Divinity II: Ego Draconis

trzepak

Użytkownik
Użytkownik
Wie ktos czy jest juz moze do sciagniecia na xboxa ta gra? Dzisiaj jest premiera a nigdzie nie moge jej znalezc;) Jesli ktos znajdzie niech wrzuci na forum.
 

nasirus1983

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
widzę, że największą kwestią poruszaną w temacie dotyczącym gry (zresztą za każdym razem tak jest) to czy będzie po polsku ?
moim zdaniem, skoro macie problem z grą po angielsku, to zamiast spędzać czas przed konsolą proponuję przed książką, bo może się to w życiu kiedyś przydać - a nie tylko, będzie pl, będzie pl ...

dobra to tyle, jeśli chodzi o marudzenie odnośnie języka ...

co do gierki, to jak na razie jest całkiem fajna, nawet bardzo.
na początku trochę trudna, nawet na poziomie trudności low można oberwać od byle goblina. natomiast w dalszej części gry nawet gdy podrasujemy postać, to dalej nie ma co się rzucać na zorganizowane grupy szkieletów, czy innych "świnio maczo morderców" bo o łomot nie trudno. zresztą przewijające się w grze podczas ładowania hint'y informują, o tym żeby dobrze rozplanować atak i strategię, że zawsze można włączyć pauzę itd. i nie rzucać się na wszystko co się rusza.

z innych rzeczy zaobserwowanych w grze, to:
- w miastach nikt nie reaguje jeśli wyciągniemy broń lub oberwie od nas strzałą
- można wejść do dowolnego domu, obrobić go ze wszystkiego i również nikt nie kiwnie palcem (i to jest dziwne, bo nawet w tak starej grze jak Arcanum, nie można było tak bezkarnie kraść)
- grafika w grze na bardzo przyzwoitym poziomie (na pewno bije na głowę Risena i Dragon Age)
- dwa albo trzy razy tylko zaobserwowałem małe przycięcie

jeśli chodzi o questy, to jak na razie są dość ciekawe - nie polegają tylko na masowej eksterminacji wszystkiego co się rusza, często pojawiają się zagadki lub też trzeba chwilę pogłówkować jak np. przejść przez arenę w obozie bandytów (nie będę pisał, żeby nie psuć zabawy), żeby na dzień dobry nie oberwać w czachę albo się od razu zatruć.

trudność może powodować dotarcie do miejsc docelowych, gdyż oznaczenia na mapie, są takie same jak w polskich miastach :p

co prawda grałem tylko kilka godzinek, to spokojnie mogę napisać, że od czasów Obliviona i Fable 2 to kolejny cRPG, który bardzo przypadł mi do gustu i którego spokojnie na 100% mogę polecić !

ps.
teraz jestem jeszcze ciekaw jak wygląda sprawa z Dragon Age - bo tylko go odpaliłem, żeby zobaczyć i nie grałem dalej.
 

lordostros

Użytkownik
Użytkownik
Hmm...ściągnąłem wersję CLARE, jednak mam dziwnie rwącą się animację podczas walki z przeciwnikami. Ma ktoś może podobny problem z tą wersją?
@ !nasirus1983
Czy również grałeś w wersję od CLARE, czy tą wcześniejszą?
 

neehooyah

Użytkownik
Użytkownik
gram już od kilku dni i powiem że gierka na prawdę wkręca - fabuła jest ciekawa i im większe postępy w grze, tym bardziej zawiła i pełna zwrotów akcji

graficznie jest nieźle, chociaż mógłbym się trochę przyczepić do animacji - w czasie bardziej rozbudowanych walk potrafi trochę zwolnić (przede wszystkim gdy używane jest sporo magii), od czasu do czasu mogą pojawić się też jakieś nie do końca załadowane tekstury, jednak to tylko na bardzo krótką chwilę (nawet po zainstalowaniu gry na dysk)

świat jest wielki, dużo biegania, dużo różnych podziemi, jeszcze więcej walki, sama walka trudna nawet na najniższym poziomie trudności, w żadnym wypadku nie wolno pchać się w grupę przeciwników (szczególnie, kiedy mają magów lub strażników w składzie - atakują z dystansu i szybko wykańczają), polecam używanie łuku, znacznie ułatwia życie

questy moim zdaniem świetne, żadnych w stylu "przynieś mi 5 bananów" czy "idź i zabij stado królików pod tamtym drzewem", wszystkie zadania poukładane, logiczne i bardzo nieliniowe: "pomóż w przemycie jedzenia do wioski", "uwolnij bandytę z więzienia aby dostać się do jego obozu i zapobiegnij napadom na karawany" itp itd., wszystkie te zadania można zakończyć na co najmniej dwa sposoby i każde rozwiązanie niesie ze sobą jakieś konsekwencje

jak dla mnie gra bardzo dobra, rozbudowana i wciągająca na długie godziny, stanowczo polecam

PS. jeśli chodzi o język to wersja PL bardzo się przyda osobom, które słabiej znają angielski, ponieważ w grze pojawia się sporo dialogów, w których używane są dość archaiczne zwroty
 

nasirus1983

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Hmm...ściągnąłem wersję CLARE, jednak mam dziwnie rwącą się animację podczas walki z przeciwnikami. Ma ktoś może podobny problem z tą wersją?
@ !nasirus1983
Czy również grałeś w wersję od CLARE, czy tą wcześniejszą?
w kwestii zacinania nie wypowiem się, bo miałem oryginał (co prawda niemiecki ale jakoś dało się grać). czekam, żeby kupić w normalnej wersji językowej: eng lub pl. nie mniej jednak uważam, że od czasów obliviona i fable 2 to kolejna gra warta wydania pieniędzy.
 

dzimi03

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
animacja chrupie jak ten dziad z reklamy Snickersa. grafika jest ohydna. ktoś napisał, że bije na głowę Dragon Age, nie wiem jaki ma ten ktoś telewizor, ale to bzdura jest straszna imo. ogólnie nie polecam, chyba że się jest after Dragon Age i desperacko szuka kolejnego reprezentanta tematu. czekałem na grę z językiem na wierzchu, ściągnąłem pierwszą niż Dragon Age i zawiodłem się bardzo.
 

neehooyah

Użytkownik
Użytkownik
animacja chrupie jak ten dziad z reklamy Snickersa. grafika jest ohydna. ktoś napisał, że bije na głowę Dragon Age, nie wiem jaki ma ten ktoś telewizor, ale to bzdura jest straszna imo. ogólnie nie polecam, chyba że się jest after Dragon Age i desperacko szuka kolejnego reprezentanta tematu. czekałem na grę z językiem na wierzchu, ściągnąłem pierwszą niż Dragon Age i zawiodłem się bardzo.
jeśli dla Ciebie grafika jest wyznacznikiem jakości gry to współczuję, Divinity II wymiata pod względem fabuły, zadań i grywalności, prawdopodobnie po tym co napiszę narażę się wielu fanom, ale moim zdaniem pod tymi względami Divinity II wgniata głęboko w ziemię mocno przereklamowanego Gothic'a
 

nasirus1983

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
jeśli mielibyśmy się przyczepić tylko grafiki, to widziałem i dragon age i divinity II - no cóż, dragon age na tym tle wypada słabo (szczególnie tekstury, wyglądają jakby miały jakąś bardzo małą rozdzielczość), mam nadzieję że reszta gry jest ok, bo to kolejna pozycja do zrobienia po divinity II.

co do mądrali, który pyta o TV, to telewizor mam średniej klasy: LG Scarlet 37'' 1080p, konsola jest podłączona do niego przez HDMI.

nie wiem jak na innych konsolach, u mnie na jasper'rze oryginalny divinity II, zainstalowany na hdd chodził płynnie, chyba tylko raz widziałem jakieś przycięcie

moim zdaniem pod tymi względami Divinity II wgniata głęboko w ziemię mocno przereklamowanego Gothic'a
- chyba żartujesz, divinity II nie wgniata mocno przereklamowanego Gothic'a w ziemię, tylko ściera beznadziejnego Gothic'a z powierzchni ziemi ! :D
 

dzimi03

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
max911: Nie poczułem tej oszołamiającej grywalności, epickiej fabuły, wyznaczających nowe standardy rozwiązań, niczego nie poczułem. Div w ogóle mnie nie wciągnął. Do tego wygląda tragicznie, co odstrasza mocno.

!nasirus1983: Nie wiem czy raczysz żartować czy po prostu nie widziałeś Dragon Age w akcji, a przeczytałeś parę opinii o słabej grafice, teksturach. Nie powiem, że grafika w Dragon Age jest mocna, ale prezencja Divinity przy niej to tragedia większa niż życiorys Wertera...
 

neehooyah

Użytkownik
Użytkownik
właśnie ukończyłem grę i mogę powiedzieć, że zakończenie mocno mnie zaskoczyło, autorzy wybrali dość ciekawy moment na końcówkę, całość była świetna, im dalej w grę tym robiło się ciekawiej, chciałoby się pograć dłużej, zostaje niedosyt i oczekiwanie na sequel (a wnioskując z zakończenia, pojawi się na pewno :D), w tym momencie mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych RPG w jakie było mi dane zagrać od kilku ładnych lat, teraz następny w kolejce jest Dragon Age
 

sp0q

Użytkownik
Użytkownik
W życiu nie zdarzyło mi się zadawać tak idiotycznego pytania na forum, ale, do diabła, jak w tej grze strzela się z łuku!? Wziąłem Rangera, myślę sobie 'zasnajperzę', wybiegam w pole a tu kaplica. Namierzam wroga LT i nijak nie mogę strzelać, żaden z przycisków nie daje efektu, który, bądź co bądź, jest dosyć istotny w przypadku bycia łucznikiem :p inna sprawa, że z początku miałem spory problem z wyekwipowaniem łuku. Nie wiem, mi jakiś taki kulawy ten interfejs się wydaje.

edit. ok, w końcu się połapałem. W życiu nie widziałem gry, w której trzeba samodzielnie bind'ować klawisz ataku :p
 

golejuw

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanie czy ta gra będzie w języku polskim??
 

bbong

Użytkownik
Użytkownik
Nie zanosi sie na to
 

nasirus1983

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
właśnie ukończyłem grę i mogę powiedzieć, że zakończenie mocno mnie zaskoczyło, autorzy wybrali dość ciekawy moment na końcówkę, całość była świetna, im dalej w grę tym robiło się ciekawiej, chciałoby się pograć dłużej, zostaje niedosyt i oczekiwanie na sequel (a wnioskując z zakończenia, pojawi się na pewno ), w tym momencie mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych RPG w jakie było mi dane zagrać od kilku ładnych lat, teraz następny w kolejce jest Dragon Age
czy od momentu jak dostałeś możliwość zamiany w smoka, też Cię łoili na każdym kroku ? bo ja w chwili obecnej nie daję rady. od momentu jak mam battle tower, to gdzie nie pójdę to praktycznie nie mam szans. moja dość dobrze rozwinięta postać nagle okazała się cienka jak barszcz ... jak dawałeś radę od czasu battle tower ?
 

neehooyah

Użytkownik
Użytkownik
powiem tak - całą grę przechodziłem używając podczas walk przede wszystkim łuku - bez ataków na odległość po prostu się nie da, jest stanowczo za trudno

moje lekarstwo na dość znośne przechodzenie gry to:
- miecz oburęczny (początkowo spokojnie wystarczy Araben's Sword, później coś mocniejszego można kupić)
- dowolny łuk, zadający magiczne obrażenia ~20-50
- umiejętność Rangera "Exploding Arrows" na jakimś przyzwoitym poziomie (pod koniec gry miałem na 10)
- gigantyczna ilość mikstur leczących (całą kasę tylko na to wydawałem)
- robienie save praktycznie na każdym kroku

przy każdej walce zaczynasz od ataku wybuchającymi strzałami, strzelasz z jak największej odległości i ile tylko dasz radę (czar odnawia się co 5 sekund), jest to atak strefowy więc rani jednakowo wszystkich przeciwników w obrębie kilku metrów, jak już kilka razy dostaną to kończysz mieczem i po walce, tą techniką na pozomie "Normal" dało się jakoś znośnie grać, chociaż momentami chciałem rzucać padem o ścianę :p, "Battle Tower" zdobyłem jak miałem level 14, grę skończylem na 33,
 

nasirus1983

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
czyli są dwie opcje, albo rozwalę pada o ścianę albo zacznę grę od nowa. większą część gry inwestowałem w wojownika, czyli siłę i życie. dexterity mam na dość niskim poziomie i już teraz raczej go za bardzo nie podbiję. kiedy już przejąłem battle tower miałem poziom 20, siłę na poziomie 60 i miecz o sile rażenia 69-119. niestety pierwsze wyjście poza wieżę, czyli ,,orbas fijord'' i na dzień dobry łomot od goblinów o ile jednego, dwóch jeszcze załatwiłem to większa grupka już mnie kasowała - tutaj jednak jeszcze jakoś dawało radę. smokiem w ogóle jeszcze jakoś można ugrać, rozwaliłem wszystkie generatory na ,,orbas fijord'' i wyłączyłem większość anti-dragon zones. nie zmienia to faktu, że wejście do jakiejkolwiek jaskini itd. kończy się gwarantowanym łomotem na dzień dobry. zwłaszcza, że po zdobyciu battle tower, nie ma dostępu do kupców bo wszystkie lokalizacje, które były dostępne są zatrute, health potion można produkować samemu, roślinki jednak szybko się kończą, kupić ich nie mogę prawie nigdzie (mikstur) ...
 

neehooyah

Użytkownik
Użytkownik
dexterity spokojnie możesz mieć na niższym poziomie, ja miałem 21 punktów i to spokojnie wystarczy kiedy używasz "Exploding Arrows", ja też inwestowałem w wojownika, jednak to szybko się okazało błędem, podobno najłatwiej w tej grze ma mag ale akurat za tą klasą postaci nie przepadam więc nie sprawdzę, mikstury kupisz w drewnianym bunkrze, który jest przyczepiony do ściany w "Orobas Fjords", skoro już wyczyściłeś strefy Anti-Dragon to spokojnie tam możesz wejść, załatwisz dwójkę przeciwników, jak wejdziesz na piętro to tam będzie kolejnych dwóch, którzy poddadzą się i będą Ci sprzęt sprzedawać, drugie miejsce to zamek umieszczony na ścianie po prawej stronie od bunkra, tam jest koleś co ma sporą ilość mikstur do sprzedania
 

nasirus1983

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
dzięki za wskazówki, dzisiaj właśnie trochę się jeszcze pokręciłem po tej krainie i znalazłem tych dwóch kolesi w bunkrze przyczepionym do ściany.
mam jeszcze takie pytanko, zchomikowałem dość dużą ilość broni w battle tower. ponieważ, health potions trochę kosztują postanowiłem sprzedać broń i kupić mikstury. jeżeli jednak sprzedaję broń z jakimiś właściwościami magicznymi pada pytanie, czy chcę sprzedać ten przedmiot za tak marną cenę. stąd moje pytanie, czy w ciągu gry udało Ci się jakoś podnieść stosunki z kupcami, żeby płacili Ci lepsze ceny, czy to standard w grze, że zawsze pyta jeśli przedmiot jest ciut lepszy ?
 

neehooyah

Użytkownik
Użytkownik
zwykle jak przeczytałem myśli sprzedawców to oferowali lepsze ceny kupna/sprzedaży, jednak te komunikaty "czy chcesz sprzedać" pojawiały się tak czy inaczej, to chyba idzie z automatu przy wartości powyżej 250 szt. złota, zresztą nigdy się tym nie przejmowałem i sprzedawałem, miksturki ważniejsze ;)
 

SorrowLast

Użytkownik
Użytkownik
Ta gra jest troche dziwna :), poważnie. Ma takie dziwne akcje że to się w głowie nie mieści :). GDZIE TE DOBRE RPG... OMG !
 

Do góry Bottom