X360 Dead Island

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik


Nazwa: Dead Island
Rodzaj gry: akcji, FPP, survival horror, zombie
Data premiery w Polsce: 09 września 2011
Producent: Techland
Wydawca: Deep Silver / Koch Media
Wydawca PL: Techland
Dodatkowe Kontrolery: Brak

Krótki opis
W Dead Island gracz wciela się w jedną z czterech postaci, różniących się od siebie płcią, wyglądem i charakterystykami. Nasz bohater budzi się otoczony przez ludzi, którzy są pewni, że za moment zamieni się w żywego trupa. Przypomnienie sobie jak i przez kogo został pogryziony nie jest łatwe. Okazuje się, że wyspę – rajski zakątek ziemi gdzieś w pobliżu Papui Nowej Gwinei – opanowały zombie. Skąd się wzięły? Nie wiadomo, pewnym jest natomiast fakt, że trzeba spróbować przeżyć i pomóc innym ludziom. Droga do celu nie jest prosta i przede wszystkim usiana nieumarłymi przeciwnikami oraz ludźmi chcącymi wykorzystać sytuację. Jako zwykły człowiek nie dysponujemy zwyczajowym arsenałem środków rozpylających ołów. Zamiast tego łapiemy dosłownie wszystko co nawinie się pod ręce i bijemy zombiaków. Możliwe są różne kombinacje znalezionego sprzętu, dzięki czemu na przykład możemy razić przeciwników prądem. To w jaki sposób nasz bohater walczy zależy nie tylko od tego jak nim sterujemy. Każda postać jest opisana zestawem współczynników i umiejętności, poza tym dochodzi kwestia zmęczenia.

Od siebie: Każdy post nie będący opinią zostanie odpowiednio nagrodzony
 

brook1234

Użytkownik
Użytkownik
mi się nawet podoba dobra gra klimat odpowiedni a z punktu do punktu fakt ale to tak w każdej grze praktycznie jest
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
ale to tak w każdej grze praktycznie jest
Tak, tyle że w innych jest to tak skonstruowane, że nie da się tego tak bardzo odczuć.
Muszę jednak zweryfikować moją wcześniejszą opinię. O ile w singlu, gra szybko staje się nudna. o tyle mnóstwo zabawy dostarcza co-op
 

troll885

Świeżak
Świeżak
Jak dla mnie,ta gra to wielkie rozczarowanie.O ile w przypadku COJ:the Cartel nie liczylem na zbyt wiele,tak premiera Dead Island zylem od czasu pierwszej zapowiedzi.Co tu duzo mowic-NUUUDA.1.5h przy tym tytule wystarczylo mi zeby zucic plyte w kat.Mam wrazenie ze gdyby Techland zrezygnowal z konwencji "sandboxowej" i nieco"uscisnil" rozggrywke bylo by lepiej.Dla mnie to taki Far Cry2 z zombiakami.Nie probowalem jeszcze trybu co-op,ale po opiniach wiem ze warto sprobowac.Moze wtedy gra pokaze pazur.Moja ocena 5/10.
 

buubu

Użytkownik
Użytkownik
Jak dla mnie gierka jest w porzadku, ale nie wiem jak na signlu, bo ze znajomym zaczelismy gre na we dwoch na osobnych konsolkach i jest gicior, chociaz jezeli mialbym samemu grac to obstawiam, ze wiecej niz 2h nie spedzilbym nad tym tytulem
 

Perley

Użytkownik
Użytkownik
Fakt ,gra ma wiele niedociągnięć, błędów lecz tutaj pewnie kłania się sytuacja z wiedzmina 1 ,gdzie wydano go za szybko.
Dead island potrzebowało by pewnie jeszcze z 6-12 miesięcy pracy ale i tak ten tytuł zapewnia wiele rozrywki
Fabularnie jest cacy, nie ma spisku ani gigantycznej intrygi ,nasz bohater/bohaterka starają się tylko przeżyć.
Sam gameplay jest ok ,pomijając błędy pojawiające się raz za razem.
gra to takie mocne 7,5/10 pozostaje czekać na część 2.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Hm jak dla mnie skopali trochę tą grę.. Dlaczego??
Są miejsca w które możemy wskoczyć(spaść przypadkowo) ale już nie wyjdziemy z nich, albo miejsca gdzie powinna być dalej plansza ale jak wchodzimy (między krzaki) to mamy efekt back to the future (rozmazanie ekranu). Zmiana EQ to coś strasznego w tej grze.. Drzewko umiejętności strasznie naciągane i trochę takie na muss zrobione. Dużo misji pobocznych (jestem w 3 akcie i robię wszystkie poboczne misje..). Jak z początku zabijanie umarlaków sprawiało frajdę tak po godzinie czy dwóch grania staje się to monotonne.

Gierka strasznie przypomina Dead rising.. Tylko, że tutaj obserwujemy akcję z pierwszej osoby. Tekstury zombiaków też się powtarzają i jak na razie nie zauważyłem jakieś większej zmiany.. Ogólnie poruszanie się po wyspie z początku fajne później robi się koszmarne. I aż się nie chce pójść z pkt. A do Z..
Mała liczba combosów, ruchy wykonywane przez naszą postać są zawsze bardzo podobne klikając jeden przycisk zadajemy obrażenia..

Może dalej się coś rozkręci ale jak na razie to nie czuję tej wielkiej zachęty do tej gry (jaka była na zapowiedziach itp :( ).
 

DamiannPL

Użytkownik
Użytkownik
To tak odemnie .....
Grywalność- Tak mówiąc szczerze niewiedzeniem ze to polska gra jakoś sie nigdy nie przyglądam jakie studio zrobiło gre.
Gra nudna jak flaki z rosołem zmusiłem sie prare razy w to pograć z nadzieja ze wkoncu czymś mnie zaskoczy, niestety jedyne zadanie to udanie sie z A do punktu B.... Ulepszanie broni robi trochę zabawy i wielka nadzieja ze z naszej zwykłej palki zrobimy super extra po zebraniu 20 dodatków a tu wychodzi jedna wielka lipa.... Dalej czas pojęczeć :)P),po co te ulepszanie postaci zbieranie PD i tak dalej jest to bez sensu.
Grafika- Boże co to ma być , nie jestem fane ( niema grafy nie gram) ale gdy ogldalem zapowiedz gry mało sie nie popłakałem ze sczescia ze wyjdzie taka gra na X360 a tu znowu wielkie rozczarowanie.....
Muzyka-Jedyne co można to usłyszeć to darcie sie zombiaka no i jak inne zombiaki cos jedza na asfalcie :p
Ocena końcowa..... 6/10 niestety lipa.... a 6 za chęci :p
 

uszyneq

Użytkownik
Użytkownik
Pierwsze godziny, ewentualnie dni sa fajne i ciekawie sie gra lecz po kilku dobrych dniach sie nudzi poniewaz biegamy po tym samym terenie z punktu A do B i na dodatek zombi sa w tych samych miejscach i CI sami.

Moja ocena to 7 na 10
 

Galba

Użytkownik
Użytkownik
Hmm ja co prawda grałem na PC. Powiem tak: grałem chwilę sam i grało się dobrze, ale czuje że nie wkręciłbym się tak mocno jak np w AC. Zagrałem więc z kumplem przez lana w coopa... Wtedy ta gra jest naprawdę dobra, polecam ten tryb bo faktycznie gra się wtedy bardzo dobrze;p a czasami wychodzą takie sytuacje że było tyle śmiechu itp że hoho:D POLECAM GRE W COOPIE!
 

Do góry Bottom