomiast Component do HD. Roznica miedzy Component, a HDMI jest taka, ze na Componencie uzyskasz rozdzialke max 1080i, natomiast na HDMI 1080p. Component przesyla sygnal analogowy, wiec wazna jest jakosc wykonania kabla. HDMI przesyla sygnal cyfrowo i jakosc wykonania nie ma wplywu na obraz. Przynajmniej nie na takim poziomie, aby to uchwycic. Component daje cieplejsze kolory. W HDMI sa bardziej sterylne. W HDMI sa troche mniej widoczne zabki na krawedziach ze wzgledu na przesyl cyfrowy. Component poprowadzisz dodatkowo dzwiek do np. wzmacniacza stereo dzieki zawartym 2 chinchom (lewy, prawy kanal). W przypadku HDMI przydaje sie amplituner, ktory zdekoduje sygnal. Jesli zalezy komus na dzwieku tylko z TV to oba kable oczywiscie to umozliwiaja. W HDMI moga wystepowac problemy z HDCP, ktory mial zabezpieczac przed kopiowaniem tresci HD. Problem objawia sie brakiem obrazu na TV, gdy TV nie moze sie "dogadac "z konsola. Obecnie rzadko wystepuje ten problem przy nowszych TV.

1 osoba to lubi.
  6. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    spoko ale co, jeśli chcę uzyskać dźwięk na kinie domowym ?
    jest tam 3x wejście HDMI oraz wejście cyfrowe.
    lepiej podłączyć kablem Component i podponać cyfrowo czy lepiej HDMI ?

1 osoba to lubi.
  7. invisible

invisible Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jesli posiadasz nowszy amplituner, gdzie masz wejscia HDMI to najlepiej podlaczyc wlasnie tym kablem. Nie bedziesz musial stosowac zadnych przejsciowek, czy dodatkowych kabli specjalnie dla dzwieku. Natomiast jak ktos nie posiada amplitunera z HDMI, tylko z wejsciem cyfrowym (np. spidf) to pozostaje zabawa z componentem (przynajmniej oryginalny posiada takie wejscie, nie wiem jak sprawa wyglada z nieoficjalnymi wersjami). Mozna rowniez w takim przypadku zrobic rozdzielenie, ze obraz idzie po HDMI, a dzwiek przestzrenny do kina domowego poprzez component, ale w takim przypadku nalezy rozbebeszyc wejscie component z obudowy, gdyz wejscia w konsoli sa zbyt blisko siebie i oba nie wejda naraz. (przynajmniej w FAT, moze w Slim wejscia umiejscowili szerzej od siebie - nie sprawdzalem)

Wczytywanie...

Poleć forum