1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

DigitalFoundry przeanalizowało grafikę w obu wersjach Forza Horizon 2

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Październik 6, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Forza Horizom 2 wygląda dobrze na Xbox One. Jak jednak wypada zestawienie wersji "next-genowej" z Xbox 360? Tym tematem zajęło się w tym tygodniu DigitalFoundry.

Redakcja DigitalFoundry działająca w ramach Eurogamera wzięła na warsztat Forza Horizon 2. Ekipa skupiła się przede wszystkim na porównaniu grafiki w obu wersjach gry. Okazuje się, że tytuł na X360 wygląda bardzo dobrze. Bezpośrednie porównanie wykonania obu edycji możecie znaleźć na filmiku poniżej. Redakcja podkreśla, że model fizyczny jest trochę lepszy na Xbox One, prawdopodobnie ze względu na możliwość kalkulacji większej ilości zmiennych przez procesor. Podobnie wypadają zmiany pory dnia i nocy w obu edycjach. Duże różnice widać jednak w temacie roślinności, która na XONE jest znacznie bogatsza. Efekty pogodowe to również miażdżące porównanie dla starego "klocka".

Jak wypada framerate w obu edychach? Na X360 gra utrzymuje stabilne 30 klatek na sekundę w praktycznie każdych warunkach. Identycznie jest z Forza Horizon 2, które nigdy nie spada poniżej 30 fps - niezależnie od warunków na trasie.

Gra działa na XONE w rozdzielczości natywnej 1080p, a na X360 w natywnej rozdzielczości 720p.

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Nie ma co porównywać tych dwóch wersji. Jak było wiadomo graficznie XO wygra ale panowie nie postarali się z wersją na X360. Np. takie GTA 5 jest XX razy większe od FH2, a grafikę/detale itp ma o niebo lepszą :).
    Jakby tereny zielone wyglądały lepiej to być może nie szpeciło by to tak gry..

Ogólnie ja długo jeszcze nie grałem więc zdanie o grze mam dobre .. :)

4. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Może nie samą grafika człowiek żyje ale po obejrzeniu gameplayu z OX totalnie odechciało mi się grać po tym co zobaczyłem na swoim ekranie pod 360, w przyszłości pewnie wrócę do H2 ale na XO. Tymczasem i tak mam sporą listę gier do przejścia na Ps3 a 100% czasu zajmuje mi GTAO :p

5. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Ja to się dziwię że ktokolwiek ma zamiar grać wersję na x1 po tym co otrzymał na x360. Kiepska grafika, błędy, mniej aut, brak nagród w grze, brak forza rewards itd. Niestety to nie są problemy nie do przeskoczenia. Teraz wszystko jasne czemu wersja na x360 nie była promowana. Pewnie samo turn10 nie było zadowolone z efektu a metacritic tylko pokazuje jakie było oczekiwanie. Ta gra to niewypał którego fani z pewnoscią nie zapomną turn10.

6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    @UP
    Nie byli zadowoleni? Przecież defakto gracze (X360) do samego końca (premiery) nie wiedzieli jak ta gra w ogóle będzie wyglądać..

Tak jak mówicie panowie - nie samą grafiką człowiek żyje. Ale inne aspekty powinny być w miarę doszlifowane.
    Sam jeszcze zbytnio nie miałem czasu by przysiąść i pograć (ze 3-5 godzin) by mieć jakiekolwiek większe doznania. Ale po opiniach sądzę, że moja "pierwsza fascynacja FH2" pójdzie na próg :)

7. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Dokładnie to napisałem. Problemy z czytaniem?

Wczytywanie...

Poleć forum