1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czyszczenie Napędu

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez ShoZu, Czerwiec 30, 2009.

1. ShoZu

ShoZu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraśnik
    Znów napiszę o tym samym, ponieważ wcześniej problem nie został rozwiązany. a temat trafił już do kosza.

Od niedawna, mam problem z moim X360. Podczas gry po chwili wyskakuje błąd: PRZECZYŚĆ PŁYTĘ SZMATKĄ . Problem jest coraz częstszy i pojawia się przy większości gier. Moim zdaniem to napęd, gdy próbowałem zainstalować grę, w której wyskakiwał ten błąd (...GTA4 oczywiście :eek:) raz zatrzymywało się na 45%, raz na 51%, za którymś razem udało się zainstalować. Gdyby była to wina płyty nie udało by mi się zgrać jej na dysk. Odkąd gram na HDD nie ma takiego problemu, ale miejsca wystarczyło mi tylko na 2 gry
    (20GB HDD). Słyszałem też, że podobno od instalowania gier na HDD zużywa się laser, jeśli tak to ciągłe kasowanie i instalowanie gier nie jest dobrym rozwiązaniem :confused:. GTA jest oryginalne, więc nie chodzi o prędkość nagrywania, ani "nieverbatimową" płytkę, problem pojawiał się też w Skate 2 (nieoryginalne), po zgraniu DZIAŁA.

Chciałem dowiedzieć się co z tym fantem zrobić, oddawać gdzieś do czyszczenia? Wymieniać napęd? Samemu wyczyścić? Jeżeli to ostatnie to proszę o jakieś rady.

2. Lotnik421 Xbox One

3. eXtrim

eXtrim Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Kup zwykła płytę czyszczącą.

4. ShoZu

ShoZu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraśnik
    Podobno nic nie pomagają :\

5. lXBOXl360l

lXBOXl360l Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    też miałem problem z Skate 2 ale po zgraniu wszystko ok.

6. ShoZu

ShoZu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraśnik
    Ja mam ten problem przy KAŻDEJ grze odpalanej z płyty PRÓCZ Fify 2009 (oryginał)

PS: Kupię tą płytę czyszcząca, ale nie wiem którą wybrać. Różnice są chyba duże skoro ceny wahają się od 2zł do +20zł.
    Wybrać taką porządną za 20zł od CLEANLIKE? Niby specjalna do konsol, z testem Dolby 5.1, video, audio. (Nie wiem czy mogę podać link)
    Czy coś taniego ?

7. bryan666

bryan666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    włocławek
    ja miałem tak z burnoutem, problem był tak uciążliwy że straciłem na to 2 dvddl bo myślałem że to właśnie wina płyty a w w/w grę uwielbiam grać...
    okazało się jednak właśnie że wystarczy zwykła plyta czyszcząca wraz z płynem a problem zniknął i na razie się nie powtarza a więc spróbuj tego, w moim przypadku okazało się w 100% trafne

8. jarek43_16

jarek43_16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    a ile on ci się zużyje tyle co zgrać przez te 10 min gre, a nie chodzi przez 10godzin w napędzie to pomyśl praktycznie nie zużyje ci się, a do tych płyt czyszczących, to jest to raczej rozwiązanie na krótko mete, mój znajomy kupił kiedyś taką płytke do czyszczenia to chyba z tydzień dłużej pograł, a napęd w konsoli i tak musiał wymienić, wg mnie to wyrzucenie kasy w błoto, no chyba, że zaczniesz instalować gry na hdd to może dłużej ci pochodzi

9. ShoZu

ShoZu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraśnik
    Nigdy nie używałem tych płyt i nie rozumiem, płyta czyszcząca z płynem?
    Jak się ją obsługuje ? :DD
    Jaką kupić? Drogą za 20zł czy za 3zł ?
    Jak one działają ? Skoro mają jakieś włoski na spodzie, to jak mają czyścić laser ?
    Dzięki za odpowiedzi

10. bryan666

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    włocławek
    do płyty dołączony jest płyn który w małej ilości trzeba nanieść na te "włoski" na płycie(ułatwia on czyszczenie soczewki), a co do płyty to poleciłbym poszukać Ci jakiejś droższej bo te z marketów za 5zł to po prostu shit ja kupiłem bodajże sony(ok30zł):D

11. ShoZu

ShoZu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraśnik
    Aha, dzięki. Poszukam u siebie w sklepach. Jak nie będzie zamówię na allegro

12. ShoZu

ShoZu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraśnik
    Mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ u mnie nie ma płyt czyszczących do konsoli ( kupiłem jakąś niby uniwersalną od ActiveJet ;P za 11zł ... wyczyściła PC...) muszę czekać na przyjście płyty z allegro. Czy mogę grać na konsoli, czy lepiej zostawić ją w spokoju? Chodzi mi o gry z płyty i HDD

13. bryan666

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    włocławek
    typowych płyt do "czyszczenia soczewek konsolowych" oczywiście nie ma i wszystkie są uniwersalne, chodzi mi o to że im droższa płytka(najlepiej jakaś markowa) tym lepsza:) a co do grania to ja osobiście nie wytrzymałbym i jeżeli jakieś gierki Ci działają normalnie to nie ma się czego obawiać:p

14. ShoZu

ShoZu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Kraśnik
    A ja widziałem jakieś płytki czyszczące, w których opisie pisało, że nadają się także do konsol (XBOX/PS2), ale nie wiem czy to oznacza też X360.

PS: Podobno te płytki mogą więcej popsuć niż naprawić, to prawda?

15. bryan666

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    włocławek
    jeżeli jest tak napisane to nadają się one do każdego napędu:cool: ale moim zdaniem to po prostu tani chwyt reklamowy ponieważ tak jak wcześniej napisałem są to płyty UNIWERSALNE, a co do drógiej części pytania to odpowiedź jest prosta... gdyby miały one przynosić więcej szkody niż korzyści to nikt by ich nie sprzedawał oraz nie kupował a z tego co wiem popyt jest;) zawsze możesz też oddać konsolę do jakiegoś punktu serwisowego na czyszczenie lasera ale będzie to kosztowało pewnie ok.60zł(20zł czyszczenie + 40zł rozkręcenie i złożenie:p) ale czy wtedy będziesz miał pewność że plomby gwarancyjne nie zostały naruszone??:p:p:p

Wczytywanie...

Poleć forum