1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Dlaczego zdjęli blokadę dysku?

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez smrodorodek, Kwiecień 7, 2010.

1. smrodorodek

smrodorodek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jak myślicie dlaczego M$ wraz z nowym updatem zdjął blokadę na dyski twarde w zbanowanych konsolach? Zapytam inaczej? Jaki M$ ma w tym interes?? bo nie oszukujmy się firma Gatesa nie jest instytucją charytatywną i nie robi nic tak po prostu z chęci do życia i miłości do ojczyzny.

2. Lotnik421 Xbox One

3. XBoY

XBoY Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    1. może mieli za duży dym z blokadą i sobie odpuścili by nie było spraw w sądach czy coś w tym stylu
    2. może nie mogli tego programowo rozwiązać
    3. może przez to że pełno aukcji w necie jest które odbanowują dysk, więc sobie odpuścili i jakiś % osób skusi się na dysk MS
    4. może to prztyczek w nos dla Sony - MS daje a Sony zabiera

4. Cabal7

Cabal7 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    ŁDZ
    jak dla mnie to czyste zagranie w celu podbudowania marki , za free (coś co powinno być od dawna) dają obsługę pamięci zew. ludzie którzy dostali bana otrzymują następną szanse a co napisał XboY MS musi jakoś pozytywnie pokazać się na tle Ps3

5. euma

euma Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja myślę że chodzi tu zupełnie o coś innego, ms zaprzestanie walki z banowaniem xbl za przerobiony firmware napędu bo i tak za każdym razem wychodzi nowy soft w stylu LT i nie opłaca się im inwestować w to, kryzys dopada każdego a to kosztuje. Dyski "odbanowali" bo szykują się do usługi dzięki której będziemy mogli grać w gry "online" nie kupując nośnika,po prostu wchodzisz poprzez xbl do sklepu i wypożyczasz sobie gierkę przez net na jakiś określony czas, pliki muszą się gdzieś zainstalować (oczywiście nie wszystkie). To coś takiego jak VOD w telewizji cyfrowej, z tym że tutaj będziemy mogli sobie pograć. Gdy minie czas na jaki wykupiłeś sobie grę zostanie ona zablokowana i będzie trzeba ja odinstalować albo dopłacić i cieszyć się dalej. Może nawet zbanowani zostaną odbanowani? W dzisiejszych czasach liczy się każdy grosz. Wizja ciekawa i moim zdaniem wielce prawdopodobna, ms oszczędził by na nośnikach,opakowaniu,itp. a odblokowując dostęp do xbl zyskał by sobie milionową rzeszę potencjalnych nabywców.

6. gabhor

gabhor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Prudnik
    Jak dla mnie to bzdura. Takie konsolowe VOD byłoby kolejnym frontem walki z piractwem a nie zaproszeniem do przerabiania konsoli bez obawy o ban. Gdzie tu logika? A co M$ obchodzą czyjeś zbanowane dyski? Jeśli stać kogoś by świadomie po zakupie przerobić konsolę, a po jej zbanowaniu płacić za jej odbanowanie i inne du...ele albo nowa konsolę to oni w to wbijają po same pomidory. M$ zarabia na uczciwych graczach, prowadzi walkę z piractwem w obronie własnych interesów i jak na razie dobrze im idzie a zapewne będzie szło jeszcze lepiej.

7. presoft

presoft Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecin
    Zaraz, zaraz bo czegoś tu nie rozumiem. Mam zbanowaną konsole i co za tym idzie dysk to teraz jest jakiś nowy dashboard który usunie blokadę z dysku ? bo tak czytam i jakoś to wszystko za pięknie wygląda żeby było prawdziwe :)

8. masiusgn

masiusgn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Tu się zgodzę ale jakby M$ nie banował xbl to by o wiele więcej zarobił no ale jest i tego minus bo by mógł dużo stracić za pozwalanie grania na piratach w świetle uczciwych graczy

9. masiusgn

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To jest zwykła aktualizacja która usuwa blokadę dysku i daje możliwość instalowania gier na pendrive sam sprawdziłem :D wystraczy parę kliknieć myszką i znalazł byś odpowiedź
    Wejdź i zobacz http://xboxforum.pl/oprogramowania-f13/dashboard-2-0-9199-0-wejd%BC-koniecznie-50026.html tylko tak aktualizacja może cię pozbawić avatarów:D

10. radzion18

radzion18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    Ta dobre mi sobie. Właśnie wtedy by nic nie zarobił, wszyscy by jechali na piratach, pomyśl.
    Piratów trzeba:ban

11. masiusgn

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ta to jest prawda ale i tak większość osób boi się przerabiać konsolę :D za przeproszeniem kicham na to :D tak tylko napisałem co myślę;p jeszcze istnieje x-link kai:D

12. zary

zary Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    Może chodzi o to że musieli dać tą funkcję aby można było korzystać z pendrive i innych urządzeń przenośnych

13. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Powinniście napisać teraz wszyscy zbanowani petycję do Microsoftu aby sobie nie żartowali i nie odblokowywali dysków (bo pewnie coś za to będą chcieli..)...he..he. Przecież fajnie jest jak jest, dyski odbanowane, pendrivey zamiast drogich memorek (sam mam Arcada bez dysku i dla mnie to świetny gest M$). Może niedługu producenci gier skorzystają na tym rozwiązaniu i jeśli zabraknie im miejsca na DVD dadzą drugą płytę z której nagramy pozostałą zawartość (powiedzmy 1-2GB) na pendrive.

14. Jacekxbox360

Jacekxbox360 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    W ten sposób zrekompensowali brak Bluraya ,w najbliższym czasie spodziewajcie się dodatków do gier na przenośnych nośnikach razem z DVD w pudełku ,a do tego niespodzianka w postaci unikalnego kodu do grania przez XBL
    Nie sieje paniki i nigdzie tego nie wyczytałem to wyłącznie moja teoria.

15. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Moim zdaniem odblokowanie dysku miało na celu przyciągnięcie klientów , lub odbicie klientów , którzy po ostatnim banowaniu i blokowaniu uciekli do innych dostawców rozrywki.

A nadarzyła się świetna okazja do tego , bo 1 kwietnia Sony zabrało użytkownikom dostęp do Linuxa z konsoli , więc MS na odwrót - oddał coś swoim klientom. Przerabianie konsoli stało się mniej niebezpieczną praktyką , bo nikt już niczego nie blokuje , a przeciętny pirat nie łączy się z Live.

16. Andrzejo

Andrzejo Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A co jeżeli dopiero teraz bym pograł online i dostał bana to będę miec zablokowany dysk czy nie?

17. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Teraz nie dostaniesz bo nie ma fali, lecz nie zablokuje ci hdd

18. Perley

Perley Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Ol
    M$ odblokował bo w końcu musiał a blokada linucha na ps 3 była dobrym momentem.
    Poza tym M$ po cichu popiera piractwo ,fale banów ?? kto wpadł dna lepszy pomysł walki z piractwem . pograjcie pół roku albo rok.

19. MaryGave

MaryGave Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zawiercie
    Skąd ta pewność że przy fali nie zablokuje dysku ?

20. radzion18

radzion18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    Mi się wydaję, że to ściąganie blokad ze zbanowanych już wcześniej konsol musi mieć jakiś haczyk, o którym piraci się nie długo dowiedzą :D

21. SebeekS

SebeekS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Mam nadzieję że tak zostanie, mała szansa, ale możliwe że m$ po cichutku przegrał sprawę z jakimś graczem któremu zablokowali dysk i zostali do tego zmuszeni ? Ale bardziej prawdopodobne że to zwykły "trik" marketingowy

Wczytywanie...

Poleć forum