1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dlaczego akurat nazwa Xbox One?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez rufus282, Maj 28, 2013.

1. rufus282

rufus282 Banned Użytkownik

Polubienia:
    63
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zza miedzy.

Różne były przewidywania co do nazwy nowej konsoli Microsoft. My też mieliśmy swoje typy - jednak wszystkie okazały się pudłem. Skąd więc w zasadzie wzięło się Xbox One?

Teoretycznie światło na całą sprawę rzuca Jeff Henshaw z Microsoft. Teoretycznie, bo to dość pokrętne rozumowanie. Otóż pierwszy Xbox nazywał się po prostu Xbox, nie miał w nazwie cyfry, koncern z Redmond nie zapoczątkował więc w żaden sposób trendu na numerowanie swoich sprzętów do grania. Czego dowodem był też przecież Xbox 360. Skąd więc wzięło się One w 2013 roku?

Microsoft nie jest skromny w opisach swojego nowego sprzętu. Ale czy ktoś w ogóle by ich o to podejrzewał?
    Jest w tym coś bardzo potężnego. Xbox One jest naprawdę ucieleśnieniem pojęcia pierwszego urządzenia, które łączy potężną konsolę z ośmioma rdzeniami, 8GB RAM-u, superszybką pamięcią, potężnym układem scalonym naszego autorstwa, z super potężnym systemem audio i wideo.Jest w tym urządzeniu niesamowita siła, połączona z Kinectem nowej generacji, co umożliwia wyrafinowaną interakcję między Tobą, a Twoją rozrywką (...) To wysoko podniesiona poprzeczka, której z Xboksem One dosięgnęliśmy.

Ręka do góry, kto już rozumie skąd wzięła się nazwa Xbox One. Ja wciąż nie mam pojęcia.

Źródło:http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,14001185,Dlaczego_akurat_nazwa_Xbox_One_.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. neehooyah

neehooyah Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Gdzieś czytałem, że One wzięło się od tego, że nowy Xbox ma łączyć całą multimedialną rozrywkę w domu (TV, Blue-ray, muzyka, gry) w jedno urządzenie - dlatego też po prostu ONE.
    Ogólnie ostatnio coraz więcej urządzeń nazywa się ONE - Xbox One, HTC One, Nikon One (1) itd. - jak na razie urządzenia o tej nazwie radzą sobie na rynku wyjątkowo dobrze, więc może i z konsolą się uda.

4. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Wy czytać nie potraficie ? Microsoft w ten sposób mówi że rozpoczął nową erę konsol i dlatego xbox one, czyli kolejna konsola to będzie xbox two później three i tak dalej. A dlaczego producenci zaczynają nazywać one itp ? A no dlatego że po co brnąć z nazwami których długość przekracza ludzie rozumowanie, to tylko nazwa i nic więcej, Steve Jobs nazwał swoją firmę Apple czyli jabkło bo dlaczego by nie ?

1 osoba to lubi.
  5. HICKS

HICKS XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Xbox ONE = Xbox All-in-ONE

1 osoba to lubi.
  6. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Nie wiem po co się domyślać/rozkminiać, czemu Microsoft zdecydował się akurat na nazwę "Xbox One", jak przecież sami powiedzieli na konferencji, że te "One", to skrót od slangu "All in one". Nie wiem kto pisał tego newsa, ale chyba tylko po to, by utrzymać rozgłos nt. owej konsoli.

1 osoba to lubi.
  7. TrueUser

TrueUser Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ostrów Wlkp.
    "One" more useless topic :D.

Kogo tak na prawdę obchodzi nazwa. Na Xboxa 360 mówi się wśród moich znajomych zwyczajnie "klocek". Na nowego Xboxa będziemy pewnie mówić "nowy klocek". Żadna filozofia i nic nadzwyczajnego. Angielsko brzmiące nazwy zawszę są u Nas przerabiane na prościejszą formę. Pół roku pewnie po wydaniu X1 na rynek nikt nie będzie używał tej dumnej nazwy, a klocek przyjmie się tak samo jak to było z poprzednimi konsolami. Tylko formalnie będzie nosił swoje godne miano.

8. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    A tam gó*** z cukierkiem porównujesz. Apple to nazwa firmy, niech będzie jaka będzie, ale ich produkty to Iphony, Ipady, MacBooki etc. A Microsoft jako firma wydaje Xbox One. Porównałeś nazwę firmy do nazwy produktu innej firmy, co to za porównanie. A nazwa produktu powinna być chwytliwa, pójdzie kowalski do Media Marktu ( a gdzie by indziej, w końcu sklep dla niego) i zobaczy na półce PS4 i Xbox One, obydwa po 2000zł, który wybrać? Jeżeli powierzy swój zakup umiejętnościom j. angielskiego tu mu wyjdzie, Xbox 1 i Playstation 4, a coś co jest 4 wersją czegoś nie może być gorsze od pierwszego. Jakoś nie wierzę, by każdy pracownik sieci RTV AGD rozwijał każdemu klientowi nazwę Xbox (All in) One.

1 osoba to lubi.
  9. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Nie kumaty sprzedawca powie ,że xbox 1 nie mają już ale one są:D. Sam nazwa jest dupiata na youtube czy gdzie indziej przeważnie xbox starego mi znajduje. Jak to nie jest do grania to niech se zostanie one.

10. dziarkos14

dziarkos14 Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Moim zdaniem takich Kowalskich co idą do sklepu i od tak kupię sobie konsolę bez wcześniejszego uzgadniania i dowiadywania się w internecie jest chyba na prawdę mało, a więc moim zdaniem nazwa to nazwa. A chyba ktoś nie urwał się jak Filip z Konopi, który nigdy wcześniej nie słyszał o M$ i Xboxie, a więc chyba się domyśli że to coś nowego od M$, jeżeli tamto kosztowało tyle a to tyle.

11. miwa

miwa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Poland
    Ja gadałem już ze ze znajomymi i każdy teraz mówi , ze narzeka ze ix ma opłaty za granie po sieci i ze zastanowią się czy X czy Play w zależności od tego która konsola będzie miała lepsze parametry. Ja osobiście wolę X`a ale jak większość znajomych będzie miała playa to będę zmuszony bo co zrobić inna kwestia to gry. Co do nazwy X-box one to jest oczywiste i nie wiem nad czym się zastanawiacie. XBOX ONE to jedyna w swoim rodzaju konsola z 8MB ramem i 8 rdzeniami oby wątkowość procesora wykorzystywały gry na nią przeznaczone... z zapowiedzi bomba więc czekamy na jakieś konkrety :)))

12. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    omg..
    Czy ktoś z Was pamięta kiedy, gdzie i kto wypowiedział te słowa?
    ..ehh

13. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Stary, żebyś ty był w takim sklepie w maju gdzie wszyscy kupują prezenty na komunię albo w grudniu jeśli chodzi o gwiazdkę. Aż uszy więdną, starsze pokolenia są w ogóle anty to elektroniki i zdarzają się ludzie naprawdę niezaznajomieni z tematem.

14. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Ale rozkmina nad nadzwą... Niech sie nazywa Shitbox nawet, ale niech będzie funkcjonalny i przegoni Sony PlayStation nowe, bo np. płacenie za używki czy konieczność stałego podłączenia do Internetu to wg. mnie głupoty...

15. Tr1SH

Tr1SH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    ***owo
    Jeden do rządzenia wszystkim.

16. miwa

miwa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Poland
    Don Mattrick

2 użytkowników lubi ten post.
  17. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    brawo :applause:
    więc dlaczego nazwa xbox one? jeszcze ktoś nie rozumie? :hopelessness:

18. cptMichaaX

cptMichaaX XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Ropczyce
    a co tam za różnice robi nazwa, ważne by super się grała i konsolka była po prostu dla GRACZA a nazwa to już malutki problem.
    Przychodzą kumple i nikt nie pyta i patrzy co za konsola itp tylko GRAĆ! Dla mnie nazwa ok ale jaką by nie dali to mi to obojętne

19. dziarkos14

dziarkos14 Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Może i tak, ale to według ich rozumowania w tym roku na komunię wszyscy brali X360, no bo 120 razy lepszy od PS3...

20. horacy4

horacy4 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Mogli tą konsole nazwać XBox S jak telefony z wyższej pułki :rolleyes-new:

21. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia: