1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czyszczenie nagranej płyty i ponowne wypalenie (Smart Erase)

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez weplausss, Styczeń 2, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. weplausss

weplausss Banned Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Co to jest Smart Erase?

Smart Erase to technologia bezpowrotnego niszczenia danych znajdujących się na płytach CD-R, DVD-R i DVD+R oraz DVD±R DL. Do niszczenia danych użyty jest laser nagrywarki, który wypala na całej płycie (lub tylko jej fragmencie) specjalne znaczniki nadpalając poprzednio znajdujące się tam dane. Wg twórców danych z potraktowanej technologią Smart Erase płyty nie da się odzyskać.

Aby skorzystać z tej technologii należy uruchomić program SmartErase, który dostarczany jest z pakietem Nero (SmarErase z menu Nero Essential) lub też, który można ściągnąć z naszego działu poświęconego nagrywarkom Lite-On. Ściągnij Smart Erase.

Źródło Co to jest Smart Erase (SmartErase)? - CDRinfo.pl

Właśnie testuje ta metode jak wypale ponownie gre na verbatimie to dam znac co i jak :D
    Moze ktos juz tak robil ???

2. Lotnik421 Xbox One

3. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Czyli takie jakby RW na zwykłych płytach, tak?

4. weplausss

weplausss Banned Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    niby tak ale watpie zeby dzialalo w 100% tak jak czysta plyta

5. mitek96

mitek96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Tarnów
    Czy wy nie czytacie ze zrozumieniem, to żadne RW i działa tylko na lite-on. Po prostu niszczy wszystkie dane na płycie laserem i tyle. Po tym zabiegu możecie wyrzucić bezpiecznie do kosza płytę, która kiedyś zawierała jakieś ważne dane. Ta funkcja zapobiega odczytaniu płyty, nawet profesjonalnymi urządzeniami. Oczywiście nic na takiej płycie nie da się nagrać ponownie, gdyż jest ona w pełni zapisana losowymi danymi.

Macie tu link jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości :) http://www.liteonit.eu/pl/smarterase/smarterase.html

6. surferj24

surferj24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gotham City
    ja też mam taką technologie nazywa sie przywal w płyte mlotkiem i rozwal w drobny mak sprobuj z tego odczytac dane
    bez sensu technologia

7. Camilo

Camilo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wrocław
    Hmm, nie byłbym tego taki pewien.

Nie wiedząc co to jest SmartErase włożyłem źle nagraną płytę z xboxa 8,5 Gb i kliknąłem Quick Erase.
    Program trochę pomyślał i wysunęło płytę. Wsunąłem ją ponownie do innego napędu i wyskoczyło mi 8,5 Gb wolnego miejsca.
    Zdziwiłem się, próbując nagrać grę ponownie na 3% wysunęła się płyta - w tej chwili już jej nie wykrywa.

8. Vardas

Vardas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wałbrzych
    Ja tam płyty łamię albo wrzucam do pieca :D

9. kisiel5577

kisiel5577 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    myślisz, że po złamaniu płyty nie da się odczytać danych? jak ktoś będzie chciał to zrobi to. A z tym to nie poradzą sobie już - jak odszukać dane wśród tylu nieznaczących ciągów bitów? Niektóre nawet się nadpiszą.

10. szymona96

szymona96 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Ta ciekawe jak odczyta połamaną płytę na kilka części, gdzie dane po prostu odpryskują w milimetrowych kawałkach, może puzzle?

11. saffal

saffal Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Dodam tylko że na najtańszych liteonach nie ma tej funkcji.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

12. surferj24

surferj24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gotham City
    dodam tylko że gadasz głupoty bo można sobie wgrać firmware w którym ta funkcja już jest nawet poradnik taki jest na forum :/

13. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    To co, zaczynamy też wrzucać newsy o androidach, tabletach, benchmarkach gpu czy plotki z pudelka?

Zabawni jesteście, wlepić wam newsa o PS3 / grze na PS3 to wielki lament "a co to tu robi" a jak temat piractwa to dyskusja huczy "aż miło"

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum