1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dane kart kredytowych użytkowników PSN w sprzedaży?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez mat1210, Kwiecień 29, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. mat1210

mat1210 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    Awaria PlayStation Network to jeden z najgłośniejszych tematów ostatniego tygodnia. Nic dziwnego, że każdego dnia w sieci pojawiają się nowe doniesienia w tej sprawie. Tym razem mamy do czynienia z informacją, jakoby dane z kart kredytowych użytkowników PSN miały trafić na czarny rynek.

Takiego zdania jest Kevin Stevens, starszy specjalista ds. bezpieczeństwa sieci, pracujący w firmie Trend Micro. Na swoim Twitterze napisał, że hakerzy atakujący PSN sprzedają specjalną bazę danych zawierającą numery kart kredytowych i inne informacje o klientach serwisu Sony. Podobno mowa jest o 2.2 milionach kart wraz z kodami CVV, odpowiedzialnymi za ich bezpieczeństwo.

W drugim wpisie Stevens informuje, że japoński koncern otrzymał nawet ofertę zakupu owej bazy, ale odmówił dokonania takiej transakcji. Pytanie tylko, czy nie jest to jedynie próba jeszcze większego wzburzenia graczy, którzy już teraz stracili bardzo dużo zaufania do producenta PlayStation.

Ten zresztą kategorycznie zaprzecza, jakoby kody CCV trafiły w ręce cyberprzestępców, gdyż nie były one zapisywane w bazie danych. Któraś ze stron najwyraźniej mija się z prawdą – nam pozostaje mieć nadzieję, że jest to pracownik Trend Micro. Samo Sony zresztą przyznaje się, że pozostałe dane osobowe nie były zaszyfrowane, więc akurat ich zdobycie przez hakerów jest całkiem prawdopodobne.

Tymczasem na europejskim blogu PlayStation jesteśmy zapewniani, że obecnie firma zastanawia się nad formą „podziękowania” za cierpliwość, gdy usługa PlayStation Network powróci do życia. Zostaliśmy również uspokojeni, że nienaruszone zostaną nasze listy przyjaciół, historia transakcji, ustawienia, a także Trofea zdobyte w trakcie trwania awarii. Z kolei wszystkie zapisane stany gry utrzymywane w „chmurze” przez użytkowników PlayStation Plus zostaną przywrócone wraz z naprawą PSN.

Źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. Szpaner94

Szpaner94 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Na wstępie dodam że ta wiadomość jest o niebo ważniejsza od ślubu Williama i Kate Mountbatten-Windsor.

Trudno uwierzyć w takie rewelacje gościowi, który jest hokeistom (Kevin Stevens - Wikipedia, the free encyclopedia). Nie wiem jakie relacje zachodzą między nowym NHL a Sony, czarnym rynkiem i firmą Tend Micro, ale ja bym nie był taki ufny.

Ponadto 2 miliony kart kredytowych.... kurde, to była by chyba największa kradzież w dziejach ?

4. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    nie to nie była by największa kradzież dziejach w latach 2006-2009 szajka Alberta gonzaleza wykradła 130 mln numerów kart kredytowych, więc na rekord trzeba się bardziej postarać.

5. Marf

Marf Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Współczuje im..
    Troche wkurzające jest to,ze np.numery twojej karty zdobedzie jakiś chińczyk.

6. Dominiqpl

Dominiqpl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    Mam ps3 i mam konto na PSN....
    Kupowałem karta i jak chociaż 1zł ulotni sie to składam pozew sądowy.

7. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    jestem ciekawy jak sony zamierza wynagrodzic to klientom wg mnie dostaną jakąś dobrą grę za free

8. kufer111

kufer111 Banned

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny Śląsk
    gra pt: ""masz czy nie masz ""( nr.karty kr. w psn)

9. bigosPL

bigosPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    mnie się wydaje, że za samo nie dopilnowanie Twoich danych, które tak czy siak wyciekły już możesz to zrobić, w US ponoć ludzie już zaczęli takowe pozwy składać, ile w tym prawdy niedługo się dowiemy.

nosek ignorantom utarty, już wiedzą, że nie są bogami ;)

10. Matti1231

Matti1231 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wadowice
    hehe w Ameryce burgery o byle co się sądzą i dostają takie odszkodowania, że głowa mała :D Jeżeli to prawda to Sony już trzęsie portkami ze strachu :p

11. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Ale za to ile punktów M$ trafi znów na allegro jak tyle kart będzie;) heh

12. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Taka gra nie wynagrodzi Ci skradzionych danych...

13. Dominiqpl

Dominiqpl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łódź
    Dokładnie kit z tymi grami ...
    Tak to jest jak sie zaufa tym monopolistom, jak podasz zmyślone dane to źle jak prawdziwe też źle bo cyrki wyprawiają choć gwarantują bezpieczeństwo.
    Żałuje że sprzedałem x360 i kupiłem PS3

14. bigosPL

bigosPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    a kto za te msp zapłaci? Sony :) hehe

15. Ancient296

Ancient296 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    A co robi teraz Bill Gates i spółka ?
    PINATA PARTY :D

16. meelman

meelman Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Cieszą się zapewne z tego, że teraz więcej osób przerzuciło się na xBox'a ^^ Wracając do Sony to ich cała polityka mnie dołuje...

17. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Nie wiem skąd ten gość mógłby mieć takie informacje, po prostu chciał by było o nim głośno.
    Ja tam swoją kartę już zablokowałem i pora wydać nową :)

18. Konstanty Pendrive

Konstanty Pendrive Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Punkty na allegro będą po 5 zł ^^, a kto będzie sponsorem? SONY!

19. J@siek

J@siek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dziwi mnie troche zadowolenie niektorych tym ze jakie sony ma problemy teraz.. Lepiej sie zastanowic nad tym co stracimy jak ta firma upadnie i nie mowie tu tylko o ps3. Ja wspolczuje firmie sony :p

20. Macireks

Macireks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Rzeszów
    Hmm... jeżeli upadnie stracimy dobre telewizory, komórki (?), i oczywiście ps, psp

21. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    popatrzcie jakie dranie są w sony - najpierw wywalili emulację ps2 żeby teraz sprzedawać kolejny raz te same gry z ps2 działające na ps3,
    potem wywalili linuxa mimo że sprzedawali ps3 z reklamą że konsola pozwala go uruchamiać,
    potem zadarli z GeoHotem do tego stopnia że im połamał konsolę i zamiast się z nim dogadać to doprowadzili do sytuacji że normalni gracze zgrzytają zębami widząc cheaty w grach ale jeszcze mało im było - więc dalej ciągali po sądach GeoHota i resztę z jego ekipy aż im anonimowi wypowiedzieli otwartą wojnę - która dotknie kolejne rzesze klientów
    a teraz inni ugotowali PSN - i pokradli Sony dane - to jakby dać do serwisu auto a złodzieje go zabrali i serwis ma to w du**e a zamiast dbać o dobro klientów to sony odwracają się do nich plecami
    serwery mają w Japonii żeby nie podlegały prawom USA czy UE ale sądzą się w tychże krajach - i jeszcze FBI namawiają do ścigania złoczyńców
    to taki nieuczciwy - szmaciarski koncern że nawet nie zasługują żeby ich nazwę pisać z dużej litery

prawo wykorzystują przeciwko innym ale swoje interesy chronią jak mafia

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum