1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Device Not Ready (Medium Not Present - Tray Closed)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez r4ng3r, Marzec 19, 2014.

1. r4ng3r

r4ng3r Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

Posiadam nagrywarkę iHAS 124B, naturalnie przerobioną, którą podłączam do laptopa kablem usb sata do (kabel kupiony za 30 zł). Jakiś miesiąc temu nagrywarem kilka gier, wszystkie śmigało bez problemów, spakowałem nagrywarkę do komody, leżała sobie w folii nie tykana. Dzisiaj podłączając nagrywarkę do laptopa za pomocą wspomnianego kabla , przy uruchomieniu imgburna wyskakuje komunikat na dole "Device Not Ready (Medium Not Present - Tray Closed)". Podłączyłem nagrywarkę do innego laptopa - to samo. Verbatimy są okej, inny napęd je wykrywa. Natomiast po włożeniu płyty do nagrywarki słychać charakterystyczny dzięk odpalanej płyty (jej ruch w napędzie), następnie staje w miejscu i cisza. Dodam, że nagrywarka nie czyta też innych płyt (filmy, gra pc, cokolwiek innego). Nagrywarka poprzednio działała, wszystko śmigało. Normalnie ją odłączyłem itd. Niestety nie mam możliwości przetestowania na tym kablu innego urządzenia (np. twardziela). Moje pytanie brzmi, czy wina kabla czy nagrywarki? Tzn inaczej. Czy możliwe jest, aby coś stało się z nagrywarką jeśli nie była używana? Jakieś pomysły, rady? Cokolwiek? Ktoś miał podobną sytuację?

P.S. Nowy kabel kupię jutro, ale na tę chwilę proszę o wasze domysły.

Wczytywanie...

Poleć forum