1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czym usunąć klej centrujący GPU w xbox?

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez zbikowski, Luty 25, 2013.

1. zbikowski

zbikowski Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, mam xbox fat z RROD.
    Już 2 razy robiłem w nim reflow hotairem ale niestety po 2-3 dniach usterka wraca.. podejrzewam że reflow jest niedokładny przez ten klej co centruje GPU na płycie i przez niego chip nie idzie w dół siłą ciążenia aby cyna złapala tylko stoi na tym kleju..
    Czy ma ktoś jakiś sposób na usunięcie tego kleju?

2. Lotnik421 Xbox One

3. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Skoro robisz reflow hotairem to nie oczekuj, że konsola długo będzie działała.
    Co do kleju to wystarczy go podgrzać i ładnie zejdzie.

4. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Odp: Czym usunąć klej centrujący GPU w xbox?

Jeszcze na chinskiej stacji, gdzie temp wyświetlana do rzeczywistej... ma sie tyle

wysłano z xbox 360 RGH LINUX.

5. zbikowski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie mam dostepu do sprzetu Jovy za 8k wiec dzialam tym na czym moge zeby sobie ją naprawić.
    Nie mam zielonego pojecia czemu reflow podczerwienia mial by byc lepszy niz powietrzem z podgrzewaczem od spodu, skoro w obudwu chodzi o rozgrzanie kulek, jesli konsola wstaje po tym zabiegu to wg mnie znaczy ze jest to skuteczne. A o fakt szybkiego padania podejrzewam właśnie ten klej.

Przy jakiej temperaturze powinien ten klej być bardziej podatny na usuniecie? Mam zamiar czyścić czymś drewnianym zeby nie pokaleczyc plyty.

Nabiore odwagi i wprawy na martwych plytach to moze i postawie na nowo kulki ale dopoki to nie nastapi to zadowole sie nawet niezbyt dlugim ozywieniem konsoli.

6. Baloon 360

Baloon 360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Samym hotairem nie zrobisz reflow prędzej usmażysz procesor GPU .
    Musisz zaopatrzyć się w duży Preheater.
    Co do kleju to w temperaturze około 120C bardzo łatwo się go zdejmuje wykałaczką.
    Czym mierzysz temperaturę procesora ??

7. zbikowski

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jako preheater wykorzystuje metodą partyzancką 40Z010. A temperaturę mierzę .. nie mierzę.. wyliczam czasowo w sekundach na stoperze cały proces grzania, jest to złe podejście bo nie mam żadnej kontroli nad temperaturą ale nie mam narazie innej możliwośc, a pirometr albo jakiś czujnik termopary czy coś kiedyś w przyszłości sobie skołuję.
    Jednak 2 razy poszło bez kłopotu że zaczeła działać, więć mam nadzieję i sporą szansę że trzeci zabieg też przeżyje.

Chcę zdjąć ten klej i powtórzyć operację po raz trzeci w nadziei ze teraz siła grawitacji zrobi swoje nie powstrzymywana klejem i będzie działać dłużej.

8. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    R.i.p.

Wczytywanie...

Poleć forum