1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

DICE: „Konsole są stare, dlatego otrzymają gorszą grafikę”

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Jechu, Lipiec 6, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu

Gdziekolwiek się nie spojrzy, tam Battlefield 3 sobie pomyka. Machina marketingowa EA ruszyła na dobre, ilość udzielanych wywiadów przez twórców trzeciej części jednej z najlepszych gier wojennych ciągle rośnie, a końca nie widać...

Tym razem szczegółów o grze dowiedzieliśmy się z podcastu na stronie The Don't Revive Me Bro Battlefield Community Podcast and Portal. Co ciekawego do powiedzenia miał Daniel Matros, Global Community Manager w DICE?

Zaczął z wysokiego "C", mówiąc o zniszczeniach:
    Później postanowił przejść do zagadnienia broni i wsparcia po premierze:
    Zahaczając o rozgrywkę multi i problemy "kampujących" graczy:
    A na sam koniec został poruszony kontrowersyjny temat wersji konsolowych, jak i parę innych:
    źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Jeśli chodzi o zastój technologiczny to ja mam takie zdanie:
    Sprzęt użyty do produkcji konsol jest już stary. Najładniejsze gry już wyszły i nie ma już co liczyć , że coś ładniejszego ujrzymy. Ten rok to według mnie już ostatnie podrywy tej generacji w kwestiach wizualiów i to nie ulega dyskusji.
    Mówię o grafice , bo warto zauważyć , że i pomysły na rozgrywkę stanęły w miejscu , ciągle tylko kontynuacje sprawdzonych rozwiązań , zero innowacji , zero pomysłów na coś nowego.
    Nie ma co się oszukiwać i mówić , że to co jest wystarczy. Gdyby człowiek nie był ciekaw lepszego , to ciągle pewnie mieszkalibyśmy w jaskiniach i tłukli się kamieniami.
    Nie jestem za zastojem i napewno jest to złe dla branży.
    Myślimy ( to przez producentów , bo im to na rękę) , że trudno już będzie stworzyć ładniejsze gry , a to nie prawda.
    Przez to , że rynek konsolami stoi , nie otrzymujemy na blaszakach gier wykorzystujących ich potencjał. A ten jest ogromny.
    Nie można mówić , że oprawa nie ma dużego wpływu na odbiór i frajdę z gry , bo technologia to nie tylko lepsze tekstury , więcej klatek czy większa rozdzielczość. To również większe możliwości zrealizowania wszystkich wyobrażeń twórców; większego świata , lepszej inteligencji , większej złożności i zależności w świecie gry , realistycznych sytuacji fizycznych itp. Jest tego dużo i tylko wydaje się nam , że jest takie cóś nie możliwe do zrobienia , nie potrzebne...
    A spójrzcie prawdzie w oczy: Jak pojawia się gameplay ze zmodowanego tylko GTA IV , każdy pisze , że w taką grę to by zagrał , że wygląda jak żywe... A przecież i tak już tą grę przeszliście i nic nowego nie odkryjecie. Mylę się?
    Oczywiście , że tak! Bo widzicie na własne oczy , że można lepiej , ładniej i tego też chcecie.
    Czas najwyższy aby zrobić kolejny wielki skok , większy nawet od tego jaki nastąpił ostatnio.
    Nowe konsole przywitam z chęcią już w przyszłym roku , chociażby ich zapowiedź. A kupić będzie warto za rok , dwa po premierze , bo wtedy będą już ciekawe gry.
    A do tej pory wciąż bawił się będę świetnie przy X360 , bo zdarzają się i już wyszły niezapomniane gry.
    Takie jest moje zdanie.

4. Fantomx

Fantomx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    bardzo dobrze ze kampujący z snajperką w rogu mapy gracze będą mieli trochę pod górkę.. motyw wzięty z Medal Of Honor.

5. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    To już chyba jest w BC2, prawda?

6. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Niestety, ale nie, a szkoda bardzo, taki kretyn wejdzie na krzaka/drzewo i siedzi całą mapę i nie pozwala normalnie biegać ^^

7. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    No jak nie, zawsze jak snajpera widziałem to tak 'błyskał'. Może nie była to luneta, ale coś, co pomagało go znaleźć.

8. Arii

Arii Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze
    Bardzo fajna wypowiedź :) rzeczowa i na temat ;)

Jednak patrząc po wydanych już grach, widać wyraźnie, że różnice między konsolami a dużo wydajniejszymi komputerami nie są, aż tak duże.

Jeden z użytkowników forum bardzo ładnie się wypowiedział i tak na prawdę wszystko powiedział w tym temacie. Dopóki nie pojawią się na rynku nowe konsole, nie mamy co liczyć na wielką poprawę grafiki w grach.

Battlefield 3 na pewno będzie wyglądał lepiej na PC. Ale jestem pewny, różnice te na pewno nie będą ogromne w stosunku do konsoli.

Po drugie gry takie jak BF3 nie pozwalają zbytnio na podziwianie widoków i na pewno czy to posiadacz PC czy konsoli będzie zachwycony tym co zobaczy.

9. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Kogo Ty chcesz oszukać? Przyjdzie premiera, a później będziesz narzekał że jednak różnica jest większa niż przewidywałeś :)'
    Do pewnego czasu też myślałem że różnica między PC, a Xbox 360 jest mała. Dopóki nie złożyłem PC'ta. Odpaliłem Shifta 2 na konsoli i porównałem go do Shifta 1 na PC (na max) i akurat tutaj Shift 1 zmiażdżył dwójkę na konsoli więc coś jest nie halo :p

Na bank tego nie ma w BC 2 :)

10. Arii

Arii Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze

Ja akurat grałem na kompie i na konsoli. Na kompie na max detalach i nie zauważyłem żadnej różnicy między wersją na kompa a na konsole. W żadnej grze wyścigowej nie widać większej różnicy między kompem a konsolą. To jest moje zdanie. Może nie przypatruje się zbyt dokładnie, ale jak na moje oko różnice są kosmetyczne :)

A co do Bf3 powiedziałem, że będzie różnica między kompem a konsolą. I pewnie nie zobaczę wielkiej różnicy bo nie przypuszczam, że ktoś z moich znajomych będzie mieć kompa żeby uciągnąć bf ma maks detalach ;) mówię tutaj o rozdzielczości 1920x1080 a nie 1280x1080 ;)

11. koxy

koxy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie rozumiem czego wszyscy się czepiają grafy, jakby to tylko grafika była wyznacznikiem czy gra jest dobra czy nie...Faktem jest że jest gorsza i co z tego? Aż tak mnie to nie razi, wciąż jara mnie mój x i wiem jedno porównywanie konsoli, która ma kilka lat na karku z piecami, które maja powsadzane nowe karty, procki itp itd. Jest bez sensu. Wyjdzie nextgen to super, a póki co nie narzekam i cieszy mnie to co mam. Pozdro

12. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Ten pan powinien dostać nagrodę za odkrycie stulecia haha :D Jestem ciekaw jak 'okroją' wersje na X360, ale myśle że nie będzie tak źle. Patrząc na Bad Company 2, wg mnie zbyt dużo nie musieliby zmieniać.

13. rockobradford

rockobradford Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Popieram w 100%. I jestem sadzę że nawet jeśli wyjdzie nowa generacja konsol to nic super innowacyjnego na nią nie wyjdzie. Będzie to po prostu nowa obudowa lepsze parametry, ładniejsza grafika i tyle. Zresztą grafika to nie wszystko. Popatrzcie na Homefronta luba Duka. Grafika marna, w sumie nic innowacyjnego a i tak wiele osób jara się tymi tytułami. Dla mnie obecne gry mają wystarczającą grafikę.
    Ktoś wyżej napisał że i pomysły na rozgrywkę stanęły w miejscu , ciągle tylko kontynuacje sprawdzonych rozwiązań. A co jeszcze można wymyślić w strzelankach lub wyścigach na co nie pozwala obecna generacja. W kwestii rozgrywki wydaje mi się że nic, zmiany mogą być tylko w grafice

14. NesTeRlifee

NesTeRlifee Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wyspa Wolin
    Tak się teraz zastanawiam czy przerabiać konsole na nowo ( przez ten dasch co nie długo będę musiał zaktualizować ) czy kupić "kombajn" PC

15. hashpl

hashpl Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Płock
    trafnie i madrze zobrazowane

16. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Jeśli chodzi o mnie - dla mnie liczy się płynność. Od kiedy pamiętam obniżałem detale na PC tak aby mieć płynną i stabilną rozgrywkę. I z tego tez powodu kupiłem konsole. Nie po to aby oglądać piękne krajobrazy, ale po to aby gra była płynna. Za to cenie sobie xboxa, że nie wiadomo jaka gra i tak będzie płynna. Jak to mówią - czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Dlatego ja nie oglądam gameplayi z PC, nie czytam o modach bo po co skoro i tak ich nie zainstaluje? Jeśli chodzi o BF3 - dajta mi 30-40 stabilnych fpsów i mnie to wystarczy. Ważne żeby nie okroili destrukcji :>
    Co do nextgenów - kupie rok, dwa lata po premierze kiedy będzie już znośna baza tytułów i cena stanieje. Pamiętam kolege który sprowadzał PS3 z zagranicy w pierwszych dniach po premierze płacąc krocie w porównaniu do dzisiejszej ceny i właściwie w mało co mógł grać.

17. Warfare3

Warfare3 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Moim zdaniem nowe konsole są już jak najbardziej potrzebne, ponieważ na konsolach obecnej generacji grafika sięga ustawień podobnych do średnich na PC.(W średniej rozdzielczości).
    Zresztą ostatnio było dużo newsów o tym, że producenci narzekają na moc obecnej generacji konsol.

Jednak musi być też świadomi tego, że cena next gen konsol przez kilka lat nie spadnie poniżej 2-3 tyś. złoty.

18. Ciesiel91

Ciesiel91 V.I.P V.I.P

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    To, że konsole łapią zadyszkę w najnowszych grach, każdy wie i widzi. Jednak ciągle grafika stoi na bardzo atrakcyjnym poziomie i szybko nowej generacji nie będzie. Nowa generacji musi wnieść na tyle dużo, żeby faktyczny postęp był widoczny. Nie jestem żadnym specjalistą, ale moim zdaniem najlepszym wyjściem będzie wprowadzenie nowego xboxa dopiero po wyjściu jakiś nowych silników graficznych, które wprowadzą duże zmiany w szczegółowości i jakości grafiki. Bo gdyby takie pojawiły się po wydaniem konsol, to później mogłoby okazać się, że są one za słabe, żeby uciągnąć najnowsze gry :)

19. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Błyska od strzału, dlatego teraz będzie zajączek od lunety, bo mają być tłumiki do snajperek :D

20. Nafta-Katowice

Nafta-Katowice Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Katowice, Poland
    przydala by sie opcja modyfikacji broni czy tam dodanie jej jakis gadzetow jak w COD'zie

21. kufer111

kufer111 Banned

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny Śląsk
    ta,może perki do tego??

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.