1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Czyszczenie Slima

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez smk, Maj 18, 2012.

1. smk

smk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Witam, nazbierało mi się dosyć dużo kurzu a wentylacji tam gdzie jest procesor po prostu osiadł na tych roletach tak jakby, o to moje pytanie czy sprężonym powietrzem można tam psiuknąć ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    możesz czemu by nie. ale najlpiej raz na 1,5roku go rozebrać dokładnie przedmuchać jak masz gwarancje to sprzężone tylko ale to nie ten sam efekt

4. smk

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Konsola ma dopiero 3 tygodnie ^_^

5. Tofu212

Tofu212 Banned

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    to po co chcesz ją czyścić? z góry przedmuchaj i już , jak masz gwarancje nawet bym przy niej nic nie robił

6. KaBooM

KaBooM XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    jak masz plomby nie zerwane to nie kombinuj bo gwarancja pójdzie w ... , nie szkoda by było ? a jak masz już plomby zerwane to czyść nawet co dziennie jak lubisz heh

7. zolnierz45

zolnierz45 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Ino
    Ja nie polecam sprężonego powietrza,bo rozdmu****e tylko kurz po całości i jak źle trzymasz pojemnik to możesz mieć mokro w konsoli...

1 osoba to lubi.
  8. smk

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Żołnierz, kiedyś z kumplem zrobiliśmy eksperyment na kompie który po prostu szedł już na strych co z tego ze 4 rdzenie ale AMD a kumpel wymieniał na 6 rdzeni i7 ale do rzeczy, wzięliśmy kompa pod wodę delikatnie płucząc płytę główną i UWAGA kompa odstawiliśmy na 12h. na UV, odpalamy i wszystko K***a działa, z jakiej paki powiecie mi to ? ^^

9. KaBooM

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    a czemu by miało nie działać jak było wyłączone i włączyliście jak wyschło :D
    tak jest z 90% elektroniki z wystawek przywiezionych na polske z niemca, wieziesz cokolwiek elektronicznego to na kilka dni w ciepłe suche miejsce i dopiero później włączasz i chasa :D za szybko włączysz i juz tylko śmietnik zostaje heh

10. kmes.serwis

kmes.serwis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jednorazowe umycie elektroniki w wodzie nic złego nie zrobi. Oczywiście pod warunkiem że nie ma na niej żadnego prądu. Samo zanurzenie nawet nie spowoduje zmycia cienkiej warstwy topnika. Oczywiście są teorie spiskowe, że rdza, że tlenki i takie tam. Jest to typowy chwyt marketingowy by sprzedaż towaru nie ustawała. Kiedyś na youtube widziałem asów co włączony komputer włożyli do akwarium pełnego cieczy. Ciecz ta wyglądała łudząco podobna do wody. Jednak nie przewodziła prądu. Komputer działał normalnie.
    Panie !malyVVV elektronika z wystawek jeśli nie jest złamana to raczej będzie działać. Ciekaw jestem jak długo by działała płyta od xboxa 360 lub PS3 w takich warunkach. W busie na pace przywalona rupieciami.

11. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    broń boże sprężone powietrze....kurz powoduje zwarcia...

12. rzabost

rzabost Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    napiszę coś jako stary elektronik: slima jest tak bez odkrecania ciężko wyczyścić. Ale jak postawisz go w pion i w miejsce gdzie jest dysk (oczywiście wcześniej go wyciagając) będziesz psikał krótkimi strzałami sprężonym powietrzem z puszki w różne otworki i przyłożysz rurę od odkurzacza do dużego wentylatora ( najlepiej przy włączonej konsoli) to kurz wyciągniesz w pewnym stopniu. A żeby go dokładniej wyczyścić to odłącz prąd, podotykaj włącznik oraz przycisk od napędu kilka razy po to aby kondensatory się rozładowały. i oczywiście z odkurzaczem.psikasz mocno sprężonym powietrzem w miejsce dysku a odkurzaczem wyciągasz z wentylatora oraz puźniej psikasz w wentylator i jak skończysz to to odkurzacz do wentylotora i musisz ręką troszkę zasłaniać wentylator wokół róry odkurzacza. Wówczas wyciągniesz dużo kurzu. Z zasilacza również musisz wyciągnąć kurz. I z jednej strony odkurzacz a z drugiej strony sprężone powietrze. I pamiętaj aby powietrze było jak najsuchsze.

13. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    272
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Jak masz konsole trzy tygodnie i nie zerwane plomby to lepiej jej nie otwieraj bo stracisz gwarancje :) Najlepiej konsole codziennie przecierać szmatką jak i miejsce koło konsoli aby nie wciągała kurzu. Ja konsolę mam 3 lata i tydzień temu skończyła mi się gwara, po otwarciu jej po 3 latach byłem w szoku że tak mało kurzu w miej było. Dlatego najważniejsze jest aby konsola stała w czystym miejscu i nie będzie tak zbierała kurzu.

14. KaBooM

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    nawet nie masz pojęcia ile na allegro takich konsol jest przywiezionych z wystawki ale z tego co zauważyłem nie licząc obudowy w fatalnym stanie to bardziej napędy uwalaone są a nie płyty główne, nie wiem czy to przez transport czy po prostu jak dla niemcaka coś nie działa to od razu konsola na szrot:D

Wczytywanie...

Poleć forum